کد خبر: ۶۴۳۸۸
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
۲.۶میلیون سکه جدید در راه است
تحویل ۲میلیون و ۵۸۰هزار سکه پیش‌فروشی از فردا ۱۷ مرداد آغاز و پیش‌بینی می‌شود با ورود این سکه‌ها به بازار قیمت‌ها بیش از پیش کاهش یابد.
هجوم سکه‎فروشان به بازار
تحویل ۲میلیون و ۵۸۰هزار سکه پیش‌فروشی از فردا ۱۷ مرداد آغاز و پیش‌بینی می‌شود با ورود این سکه‌ها به بازار قیمت‌ها بیش از پیش کاهش یابد.
بانک مرکزی اعلام کرد، در طرح پیش‌فروش سکه که از تاریخ 1396.11.17 آغاز شد و تا 1397.2.16 ادامه داشت در مجموع تعداد 7 میلیون و 600 هزار قطعه سکه پیش‌فروش شد که از این تعداد، یک میلیون و 610 هزار قطعه سکه در سررسیدهای یک و سه‌ماهه (معادل بیش از 95 درصد تعهدات این دو سررسید) به متقاضیان تحویل شده است.
بر این اساس بانک مرکزی تاکنون 790 هزار قطعه سکه در سررسید یک‌ماهه و 820 هزار قطعه سکه در سررسید سه‌ماهه به خریداران تحویل داده است و تنها حدود 5 درصد از خریداران تاکنون برای دریافت سکه‌های خود به بانک عامل مراجعه نکرده‌اند.
همچنین تحویل سکه‌های پیش‌فروش‌شده در سررسید شش‌ماهه از تاریخ 1397.5.17 آغاز می‌شود و در مجموع 2 میلیون و 580 هزار قطعه سکه با سررسید شش‌ماهه تا تاریخ 1397.8.16 تحویل خریداران خواهد شد.
 لازم به ذکر است که سکه‌های پیش‌خریدشده کسانی که تاکنون برای دریافت آنها به بانک مراجعه نکرده‌اند نزد بانک ملی ایران محفوظ است و خریداران می‌توانند تا شش‌ماه پس از زمان سررسید با مراجعه به شعب آن بانک و ارایه رسید پیش‌خرید، سکه‌های خود را دریافت کنند.
در همین حال تشنیم گزارش داد همزمان با اعلام بسته جدید ارزی دولت، قیمت سکه طی یک هفته گذشته روند کاهشی داشته و به مرز 3.4 میلیون تومان رسیده است.
با اعلام جزئیات بسته جدید ارزی از سوی دولت و رئیس‌کل بانک مرکزی، ریزش قیمت‌ها در بازار طلا و ارز نسبت به روزهای قبل شدت بیشتری گرفته است.
فعالان بازار و کارشناسان اقتصادی پیش‌بینی کرده بودند با اعلام سیاست‌های جدید ارزی و بازگشایی صرافی‌ها، و البته آزاد شدن ارز، حباب بازار طلا و ارز بترکد.
طبق پیش‌بینی‌ها از صبح دیروز شتاب ریزش قیمت‌ها در بازار تشدید شده و قیمت سکه از 3 میلیون و 700 هزار تومان هم‌اکنون به 3 میلیون و 430 هزار تومان رسیده است.
در بازار ارز نیز، فروشنده‌ها زیاد شده‌اند و دلال‌های خیابان فردوسی بار دیگر روانه پاساژ افشار شده و به خرید و فروش ارز می‌پردازند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار