کد خبر: ۶۴۳۱۰
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
بررسی‌ها نشان می‌دهد هفت نفتکش سعودی پس از حمله اخیر حوثی‌های یمن به دو ابرنفتکش در دریای سرخ، فرستنده‌های خود را خاموش کرده‌اند تا موقعیت مکانی آنها مشخص نباشد.
حرکت مخفیانه نفتکش‌های سعودی از ترس حمله حوثی‌ها
بررسی‌ها نشان می‌دهد هفت نفتکش سعودی پس از حمله اخیر حوثی‌های یمن به دو ابرنفتکش در دریای سرخ، فرستنده‌های خود را خاموش کرده‌اند تا موقعیت مکانی آنها مشخص نباشد.

به گزارش ایسنا، دو نفتکش سعودی نامبرده نشده از نوع VLCC در ۲۵ ژوییه در غرب ساحل یمن هدف حمله قرار گرفتند و به دنبال آن شرکت نفتی آرامکوی عربستان سعودی حمل نفت از طریق تنگه باب‌المندب واقع در انتهای دریای سرخ را متوقف کرد.

اکنون به نظر می‌رسد هفت نفتکش متعلق به شرکت کشتیرانی دولتی Bahri عربستان سعودی فرستنده‌های خود را خاموش کرده‌اند که موقعیت آنها را پنهان نگه داشته است.

بر پایه اطلاعات نرم‌افزار جریان تجاری "اس اند پی گلوبال پلاتس"، نفتکش‌های Arsan و Abqaiq موقعیت خود را از صبح روزهای ۲۳ و ۲۵ ژوییه زمانی که به سوی تنگه باب‌المندب در حرکت بودند به‌روز نکرده‌اند. سه نفتکش دیگر به نامهای مرجان، Khuzuma و TI Hawtah در جنوب غربی عمان در بندر سلاله گردهم آمدند، اما از ۳۰ و ۳۱ ژوییه موقعیت خود را به‌روز نکرده اند.

در حالی که نفتکش Khafij زمانی که موقعیتش آخرین بار در اول اوت به‌روز شد، به سوی دریای سرخ در حرکت بود و نفتکش شیمیایی NCC Reem زمانی که آخرین بار موقعیت مکانی خود را در صبح اول اوت به‌روز کرد، حامل محموله‌ای بود و در خلیج عدن به سوی دریای سرخ حرکت می‌کرد.

ظاهرا اپراتورهای این نفتکش‌ها تشخیص داده اند که معلوم کردن موقعیت مکانی آنها در زمان عبور از نزدیک یمن، ریسک امنیتی ایجاد می‌کند. سایر ناوگان شرکت Bahri که در نقاط دیگر دنیا در فعالیت هستند طبق معمول مکان خود را به‌روز می‌کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: