کد خبر: ۷۱۴۴۶
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۲
دشمنی‌های علنی و وعده‌هایی که آمریکایی‌ها برای براندازی نظام به گروهک‌های ضدانقلاب طی چند ماهه اخیر داده‌اند، ضرورت اتحاد نیروها و کنشگران سیاسی را بیشتر از گذشته می‌کند.
یک دعوت ویژه برای جشن تولد 40 سالگی انقلاب
رهبر معظم انقلاب: «راهپیمایی ۲۲ بهمن یکی از شگفتی سازی‌هاست؛ مثل خود انقلاب. اینکه مردم بیایند به خیابان‌ها، در هوای سرد بهمن و این راهپیمایی ۴۰ سال ادامه داشته باشد. معتقدم امسال این حرکت راهپیمایی ۲۲ بهمن پرشکوه‌تر از سال‌های قبل خواهد بود» (۱۹ بهمن ۹۷-دیدار با فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش)

سال ۹۷ برای انقلاب اسلامی سال متفاوتی است، هم برای مردم و هم برای ضد انقلاب. قبل از اغتشاشات دی ماه ۹۶ بود که «جان بولتون» مشاور رئیس‌جمهور آمریکا در نشست سالانه سازمان منافقین در پاریس گفت: «رفتار رژیم [ایران] هیچ تغییری نکرده است. تنها راه همانا تغییر این رژیم است و ما حاضران در این جمع پیش از سال ۲۰۱۹ در تهران جشن خواهیم گرفت. نباید بگذاریم رژیم ایران چهل سالگی خود را ببیند»

گروه‌های ضد انقلاب پس از این نشست راهبرد خود را هجمه حداکثری به جمهوری اسلامی قرار دادند؛ از فعالیت در شبکه‌های اجتماعی گرفته تا تحرکات ضد امنیتی در کشور همچون اغتشاشات دی ماه ۹۶ و حادثه تروریستی اهواز در ۳۱ شهریور ۹۷.

از سوی دیگر، در داخل کشور نیز همه چیز برای مهیا شدن جشن چهل سالگی انقلاب مهیا شد. ستاد برگزاری «چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کار خود را آغاز کرد و سران قوا، مسئولین، جریان‌های سیاسی و رسانه‌ها نیز بر لزوم برگزاری باشکوه راهپیمایی ۲۲ بهمن در چهل سالگی انقلاب تاکید کردند.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور با فراخواندن مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن و با تاکید بر اینکه «مردم بزرگ ایران صاحبان اصلی انقلاب اسلامی هستند و روز ۲۲ بهمن روز ایران و همه ایرانیان است»، گفت: ایام دهه فجر و ۲۲ بهمن باید ایام وحدت، اتحاد، یکپارچگی، همنوایی باشد. حضور گسترده در ۲۲ بهمن تضمین‌کننده امنیت، استقلال و آزادی‌مان است و باید با حضور پرشکوه، دشمن را از ادامه توطئه‌های خود مأیوس کنیم»

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز «حضور چند ساعته مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را توام با دستاوردی بزرگ و استراتژیک برای کشور» دانست و تصریح کرد: «راهپیمایی ۲۲ بهمن این انرژی را در داخل ایجاد کرده تا همه همصدا شده و دشمنان را مأیوس کنند، بنابراین با حضور مردم نقشه‌های دشمن خنثی شده و اهتمام جدی‌تری برای حل مشکلات مردم در داخل به وجود می‌آید»

آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه نیز در حرم امام خمینی(ره) حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را خنثی کننده عملیات روانی دشمن عنوان کرد و گفت: «حضور مردم از پیر و جوان و بزرگسال و از مسئول و غیر مسئول در این راهپیمایی شرکت می‌کنند و عملیات روانی دشمن را خنثی می کنند. آمریکایی‌ها اعلام کردند جمهوری اسلامی چهل سالگی را نخواهد دید و امروز می‌گوییم ملت مصمم ما، تسلیم خواسته‌های دشمن نمی‌شوند»

از سوی دیگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای که به امضای ۱۹۱ نفر از نمایندگان رسید، با فراخوان مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کردند: «اکنون در ۴۰ سالگی انقلاب، از آحاد مردم ایران دعوت می‌نماییم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه حضور آگاهانه خود را به منصه ظهور رسانده و با تجلی وحدت امت، توطئه های دشمنان و بدخواهان را نقش برآب کنند»

گروه‌ها، احزب و تشکل‌های سیاسی نیز با صدور بیانیه‌های متعدد حضور ملت و برگزاری جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن را ضروری دانستند و تاکید کردند، با توجه به فشارها، تحربم‌ها و تهدیدات جدید آمریکایی‌ها و تحرکات ضدانقلاب برای تضعیف جریان انقلاب اسلامی، همه گروه‌های سیاسی بدون پافشاری بر اختلافات سیاسی و فکری خود باید با تکیه بر مدار وحدت در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند.

جامعه روحانیت مبارز با دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کرد: «بیایید چهل ساله ها را تکرار کنیم و انقلاب را پیوسته در مرز بلوغ، رویش، نوسازی و حیات طیب نگاه داریم»، از سوی دیگر مجمع روحانیون مبارز نیز با انتشار بیانیه‌ای از عموم مردم خواست در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند. این تشکل سیاسی تصریح کرد: «اگر جداَ به سوی وحدت و انسجام ملی و پایبندی واقعی به قانون اساسی و اهتمام به وعده های انقلاب نرویم خدای ناخواسته کیان انقلاب و سربلندی ملت و موفقیت ممتاز ایران در معرض تهدید بیشتر خواهد بود»

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم بعنوان یکی از تشکل‌های اصولگرا، برگزاری جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را ضروری دانست و اعلام کرد: « ملت ما علی‌رغم وجود برخی مشکلات اقتصادی، گرانی‌ها و تنگناهای معیشتی، برای حفاظت از نظام اسلامی همیشه در دفاع از انقلاب حاضر بوده‌اند و این حضور در صحنه و نهیب ملت ایران، معادلات دشمنان را به هم ریخته و آنان را وادار به عقب نشینی کرده است.»، از سوی دیگر مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم که بعنوان یکی از تشکل‌های سیاسی اصلاح‌طلب شناخته می‌شود، با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: «در این روزگار حساس بزرگترین سرمایه‌ای که می‌تواند نظام را از گزند حوادث حفظ نماید، ایجاد همدلی و رافت ملی است. ما از ملت ایران می‌خواهیم تا در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یافته و با یک وفاق ملی همبستگی خود را نسبت به نظام جمهوری اسلامی به دنیا اعلام دارند»

حزب موتلفه اسلامی نیز طی بیانیه‌ای با اعلام اینکه «به دلیل جنایت غرب و شرارت آمریکا باید ضد استکباری‌ترین راهپیمایی تاریخ انقلاب را برگزار کنیم»، تاکید کرد: «یوم الله ۲۲ بهمن امسال با همه سال‌های پیش فرق می‌کند. دشمن آرزوی نابودی انقلاب را به گور خواهد برد به شرطی که فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس امسال پرهیجان‌تر و پر احساس‌تر از هر سال باشد»، حزب اصلاح‌طلب ندای ایرانیان نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «همچون گذشته و این بار راسخ‌تر از قبل، از شما مردمان فهیم کهن دیار ایران زمین، دعوت می‌نمائیم برای نشان دادن اتحاد خود به استکبار جهانی، برای بازآفرینی ارزش‌هایی که دوام استقلال مملکت را تضمین می‌نمایند، و به پاسداشت رادمردی‌های خود به میدان بیایید. وعده دیدار، ۲۲ بهمن ۹۷، راهپیمایی بزرگ چهل‌ سالگی انقلاب.»

حزب اعتدال و توسعه نیز راهپیمایی ۲۲ بهمن را مظهر اتحاد و انسجام ملی دانست و از مردم خواست «همچنان مانند گذشته با حضور گسترده خود در راهپیمایی۲۲ بهمن، پیام مشروعیت و مقبولیت نظام جمهوری اسلامی را به جهانیان ارسال کنند»، جبهه مردمی نیروهای انقلاب(جمنا) با صدور بیانیه‌ای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن را برای مستضعفین جهان امیدوار کننده دانست و تاکید کرد: «جشن چهل سالگی، جشن بزرگی است که مردم ایران در راهپیمایی بزرگ و سراسری خود در ۲۲ بهمن امسال، یک رویداد بی نظیر را علیرغم دشمنان و بدخواهان رقم خواهند زد و ملت‌های مستضعف را در سراسر گیتی به آینده درخشان امت اسلامی در سایه ولایت بیش از پیش امیدوار خواهند ساخت»

شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز ضمن دعوت مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کردند: «از آحاد ملت برای حضور باشکوه در راهپیمایی دشمن شکن ۲۲ بهمن دعوت بعمل می‌آوریم، تا تاریخ‌نگاران بنویسند که هرکس در راه آرمان‌های الهی استقامت ورزید، قطعا مزه شیرین پیروزی را خواهد چشید»، مجمع تشخیص مصلحت نظام هم اعلام کرد: «ملت ایران آخرین توطئه‌ها و تلاش های مذبوحانه دشمنان را با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن خنثی کنند»

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز شرکت در مراسم جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن را به معنی واقعی کلمه دشمن‌شکن و مرعوب کننده دشمنان عنوان و تاکید کردند: «۲۲ بهمن ماه جشن شگفتی‌ساز وحدت ملی ایرانیان، آوردگاه تحقیر شیطان بزرگ و سرآغاز فصل نوین خدمت به مردم سرافراز ایران است».

دشمنی‌های علنی و وعده‌هایی که آمریکایی‌ها برای براندازی نظام به گروهک‌های ضدانقلاب طی چند ماهه اخیر داده‌اند تا مردم چهل سالگی انقلاب را نبینند، ضرورت اتحاد نیروها و کنشگران سیاسی را بیشتر از گذشته می‌کند؛ همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند: «راهپیمایی را مظهر اختلافات قرار ندهید. وقتی پای انقلاب وسط است، اختلاف سلیقه‌ها رنگ می‌بازد. جای تسویه حساب، ۲۲ بهمن نیست»
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار