کد خبر: ۶۴۹۷۲
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۴
نگاهی به آخرین قیمت گوشی های پرطرفدار
چندی قبل رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری و تلفن همراه در رابطه با قیمت سر به فلک کشیده گوشی تلفن همره خطاب به خریداران گفت: تا هفته آینده موبایل نخرید! حالا دو هفته از وعده ابراهیم درستی گذشته است و نگاهی به قیمت ها در بازار نشان از تحقق نیافتن این وعده دارد. اگر قصد خرید تلفن همراه، در این بازار پر التهاب را دارید، جدول زیر می‌تواند شما را راهنمایی کند.
قیمت انواع تلفن همراه موجود در بازار

درست دو هفته قبل درحالی که بازار تلفن همراه طی هفته‌های گذشته با افزایش بی‌سابقه‌ قیمت مواجه شده و مردم برای خرید این کالا سردرگم بودند، رییس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه اعلام کرد که مردم فعلا گوشی نخرند، چرا که تا یک هفته آینده وضعیت بهتر می‌شود.

طی ماه‌های اخیر و با افزایش و نوسان نرخ ارز در بازار، قیمت کالاهای مختلف وارداتی نیز با افزایش روبرو شد به گونه‌ای که در این بازه زمانی شاهد افزایش قیمت بی‌رویه و کم‌سابقه‌ای در بازار تلفن همراه بوده‌ایم.

البته با وجود انتشار لیست شرکت‌هایی که از دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشی موبایل استفاده کرده بودند و باید این کالا را با قیمت ارز دولتی در بازار عرضه می‌کردند، قیمت تلفن همراه کاهش پیدا نکرد و روزبه‌روز بیشتر شد. تا جایی که به عنوان مثال یک دستگاه گوشی تلفن همراه با برندی چینی که تا حدود یک ماه پیش قیمتی تقریبا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان داشت، امروز به بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است.

ابراهیم درستی ؛ رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری و تلفن همراه گفت: هم‌اکنون دیگر ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشی اختصاص پیدا نمی‌کند و بخشی از این نوسان قیمت به این دلیل است، اما توصیه می‌شود فعلا گوشی تلفن همراه نخرید، چرا که در آینده نزدیک شاهد کاهش قیمت آن خواهیم بود.

وی افزود: حدود ۱۳۰ هزار تلفن همراه که با ارز دولتی وارد شده بود و هم‌اکنون توقیف شده است، به زودی رفع توقیف و در بازار با همان نرخ ارز دولتی عرضه می‌شود که سبب کاهش قیمت خواهد شد؛ بنابراین مردم بهتر است فعلا دست نگه دارند تا اوضاع بهتر شود.

در این میان مشخص نیست که چه اتفاقی برای این بازار می‌افتد، چرا که پیش از این نیز بسیاری از شرکت‌ها ارز دولتی گرفته بودند، اما تاثیری در قیمت و بازار تلفن همراه نداشت، اما دستگاه‌های نظارتی باید با جدیت به بازار ورود پیدا کنند و اجازه ندهند عده‌ای سودجو منافع شخصی خود را ببینند.

حالا که دو هفته از وعده این مقام صنفی می گذرد نیم نگاهی به قیمت ها نشان از عدم کاهش قیمت گوشی و در برخی موارد حتی افزایش چشمگیر قیمت دارد.

هر چند امروز هم رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران با تکرار وعده خود،  درباره تاثیر نوسانات نرخ ارز بر بازار گوشی های تلفن همراه گفت:از آنجایی که موبایل، کالایی وارداتی بوده و به ارز وابسته است  امیدواریم طی هفته جاری قول‌هایی که در زمینه کاهش قیمت  تلفن های همراه داده شده است محقق شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه، با اشاره به اینکه بازار موبایل و موبایل فروشان منتظر ساماندهی قیمت توسط سازمان حمایت از مصرف کننده و ارگان‌های ذی ربط هستند، افزود:با مشخص شدن  قیمت موبایل طی هفته جاری  ،آرامش و ثبات به بازار بر می گردد.

به گفته درستی، ثبت سفارش تلفن های همراه با ارز ثانویه در حال انجام است و در تامین نیاز مصرف کنندگان کمبودی وجود ندارد.

در ادامه می‌توانید قیمت انواع  تلفن‌همراه موجود در بازار را مشاهده کنید:

منتظر ارزان شدن قیمت گوشی در بازار باشیم؟

منتظر ارزان شدن قیمت گوشی در بازار باشیم؟

منتظر ارزان شدن قیمت گوشی در بازار باشیم؟

منتظر ارزان شدن قیمت گوشی در بازار باشیم؟

منتظر ارزان شدن قیمت گوشی در بازار باشیم؟

منتظر ارزان شدن قیمت گوشی در بازار باشیم؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار