کد خبر: ۶۶۳۷۶
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱
مشاور سازمان خصوصی‌سازی گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال سود مصوب برای توزیع میان مشمولان سهام عدالت، به ۵ هزار میلیارد تومان برسد.
سود سهام عدالت امسال 200 هزار تومان است
مشاور سازمان خصوصی‌سازی گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال سود مصوب برای توزیع میان مشمولان سهام عدالت، به ۵ هزار میلیارد تومان برسد.
جعفر سبحانی با بیان اینکه تاکنون برای سود سهام عدالت، ۴۰ میلیون نفر شماره شبای بانکی داده اند، اظهار داشت: پایان مهر ماه آخرین فرصت برای ثبت شماره شبای بانکی است و این مهلت دیگر تمدید نمی‌شود.
مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به سود سهام عدالت سال مالی ۹۶، گفت: تا این لحظه بالای ۳۸۰۰ میلیارد تومان سود سهام عدلت مشمولین که ناشی از عملکرد شرکتهای سرمایه پذیر در سال ۹۶ است، قطعی شده که بیشتر از سال گذشته است.
وی ادامه داد: البته مجامع چند شرکت به همراه هلدینگ خلیج فارش پایان مهرماه سود مصوب خود را اعلام می کنند که پیش بینی می شود در صورت ارائه این سودها، سود مصوب برای توزیع میان مشمولان به ۵ هزار میلیارد تومان برسد.
متوسط کل سود سهام عدالت در سال 95 حدود 3 هزار و 600 میلیارد تومان بود که به هر نفر دارای سهام کامل یک میلیون تومانی، 150 هزار تومان تعلق گرفت. بر این اساس به نظر می رسد با میزان 5 هزار میلیارد تومان سود اعلام شده برای سال 96 احتمالن هر سهام دار نزدیک بیش از 200 هزار تومان سود تعلق خواهد گرفت.
علاوه بر این با توجه به تهیه طرحی برای  آزادسازی سهام عدالت در مجلس طی ماه های آینده به نظر می رسد تا پایان سال خرید و فروش سهام عدالت هم برای مشمولان آزاد شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار