کد خبر: ۶۷۴۷۵
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
در حالی وزیر ارتباطات از قبض یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی خودش به عنوان صورتحساب تلفن، رونمایی کرد که برخی رسانه‌ها آن را پای گرانی بسته‌های اینترنت موبایل گذاشتند اما اصل ماجرا چه بود؟
قبض تلفن ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی وزیر ارتباطات سوژه شد

به گزارش  باشگاه خبرنگاران پویا؛ «صورتحساب میلیونی وزیر ارتباطات» موضوعی بود که امروز از تریبون برخی رسانه‌ها برگرفته از گپ و گفت تلویزیونی وی با یکی از برنامه‌‌ها اعلام شد و تعجب بسیاری از کاربران تلفن همراه را برانگیخت.

سوالی که ممکن است برای شما هم ایجاد شده باشد این است که «وقتی اپراتورهای تلفن همراه چنین صورتحسابی را برای وزیر مملکت صادر می‌کنند، چه میزان اضافه دریافت از مشترکان عادی که گاها صدایشان هم به جایی نمی‌رسد، خواهند داشت؟!»

اما ماجرا زمانی جالب می‌شود که اصلا وزیر ارتباطات حرفی درباره قبض تلفن همراه خود و حتی صورتحساب صادر شده برای آن نمی‌زند!

برای اینکه به این موضوع پی ببرید، کافی است شما هم مجددا بخش صحبت‌های وی با برنامه «حالا خورشید» را مجددا مشاهده کنید؛ در حالیکه مجری برنامه تلویزیونی تلاش می‌کند کنایه‌ای به قیمت بسته‌های اینترنتی همراه داشته باشد اما وزیر ارتباطات تنها به گفتن این نکته بسنده می‌کند «خودم بسته اینترنتی می‌خرم اما با توجه به اینکه خط موبایلم دائمی است، قبض آن را سر ماه پرداخت می‌کنم...»

اما آذری جهرمی تنها به ذکر این موضوع بسنده نمی‌کند و در ادامه صحبت‌هایش، دامنه نقد مجری برنامه را به شکلی هوشمندانه به زمین مخابرات استان تهران می‌کشاند.

وزیر ارتباطات گفت: سه ماه گذشته مخابرات تهران قبض یک میلیون و دویست هزار تومانی برای من فرستاد که البته پرداخت کردم؛ بنابراین مسائل موجود در این حوزه را می‌بینیم و رقمی هم که دریافت کرده بودند، بدون اطلاع‌رسانی به مشترکان بود.

وی این اتفاق را ناشی از اصلاح فرآیند قبوض تلفن ثابت مخابرات دانست و از پیگیری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هم خبر داد.

با توجه به اینکه وزیر ارتباطات «آگاهی‌بخشی بهتر را زمینه‌ای برای دستیابی مشترکان به حقوق‌شان دانست» و البته شائبه‌ای که امروز درباره گران‌فروشی خدمات موبایل ایجاد شد، بهتر است رسانه‌ها دقت بیشتری در تهیه خبر داشته باشند و صحت خبر را فدای سرعت در اطلاع‌رسانی نکنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: