کد خبر: ۶۶۷۹۶
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۹
کتاب رستاخیز داعش نوشته ویلیام مک‌کنتس و با ترجمه حامد قدیری توسط نشر اسم برای سومین بار چاپ و روانه کتابفروشی‌ها شد.
«رستاخیز داعش» تجدید چاپ شد
کتاب رستاخیز داعش نوشته ویلیام مک‌کنتس و با ترجمه حامد قدیری توسط نشر اسم برای سومین بار چاپ و روانه کتابفروشی‌ها شد.
کتابِ «رستاخیز داعش»؛ تاریخ، راهبرد و رویکرد آخرالزمانی دولت اسلامی، حاصل تحقیقات و مطالعات  ویلیام مک‌کنتس بر گروه‌های تکفیری است. مک‌کنتس دارای دکترای مطالعات خاورمیانه و مشاور وزارت خارجه آمریکا در امور خاورمیانه و تکفیری‌ها بوده است.
رستاخیز داعش ‌روایتی شبه‌داستانی است که با ذکر مستندات و منابع توانسته از کیفیت علمی مناسبی برخوردار باشد. در این کتاب اطلاعات زیادی در خصوص تحولات القاعده و داعش بیان شده است که اغلب این اطلاعات برای اولین بار به صورت مکتوب، ارائه شده و پی‌نوشت‌های کتاب نیز مخاطب را به منابع دست اول گروه‌های تکفیری ارجاع می‌دهد.  
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
بغدادی از فراز منبر خطبه خواند: «خدای باری‌تعالی فتح و ظفر را به برادران مجاهدتان ارزانی داشت و پس از سال‌ها جهاد، صبر و نبرد با دشمنان خدا، قدرتشان را تضمین کرد. آنان در اعلام خلافت و انتخاب رهبر تسریع کردند. این فرض و واجبی بر گردن مسلمانان است که قرن‌ها فراموش شده بود و چهره زمین فاقد آن بود.»
هم‌اکنون ترجمه رستاخیز داعش که از آثار پرفروش در حوزه‌ تکفیری‌ها و داعش در سطح جهان است در کمتر از ۲ سال از سوی انتشارات اسم به چاپ سوم رسیده و با ۴۱۶ صفحه روانه کتابفروشی‌ها شده است. همچنین نسخه الکترونیک این کتاب در اپلیکیشن طاقچه و نسخه صوتی آن در اپلیکیشن آوابوک در دسترس علاقمندان به کتاب است.


برچسب ها: کتاب ، تازه های نشر ، داعش
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار