کد خبر: ۶۳۹۶۷
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸
محسنی اژه‌ای تشریح کرد؛
سخنگوی قوه قضائیه آخرین وضعیت پرونده های اخلال در بازار سکه، ارز، خودرو و تلفن همراه را تشریح کرد و گفت: ممکن است تغییراتی در تعداد بازداشتی ها باشد به همین منظور تا دو روز آینده اعلام می شود.
بازداشت ۱۸نفر در پرونده خودرو و ارز
سخنگوی قوه قضائیه آخرین وضعیت پرونده های اخلال در بازار سکه، ارز، خودرو و تلفن همراه را تشریح کرد.
به گزارش مهر، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در جمع خبرنگاران در خصوص جلسه مشترک با دادستان تهران گفت: چندمین جلسه ای است که دادستان تهران به همراه قضات در رابطه با بازار ارز و سکه و خودرو تشکیل می دهد.
وی افزود: مسئولانی از وزارت اطلاعات، سپاه و ناجا حضور داشتند.
معاون اول قوه قضائیه به خروجی این جلسه اشاره کرد و گفت: سرعت و دقت مواردی بود که مورد تاکید قرار گرفت.
محسنی اژه ای در رابطه با تعداد بازداشتی ها گفت: ممکن است تغییراتی در تعداد بازداشتی ها باشد به همین منظور تا دو روز آینده اعلام می شود.
وی افزود: مقرر شد حقوق بیت المال با سرعت بیشتری استیفا شود.  همچنین مقرر شد که این پرونده ها مشمول زمان نشود.
محسنی اژه ای تصریح کرد: قرار شد پرونده های ارز در دو بخش سفارش و دریافت و همچنین پرونده های تلفن همراه در اولویت قرار گیرد.
معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه در حوزه دریافت ارز تخلفاتی صورت گرفته است، گفت: مقرر شد عناصر اصلی این موضوع در اولویت قرار گیرد.
وی افزود: قرار شد افراد پشت پرده و اصلی در این جریان شناسایی شوند. به عنوان مثال فردی را مدیر عامل انتخاب کردند  که همه کاره فرد دیگری بوده است.
محسنی اژه ای به نامه نگاری با بانک مرکزی و وزارت اطلاعات اشاره و تصریح کرد: امروز گزارشی ارسال شد و اعلام شد که ۱۵۹ میلیون و ۸۰۰ هزار یورو به فردی داده شده است. توضیحاتی هم در رابطه با شیوه توزیع دادند اما در مورد مکانیزم نظارت توضیحی ندادند. نکته دیگر اینکه این فرد باید زیر قیمت بازار ارز را توزیع میداد که این ابهام در نامه ارسالی به قوه قضائیه پاسخ داده نشده است.
وی در پاسخ به یکی از سئوالات از وزارت صمت در رابطه با واردات خودرو اشاره کرد و افزود: یکی از این مسولان اعلام کرده که ما از تیر ماه سال گذشته پی به تخلفات بردیم‌و بهمن ماه تشخیص ما نهایی شد. سئوالی مطرح می شود مبنی بر اینکه آیا شما متوجه شدید افراد خودتان هم تخلفاتی داشتند آیا اینها را عزل کردید یا نه؟‌ اینها مطالبی است که هنوز پاسخ داده نشده است.
سخنگوی قوه قضائیه در خصوص دستگیری ها در این رابطه، گفت: در مورد تهران ۱۳ مورد قبلاً داشتیم و ۵ مورد هم اخیرا بازداشت شد است. قرار شده است که پرونده های مربوط به خودرو به تهران واصل شود.
وی در خصوص پرونده مظلومین، گفت: سئوالات و ابهاماتی مطرح شد و این فرد مجددا و اخیرا دستگیر شد. در این پرونده باید دید اتهامی به مسئولان بانک مرکزی وارد است یا نه.
به گزارش مهر، عباس جعفری دولت آبادی در جمع خبرنگاران در رابطه با اینکه آیا دستگیرشدگان پرونده‌های اقتصادی اخیر اعتراف جدیدی داشته و یا به معرفی همدستان خود اعتراف کرده‌اند؟ اظهار کرد: همانطور که آقای محسنی‌ فرمودند تحقیقات این پرونده وسیع و گسترده است. پیشرفت تحقیقات مناسب و ایده آل نیست اجازه بدهید پرونده کمی جلوتر برود ما حتما در مورد کارها و اظهاراتی که شده اطلاع رسانی خواهیم کرد اما تا اینجا اظهارات متهمان نشان می دهد که اتفاقات بدون همکاری عوامل داخل دستگاه امکان پذیر نبوده است.
وی با بیان اینکه معمولا جلسات روزهای شنبه در دادستانی برگزار می‌شود، عنوان کرد: در جلسه امروز به دعوت دادستان از مشورت آقای اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه استفاده کردیم و جلسه امروز جلسه خوبی بود. انشاالله این جلسات یا با حضور ایشان یا معاون اول ادامه خواهد داشت.
جعفری دولت آبادی گفت: اولویت‌ها و دسته بندی‌ها مبنی بر اینکه پرونده چه کسانی زودتر به دستگاه قضا برای رسیدگی ارسال شود در حال انجام است تا مردم مطمئن باشند که دستگاه قضا در رسیدگی به پرونده‌ها عازم و جازم است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار