کد خبر: ۶۶۸۴۷
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی:
دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی در مورد اینکه چگونه از طریق اسباب بازی می‌توانیم رفتارهای اجتماعی صحیح را به کودکان آموزش دهیم؟ گفت: گروهی از اسباب بازی ها به منظور آموزش رفتارهای اجتماعی مانند سبک زندگی، آپارتمان نشینی، فرهنگ ترافیک طراحی شده اند و خوشبختانه در کشور ما و مجموعه تولید ملی هم مثال های زیادی از آنان داریم.
آموزش رفتارهای صحیح اجتماعی از طریق اسباب بازی/ صادرات ۱۱ میلیون دلاری اسباب‌بازی

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از ستاد برگزاری نمایشگاه محسن حموله، دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی در آستانه برگزاری اولین نمایشگاه اسباب‌بازی و سرگرمی در ارتباط با وضعیت اسباب بازی از نظر کیفی در کشور اظهارداشت: کیفیت تولید در بعضی بخش های تولید اسباب بازی مثل محصولات مقوایی و کاغذی و اسباب بازی های پلاستیکی تقریبا به مرز قابل قبول رسیده است و امروز بعضی محصولات مان حتی در سطح استانداردهای جهانی در حال تولید و توزیع است.
وی افزود: البته در بعضی بخش های تولیدی مثل اسباب بازی‌های چوبی هنوز به کیفیت قابل قبولی نرسیده‌ایم. دلیلش هم این است که در کشور ما امکان دسترسی به چوب صنعتی خشک تقریبا ممکن نیست و روش های فرآوری و رنگ آمیزی چوب کاملا بدوی و سنتی است. به همین دلیل با تولید اسباب بازی با کیفیت چوبی فاصله زیادی داریم.
دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی ادامه داد: در حال حاضر برخی تولید کننده ها با توجه به شناخت بازارهای جهانی توانسته اند، تولیدات خوبی را عرضه کنند طوری که  به صادرات اسباب‌بازی هم منجر شود. در سال گذشته طبق اعلام مسئولین وزارت صنعت و معدن و تجارت نزدیک به 11 میلیون دلار صادرات انجام شده است و در حال حاضر با توجه به نوسانات ارز برخی از وارد کنندگان با توجه به ارتباطات خوب و موثر در تلاش هستند تا محصول ایرانی به کشورهای همسایه صادر شود.
وی در مورد اینکه خانواده‌ها چه ویژگی‌هایی را برای خرید اسباب بازی کودکان خود باید مورد توجه قرار دهند؟ عنوان کرد: ویژگی های کودکان کاملا با یکدیگر متفاوت است و والدین معمولا با مراجعه به متخصصان و مربیان مربوطه می توانند ویژگی های فرزندان خود را یافته و با دقت و تمرکز بیشتر بر توانایی ها و ضعف های آنها، محصولاتی را انتخاب کنند که مناسب فرزندشان باشد. 
وی در مورد اینکه اسباب بازی چقدر در شکوفایی ذهنی کودکان موثر است؟ اظهارداشت: اسباب بازی، در گروه آموزش های غیر مستقیم، بیشترین سهم را در انتقال مفاهیم آموزشی به کودکان دارد. سطحی از یادگیری در بازی با اسباب بازی طراحی شده توسط متخصصین به کودکان منتقل می شود که کاملا اثرگذار و ماندگار است و از این نظر اسباب بازی در همه گروه های آن رقیبی ندارد.
حموله در مورد اینکه چگونه از طریق اسباب بازی می‌توانیم رفتارهای اجتماعی صحیح را به کودکان آموزش دهیم؟ گفت: گروهی از اسباب بازی ها به منظور آموزش رفتارهای اجتماعی مانند سبک زندگی، آپارتمان نشینی، فرهنگ ترافیک و ... طراحی شده اند و خوشبختانه در کشور ما و مجموعه تولید ملی هم مثال های زیادی از آنان داریم.
دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی تصریح کرد:استفاده به هنگام و مناسب این گروه محصولات قطعا مفید و موثر خواهد بود. علاوه بر رشد روانی کودک و رشد شخصیت.بازی سبب کسب مهارت های اجتماعی می شود.ازآنجا که بازی راه را برای دوستی و تعامل میان کودکان همسال می گشاید و کودک خود را عضوی از یک  جمع می داند،احساس می کند به ارزیابی منصفانه رفتار و کردار خویش و همبازی هایش می پردازد.
حموله در مورد برگزاری این نمایشگاه چه نتایج موثری برای خانواده‌ها و کودکان آنها دارد؟ گفت:نمایشگاه دنیای اسباب بازی و سرگرمی،فرصتی است تا تولید کنندگان و فروشندگان اسباب‌بازی دستاورد های این حوزه را به مخاطبان خود ارائه کنندو خانواده ها هم از این فرصت استفاده خواهند کرد تا اسباب بازی های مناسب را در یک محل مشاهده و خرید کنند در حال حاضر خانواده ها کمتر وقت دارند که برای خرید اسباب بازی به فروشگاه ها مراجعه کنند. 
دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه در کنارسایر برنامه های جانبی این فرصت را برای پدر و مادر ها فراهم می کند. امسال این دومین نمایشگاه فروش اسباب بازی در سطح تهران است که از سوی شورای نظارت بر اسباب‌بازی مجوز گرفته و در آبان ماه هم چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی بصورت تخصصی برگزار خواهد شد.قطعا این چنین نمایشگاه هایی با ایجاد سازوکار مناسب زمینه های ایجاد و توسعه صنعت اسباب بازی را فراهم می کند تا توانمندی های داخلی منجر به تولید فاخر ملی شده و نتایج حاصل از آن و محصولات مناسب در اختیار خانواده ها قرار گیرد. 
گفتنی است، اولین نمایشگاه اسباب‌بازی و سرگرمی ۲۳ تا ۲۷ مهرماه سال‌جاری در خیابان حجاب تهران، مرکز نمایشگاه‌های کانون( سالن حجاب)از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب برگزار خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار