کد خبر: ۷۱۴۴۹
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۶
معاون اول رئیس جمهور:
معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر این‌که ایران در منطقه پرآشوب خاورمیانه، از ثبات و امنیت بی‌نظیری برخوردار است، تاکید کرد که ایران لنگرگاه امنیت منطقه محسوب می‌شود.
ایران لنگرگاه امنیت خاورمیانه است
معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر این‌که ایران در منطقه پرآشوب خاورمیانه، از ثبات و امنیت بی‌نظیری برخوردار است، تاکید کرد که ایران لنگرگاه امنیت منطقه محسوب می‌شود.

اسحاق جهانگیری شامگاه یکشنبه ۲۱ بهمن در مراسم بهره‌برداری از فاز اول ایستگاه مترو امام حسین (ع) شیراز، گفت: هیچ افق تیره و تاری در مقابل ایران اسلامی وجود ندارد، ما آینده روشنی را پیش روی کشور می‌بینیم.

جهانگیری با تصریح این‌که ایران در منطقه پر آشوب خاورمیانه از ثبات و امنیت بی‌نظیری برخوردار است، گفت: همه اتفاقات منطقه با هدف بر هم زدن آرامش و ثبات ایران بوده است، البته برخی از کشورهای همسایه کج‌فهمی‌هایی دارند؛ آنان باید بدانند که اگر خدشه‌ای به امنیت ایران وارد شود، کشورهایشان امن نخواهد بود؛ ایران لنگرگاه امنیت منطقه خاورمیانه است.

معاون اول رئیس جمهوری همچنین فارس را استانی پرظرفیت دانست و تصریح کرد که این استان با استفاده از تمام ظرفیت‌ها می‌تواند علاوه‌بر مشکلات خود، مسائل سایر استان‌ها را نیز مرتفع کند.

جهانگیری با بیان این‌که مهمترین ظرفیت فارس، نیروی انسانی متخصص و توانمند این خطه است، گفت: استان فارس و نیروهای متخصص و کارآمد این استان، قادر به ایجاد تحول در این استان و منطقه هستند.

او با اشاره به دغدغه‌های مطرح‌شده از سوی استاندار فارس و امام جمعه شیراز، گفت: در بحث مشکل کشاورزان و استمهال وام‌ها، دولت مصوبه‌ای دارد که امیدواریم اجرایی و مشکلات مرتفع شود.

جهانگیری تاکید کرد: اگر کشاورز خوب تولید کرده و محصول تولیدی را خوب بفروشد، به حتم رابطه بانکی مناسبی را هم دنبال می‌کند، اما این انتظار وجود دارد که اگر کشاورزان مشکل دارند، دولت کمک کند.

وی همچنین با تصریح بر این موضوع که اطمینان داریم فارس باید مسیر توسعه خود را به سرعت طی کند، افزود: مسائلی در خصوص استان فارس در این مراسم توسط استاندار مطرح شد که برای بعضی از آن‌ها از جمله بخش کشاورزی مصوباتی به تصویب رسیده که امید است هر چه سریع‌تر اجرایی شوند.

معاون اول رئیس جمهور به زیرساخت‌های فارس از جمله راه‌آهن شیراز - بوشهر هم اشاره و خاطرنشان کرد: هفته گذشته در شورای اقتصاد فاینانس این پروژه توسط کشور چین گرفته شد.

جهانگیری یادآور شد: مسئله تالاب‌ها و آب از دغدغه‌های بزرگ و جدی استان فارس است که در دستور کار شورای عالی آب کشور قرار گرفته است.

وی به افتتاح سه طرح شهری در کلان‌شهر شیراز اشاره و خاطرنشان کرد: هر سه طرح کاری بزرگ بود، چرا که در زمانی با سرعت در عملیات اجرای مواجه شدند که کشور با بحران مالی روبه‌رو بود.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با تصریح این‌که تا قبل از انقلاب در هیچ شهری از ایران مترو وجود نداشت، اجرایی شدن مترو در کلان‌شهرها را کاری بزرگ توصیف و تاکید کرد که دولت سال گذشته با هدف تکمیل خطوط متروی کلان‌شهرها دو میلیارد دلار از محل فاینانس برای خرید واگن تصویب کرد که امید است بخشی از این اعتبار به متروی شیراز اختصاص یابد.

جهانگیری، شهردار شیراز را جوانی پرانرژی و به دردبخور توصیف کرد که می‌توان برای انجام کارهای بزرگ روی او حسابی ویژه باز کرد و گفت: امروز سه طرح بزرگ در شیراز افتتاح شد که به‌حق در شرایط کنونی و محدودیت‌های بودجه، کاری بزرگ محسوب می‌شود.

معاون اول رئیس جمهوری تاکید کرد: فرق شهرداری‌ها با دستگاه‌های دولتی این است که دستگاه دولتی تا زمانی‌که دولت به آن‌ها پول می‌دهد کار می‌کنند اما شهرداری‌ها خودشان پول درمی‌آورند و هزینه می‌کنند و پول درآوردن خصوصاً در این شرایط دشوار است.

جهانگیری با بیان این‌که خیلی‌ها معتقدند شیراز قبل از پیروزی انقلاب در بسیاری جهات شهر اول کشور بوده و امروز هم نباید دوم باشد، گفت: باید برای شیراز آن‌قدر کار شهری انجام شود تا در رأس شهرهای ایران قرار گیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار