کد خبر: ۷۱۷۰۰
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
دبیر اجرایی دومین کنفرانس بین المللی طراحی با اشاره به ارائه دستاوردهای علمی نوین در حوزه معماری داخلی در این کنفرانس گفت: ایجاد تعامل صحیح و مطلوب بین متخصصان و صنعت، بازنگری فرهنگ و هنر ایرانی همچنین ترویج فرهنگ کاربرد معماری و طراحی داخلی در کشور با توجه به ارزش‌های اصیل فرهنگی از اهداف برگزاری دومین کنفرانس بین المللی طراحی است.
ارائه دستاوردهای علمی نوین در حوزه معماریمهندس مرضیه اله دادی، دبیر اجرایی دومین کنفرانس بین المللی طراحی در ارتباط با جزئیات برگزاری این همایش اظهارداشت: هنر پدیده ای است که همواره نقش موثر در زندگی انسان داشته و از گذشته مورد نظر اندیشمندان قرار گرفته است. چنانچه مکاتب گوناگون فکری،سیاسی و اعتقادی، هنر را به منزله وسیله ای کارامد جهت توسعه مفاهیم و معارف مختلف در جامعه دانسته و آنرا در پرورش انسان به گونه ای متناسب با اهداف خود بکار گرفته اند.
وی افزود: اکثر پژوهشگران عرصه هنر به این واقعیت اتفاق نظر دارند که هنر از قدیمی ترین پدیده های انسانی و اجتماعی بوده، در دوره های مختلف فرهنگ ها و جوامع گوناگون وجود داشته و در تمام مسائل اجتماعی نقش بارزی را ایفا کرده و نقش معرفتی خود را در دوره های مختلف زندگی مادی و معنوی جامعه به شکل خاص بازی کرده است.
دبیر اجرایی همایش بین المللی دیزاین 1397 ادامه داد: تلفیق علم و هنر و تعامل آنها با یکدیگر می تواند درک زندگی را برای انسان ها راحت تر و آنها را به سوی اهدافشان سوق دهد. لذا می توان به جایگاه مهم طراحی در زندگی روزمره پی برد و لزوم پرداختن هرچه بیشتر به آن‌را درک کرد.
اله دادی گفت: یکی از اهداف برگزاری این کنفرانس تبدیل نادیدنی ها به دیدنی ها در عرصه غیر مادی است، به این معنا که تبدیل فرآیندهای آماده سازی غیرقابل رویت در طراحی که پیش از تولید ساختمان های جدید و محصولات و ترکیبات صنعتی قرار دارند، به پدیده های قابل رویت و درک است.
وی با اشاره به اینکه این کنفرانس اسفندماه سال‌جاری برگزاری می‌شود، بیان داشت: این برنامه به همت دانشکده هنر دانشگاه الزهراء (س) و با همکاری وزرات صنعت، معدن وتجارت ایران، شورای ملی مبلمان و دکوراسیون ایران و صنایع وابسته و موسسه هنرهای آفام انجام می‌شود.
دبیر اجرایی دومین کنفرانس بین المللی طراحی گفت: ارتقاء سطح علمی، تخصصی و فنی معماری و طراحی داخلی و طراحی صنعتی در کشور، معرفی فنون و دستاوردهای علمی نوین در حوزه معماری داخلی و دکوراسیون، آموزش نیروهای متخصص در معماری و طراحی داخلی و طراحی صنعتی، پرورش ایده های نو در زمینه تولید محصولات جدید در زمینه طراحی داخلی و دکوراسیون و تجاری سازی آنها، ایجاد تعامل صحیح و مطلوب ما بین جامعه طراحان تجربی و طراحان از اهداف برگزاری این کنفرانس است.
اله دادی افزود: ایجاد تعامل صحیح و مطلوب بین متخصصان و صنعت، بازنگری فرهنگ و هنر ایرانی و ایجاد تعامل مطلوب آن با طراحی و ترویج فرهنگ کاربرد معماری و طراحی داخلی و طراحی صنعتی در کشور با توجه به ارزش‌های اصیل فرهنگی و پتانسیل های اجرایی، بررسی راهکارهای مناسب در طراحی جهت دستیابی به رفاه عمومی و تبیین جایگاه حرفه ای طراحی در جامعه از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.
گفتنی است؛ همایش بین المللی دیزاین 1397، در  تاریخ ۱ الی ۲ اسفند 97 در دانشگاه الزهراء(س) در تهران برگزار می‌شود علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در آن می‌توانند به سایت   www.afamevents.ir مراجعه و یا با شماره تلفن 091921183051-88738667-تماس حاصل کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: