کد خبر: ۶۶۲۹۷
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۸
عبور شاخص کل بورس از قله ۱۸۰ هزار واحدی
معامله‌گران بورس تهران با اقبال برای خرید سهام امروز شاهد شکل‌گیری صف‌های خرید در تک‌سهم‌های گروه پالایشی و معدنی ها بود. تداوم عرضه سهام از سوی حقوقی‌ها روندی متعادل را برای معاملات ایجاد کرد.
پاییز داغ بورس تهران
معامله‌گران بورس تهران با اقبال برای خرید سهام امروز شاهد شکل‌گیری صف‌های خرید در تک‌سهم‌های گروه پالایشی و معدنی ها بود. تداوم عرضه سهام از سوی حقوقی‌ها روندی متعادل را برای معاملات ایجاد کرد.
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز چهارشنبه ۴ مهرماه 97 با افزایش 6017 واحدی به رقم 180 هزار و 635 واحد رسید.
شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 1037 واحدی عدد 31 هزار و 454  واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 6105 واحدی به رقم  192 هزار و 473 واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 4473 واحدی به رقم 133 هزار و 270 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 11790 واحدی عدد  358 هزار و 820 واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 58 واحدی بر روی رقم 2 هزار و 71 واحد متوقف شد.
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با 517 واحد ، فولاد مبارکه با 328 واحد و معدنی و صنعتی گل گهر با 325 واحد افزایش بیشترین تأثیرمثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های سایپا با 31 واحد، ارتباطات سیار ایران با 23 واحد و نفت سپاهان با 23 واحد کاهش ، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از یک هزارو 573 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 4 میلیارد و 560 میلیون  سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 283 هزار و 454 نوبت داد و ستد بود.
امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، ۵۸.۵ میلیون سهم بانک آینده به ارزش بیش از ۹.۵ میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده روبه‌رو بود.
در گروه صنعتی پاکشو نیز اندکی بیش از ۲ میلیون سهم به ارزش بیش از ۴.۵ میلیارد تومان معاملات انتقالی را میان سهامداران عمده تجربه کرد.
براساس این گزارش، امروز بازار سهام در حالی همچنان شاهد معاملاتی پررونق و برخوردار از حجم قابل قبول در اغلب نمادهای معاملاتی شامل سرمایه‌گذاری‌ها، تجهیزاتی‌ها، تک‌سهم‌های پالایشی و گروه فلزات اساسی و معدنی بود که با وجود اقبال خریداران حقیقی برای جمع‌آوری سهام، اما اغلب حقوقی‌ها با تداوم عرضه سهام در دامنه نوسان مثبت قیمتی تلاش کردند تا نقشی مؤثر در کشیدن ترمز شاخص‌های بورس در ثبت رکوردهای جدید برای ایجاد استراحت موقت قیمتی ایجاد کند،
این در حالی است که براساس داده‌های اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران، نرخ تورم نقطه به نقطه در شهریورماه امسال به ۲۵.۷ رسیده و این در حالی است که نرخ تورم در بخش خوراکی‌ها به ۳۶ درصد، لوازم و تجهیزات اساسی به ۷۵ درصد، میوه و خشکبار ۷۵ درصد و برای کالاهای واسطه‌ای به ۶۹ درصد رسیده است که بر این مبنا تورم سی و یک روزه شهریورماه امسال با رشد ۵.۴ درصدی مواجه بود که در مقایسه با نرخ تورم اغلب کشورهای دنیا عددی منحصر به فرد و شگفت‌آور به حساب می‌آید.


برچسب ها: بورس ، شاخص ، سهام
نام:
ایمیل:
* نظر: