کد خبر: ۷۱۳۸۰
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
شاگردان شفر برای رسیدن به صدر جدول استارت می زنند
در تنها دیدار باقی مانده از هفته شانزدهم رقابتهای فوتبال لیگ برتر، امروز تیم‌های استقلال و پیکان در ورزشگاه شهدای شهر قدس به مصاف هم خواهند رفت.
رونمایی از خریدهای جنجالی استقلال

در تنها دیدار باقی مانده از هفته شانزدهم رقابتهای فوتبال لیگ برتر، امروز تیم‌های استقلال و پیکان در ورزشگاه شهدای شهر قدس به مصاف هم خواهند رفت.

از اولین هفته نیم فصل دوم تنها یک دیدار باقی مانده و طی این دیدار عصر امروز استقلال در ورزشگاه شهدای شهر قدس به مصاف پیکان خواهد رفت.

دیدار رفت دو تیم در نیم فصل اول با تساوی بدون گل خاتمه یافت اما چهره این دو تیم نسبت به آن دیدار تغییراتی داشته است.

پیکانی‌ها عمده‌ترین تغییر را روی نیمکت شان داشته‌اند که مجید جلالی جای خود را به حسین فرکی داده است. آنها دو بازیکن به اسم مهدی شیری و «آرفنگ دافه» را از دست داده و به جای آنها «مارکو ووکوسویچ»، سعید قائدی فر و محمد ناصری را به خدمت گرفته‌اند. 

استقلالی‌ها هم تغییرات نسبتا زیادی نسبت به نیم فصل نخست داشته‌اند. آنها نفراتی مثل جابر انصاری، نیومایر و گرو را از دست داده و در قبال آن ایسما، پاتوسی، نورافکن و منشا را جذب کرده و شجاعیان را به همراه محسن کریمی به لیست خود اضافه کرده‌اند.

استقلال را می‌توان جزء تیم‌هایی حساب کرد که خیلی دیر توانست بازیکنان مدنظرش را جذب کند و قراردادشان را نهایی کند. تا قبل از جذب اسماعیل گونکالوس، هوادارن استقلال به شدت به عدم یارگیری تیمشان معترض بودند و مدیرعامل تیمشان را مقصر می‌دانستند.

 اما مدیریت استقلال در ده روز پایانی نقل‌و‌انتقالات به یکباره با سه بازیکن توافق کرد و موفق شد آنها را پای میز عقد قرارداد بیاورد. اسماعیل گونکالوس، امید نورافکن و آیاندا پاتوسی سه بازیکنی بودند که به جمع آبی‌ها اضافه شدند.

آخرین خرید استقلال باعث شد شوک عجیبی به طرفدارن دو باشگاه بزرگ پایتخت وارد شود. جایی که هیچ کدامشان فکر نمی‌کردند گادوین منشا، مهام نیجریه‌ای فصل گذشته پرسپولیس با قراردادی 1/5 ساله به تیم استقلال بپیوندد. با جذب این مهاجم خطرناک، دردسرهای شیرین وینفرد شفر برای انتخاب کردن یازده نفر ترکیب اصلی آغاز خواهد شد.

ترافیک در خط حمله آبی‌پوشان بسیار بالا رفته و باید دید شفر چه زوجی را برای خط حمله تیمش انتخاب خواهد کرد. اسماعیل گونکالوس خرید گرانقیمت آبی‌ها می‌باشد که اصلی‎‌ترین گزینه خط حمله استقلال است.

مرتضی تبریزی و روح الله باقری مهاجمان جوان و قبراق این روزهای آبی‌پوشان در دیدارهای دوستانه بودند که باید برای قرار گرفتن در کنار گونکالوس تلاش کنند.

بعد از پیوستن گادوین منشا، می‌توان او را محتمل ‌ترین گزینه خط حمله برای قرار گرفتن در کنار گونکالوس دانست.نباید فراموش کنیم که استقلال مهدی قائدی و اللهیار صیادمنش را هم دارد و در صورت صلاحدید سرمربی آلمانی آبی‌پوشان می‌توانند در خط حمله این تیم قرار بگیرند.

نیم‌فصل دوم لیگ برتر قطعاً برای هوادارن استقلال بسیار جذاب و پرهیجان خواهد بود و بی‌صبرانه منتظرند تا ترکیب رویایی تیمشان را در ادامه مسابقات ببینند.

البته احتمال استفاده از همه خریدهای استقلال در بازی امروز ضعیف است. داریوش شجاعیان، محسن کریمی و امید نورافکن از بین بازیکنان جدید بیشترین شانس را برای حضور در این بازی دارند.

آبی پوشان برای این بازی صیادمنش را به دلیل محرومیت، علی کریمی و طارق همام را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارند. گادوین منشا هم فعلا از ترکیب کنار گذاشته شده است.

آبی پوشان با ۲۵ امتیاز در رده چهارم قرار دارند و در صورت پیروزی فاصله شان را با صدر جدول کاهش خواهند داد تا در هفته‌های آینده برای رسیدن به صدر جدول امیدوارتر باشند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار