کد خبر: ۷۰۸۵۶
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۰
از روز دوشنبه منتظر باران و برف باشید
سازمان هواشناسی از وقوع کولاک برف طی روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری در ۲۲ استان کشور خبر داد و نسبت به بارش‌های سیل‌آسا هشدار داد.
هشدار بارش باران سیل آسا و کولاک در کشور
سازمان هواشناسی از وقوع کولاک برف طی روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری در ۲۲ استان کشور خبر داد و نسبت به بارش‌های سیل‌آسا هشدار داد.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور از فردا با ورود سامانه بارشی به کشور بارش باران و برف و در بعضی ساعات وزش باد شدید در استانهای واقع در نوار غربی پیش‌بینی می‌شود.
روز دوشنبه 8 بهمن با تشدید سامانه بارشی گستره بارش‌ها دامنه‌های زاگرس و دامنه‌های جنوبی البرز را نیز فرا خواهد گرفت. روز سه‌شنبه 9 بهمن فعالیت این سامانه به سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور توسعه می‌یابد. در روز چهارشنبه 10 بهمن عمده فعالیت این سامانه محدود به شمال شرق و شرق کشور و سواحل شرقی دریای خزر خواهد بود.
بر این اساس وضع هوای کشور طی هفته جاری به‌شرح زیر است؛
از بعد از ظهر یکشنبه بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید در استان‌های ایلام، لرستان، خوزستان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و شرقی، چهارمحال و بختیاری و جنوب همدان روی خواهد داد.
روز دوشنبه نیز در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، همدان، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان، ایلام، قزوین، البرز و تهران بارش برف و باران و وزش باد شدید و در استان بوشهر بارش باران همراه با وزش شدید باد پیش‌بینی شده است.
همچنین روز سه‌شنبه 9 بهمن در استان‌های گلستان، مازندران، گیلان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، تهران، قم، مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید روی می‌دهد.
به‌سبب بارش برف و کولاک در نقاط کوهستانی و سردسیر مناطق ذکرشده، لغزندگی جاده‌های کوهستانی، مه‌آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد از این رو توصیه می‌شود هنگام تردد در این مناطق، نکات لازم جهت حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی به‌کار گرفته شود.  


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار