کد خبر: ۶۴۹۰۲
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
پیش مجمع حسابرسی اداره امور شعب استان فارس با حضور مدیر کل بازرسی و حسابرسی بانک مهر اقتصاد برگزار شد.
کنترل و نظارت از وظایف ذاتی روسای شعب است

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان فارس، محسن منشوری ـ مدیرکل بازرسی و حسابرسی بانک ـ در این نشست گفت: وظیفه مسئول شعبه تنها جذب منابع و مصرف آن نیست بلکه وظیفه ذاتی وی نظارت بر شعبه و عملکرد کارکنان می باشد.
مدیرکل بازرسی و حسابرسی بانک مهر اقتصاد اظهار داشت: برخی مواقع شاهد کاهش نظارت مستمر از سوی روسای شعب هستیم در حالی که نظارت موجب می شود تا کارها بهتر و دقیق تر انجام شده و امکان انحراف و یا نادیده گرفتن قوانین به حداقل برسد.
منشوری با اشاره به اینکه کنترل های داخلی، عامل مهمی در سلامت اداری یک سازمان است تاکید کرد: کنترل عاملی مهم در پیشگیری از تخلف محسوب می شود، ضمن آنکه رعایت انضباط کاری و اجرای دقیق دستورالعمل ها، در کنار مشتری مداری و تکریم ارباب رجوع از مهمترین مولفه های ارتقاء سلامت اداری و مالی در سازمان ها می باشد.
وی به اقدامات انجام شده در استان فارس برای دستیابی به اهداف تعیین شده اشاره کرد و گفت: به طور کلی عملکرد استان فارس رضایت بخش است و امیدواریم کارکنان این استان همچنان با همدلی و هم افزایی به تلاش برای دستیابی به جایگاه واقعی استان ادامه دهند.
در ادامه سعید ترابی ـ رئیس اداره امور شعب استان فارس ـ نیز به ارائه گزارشی از عملکرد استان پرداخت و گفت: در بحث معوقات این استان جزو 5 استان برتر کشور در شاخص کمترین درصد تغییرات معوقات می باشد ضمن آنکه در زمینه نفوذ خدمات نوین بانکی نیز با رشد 10 درصدی توانسته ایم مقام سوم کشور را به دست آوریم.
ترابی گفت: افزایش بهره وری از اهداف مهم اداره امور شعب استان فارس می باشد و در این راستا با تلاش شبانه روزی همکاران توانستیم از 8 طرح عمرانی در شهرستان های این استان حمایت کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: