کد خبر: ۶۴۶۹۶
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۴
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، سرمایه گذاری را از الزامات یک سازمان بیمه گر بین النسلی دانست و گفت: این سازمان به علت حفظ ذخائر و سرمایه های بیمه شدگان سرمایه گذاری می کند . این سرمایه گذاری ها در مسیر صحیح قرار دارد و بخش های اقتصادی سازمان تامین اجتماعی در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش مهمی دارند.
سرمایه گذاری یک الزام برای سازمان های بیمه گر بین النسلی است
به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،دکتر سید تقی نوربخش در مراسم آغاز عملیات طرح توسعه شرکت معدنی املاح ایران در گرمسار از شرکت های متعلق به سازمان تامین اجتماعی افزود: سازمان تامین اجتماعی حدود ٤٢ میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد و از این جمعیت ٦ میلیون نفر مستمری بگیر هستند و ارائه مستمری،درمان و ١٦ مزیت بیمه ای از خدمات این سازمان به این افراد است.

وی افزود: در سال ٩٧ ماهیانه ٦٧٠٠ میلیارد تومان توسط سازمان تامین اجتماعی برای بیمه شدگان و مستمری بگیران هزینه می شود که ٥ هزار میلیارد تومان در بخش های مستمری و بیمه بیکاری و ١٥٠٠ میلیارد تومان در بخش درمان است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: تامین منابع این سازمان بدون اتکا به نفت و مالیات انجام می شود . تامین اجتماعی یک سازمان درآمد هزینه ای است که با وصول حق بیمه خدمات خود را به ذینفعان ارائه می دهد.

دکتر نوربخش با بیان اینکه کارکرد بیمه های اجتماعی عدم انتقال ریسک به مردم است، گفت: پوشش ریسک های اجتماعی و اقتصادی از وظایف سازمان تامین اجتماعی است و هر چه ریسک ها بیشتر شود وظیفه سازمان تامین اجتماعی خطیرتر می شود.

وی سازمان تامین اجتماعی را خاکریز اول جنگ تمام عیار اقتصادی در کشور برشمرد و افزود: این سازمان بدون اتکا به منابع عمومی روی پای خود ایستاده و تمامی اجزای این سازمان در بخش های بیمه ای، درمانی و اقتصادی و ظرفیت های آنها در جهت خدمت و عدم انتقال ریسک ها به مردم تلاش می کنند.  

دکتر نوربخش فعالیت در جهت اقتصاد مقاومتی را از راهبردهای سازمان تامین اجتماعی دانست و گفت: با پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری؛ اهداف اقتصاد مقاومتی که همان حمایت از تولید داخل و پرهیز از وابستگی به نفت است را در برنامه های اقتصادی خود قرار داده ایم. 

وی با بیان اینکه پروژه توسعه شرکت معدنی املاح ایران که امروز کلنگ زنی شد مصداق اقتصاد مقاومتی است، اظهار داشت: این پروژه در جهت رفع نیازهای داخلی و جلوگیری از واردات و افزایش صادرات احداث می شود.

دکتر نوربخش کارگران را بسیجیان واقعی اقتصاد کشور عنوان کرد که با درک عمیق از شرایط کشور تحت امر سیاستهای رهبری تلاش می کنند،خاطرنشان کرد: وظیفه ما نیز این است که ریسک های آنها را بیشتر پوشش دهیم و برای ارتقای خدمات به آنها برنامه ریزی و تلاش کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: