کد خبر: ۶۶۵۱۸
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
بیمه محصولات کشاورزی اصولی ترین و موثرترین ابزاری است که می تواند کشاورزان را مقابل سوانح طبیعی حمایت کند تا علاوه بر کنترل مخاطرات پیش روی اهرم قابل اتکایی برای افزایش سرمایه گذاری در بخش کشاورزی باشد و به باور مدیرعامل بانک کشاورزی، مدیریت مخاطرات مالی بخش کشاورزی، ضروری است.

به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، «روح اله خدارحمی» عصر روز یکشنبه هشتم مهرماه در نشست مشترک با رئیس و اعضای کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اعلام مطلب فوق، به نقش موثر نظام بیمه کشاورزی در مدیریت ریسک های مالی بخش کشاورزی اشاره و برهمراهی و حمایت بانک کشاورزی ازصندوق بیمه کشاورزی  برای حفظ منافع بیمه گذاران تاکید کرد.
خدارحمی، رویکرد کمیسیون کشاورزی را در پیشبرد برنامه ها و موضوعات پیش روی بخش کشاورزی، رویکردی علمی دانست و افزود: ارتباط مستمر این کمیسیون با بانک و بیمه کشاورزی موجب تقویت روحیه فعالان این بخش خواهد شد.
 وی افزود: یکی از وظایف مهم ما این است که با استفاده از تجارب جهانی، توانگری مالی بیمه کشاورزی را برای رسیدن به یک نهاد مالی قدرتمند ارتقاء دهیم.
رئیس کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی نیز در سخنان خود ضمن قدردانی از تلاش های انجام شده در کشور برای بهبود کیفی عملیات بیمه ای، برلزوم تجمیع کمک های دولتی در قالب ساز و کار  نظام مند مدیریت ریسک و بیمه کشاورزی تاکید کرد.
«دکتر احمد علی کیخا» با تاکید بر ضرورت افزایش سرمایه صندوق بیمه کشاورزی به عنوان شتاب دهنده توسعه بخش کشاورزی، اعتبارات تخصیص یافته در قالب حق بیمه سهم دولت را ناکافی دانست و آنچنان که در قانون برنامه ششم توسعه آمده است ،خواستار ایجاد ردیف مستقل اعتباری در قانون بودجه و افزایش سرمایه این صندوق شد.
وی افزود: ضرورت دارد از طریق ارتباط با مراکز بین المللی، دانش نوین و تجربه های روز جهان در زمینه مدیریت ریسک و بیمه کشاورزی در اختیار بخش پژوهشی و کارشناسی صندوق بیمه قرار گیرد.
«مهندس جلال محمودزاده» نائب رئیس اول کمیسیون نیز در سخنانی، از عملکرد رو به رشد نظام بیمه کشاورزی در کشور قدردانی کرد و به بیان دیدگاه های خویش برای حمایت ،افزایش وتامین سرمایه صندوق پرداخت و سایر نمایندگان عضو کمیسیون نیز هریک نظرات خود را در زمینه بیمه کشاورزی تشریح کردند.
بر اساس این گزارش ، «محمد ابراهیم حسن نژاد» قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی،درسخنانی گزارشی ازپیشینه،نظام های تطبیقی بیمه کشاورزی در جهان وایران،تکنیک های جدید بیمه ای و راهکارهای نوینی که برای خدمت رسانی مضاعف و شفافیت سیستماتیک اتخاذ شده است را ارائه کرد.
این گزارش می افزاید: شامگاه هشتم مهرماه 97،ستاد بیمه کشاورزی کشور ،میزبان رئیس واعضای کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بود که دراین دیدار، نمایندگان مردم در اتاق راهبری و پایش سامانه جامع بیمه کشاورزی حضور یافتند و از نزدیک شیوه صدور، پایش فنولوژیک، فرآیند برخط تراکنش های مالی در سراسر کشور،امکانات بازرسی و ارزیابی و گزارش گیری از سامانه را مشاهده کردند.
درپایان این جلسه که تاپاسی از شب ادامه داشت، مقرر شد کمیسیون گزارشی از موفقیت ها  و اقدامات صندوق و نیز راهکارهای تامین اعتبارات قانونی مورد نیاز را به ریاست مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: