کد خبر: ۷۱۷۴۷
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۷
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به اینکه در جنگ اقتصادی راهی جز تکیه به مردم نداریم، گفت: برای سال آینده، پیش‌بینی می‌کنیم ۴۱ هزار اشتغال مستقیم ایجاد شده توسط ستاد را به ۷۰ هزار شغل برسانیم.
پیش‌بینی ایجاد ۷۰۰۰۰ هزار اشتغال مستقیم توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سال آیندهمحمد مخبر؛ رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) امروز در آیین شکرانه بهره‌برداری از ۴۱ هزار اشتغال مستقیم ایجاد شده در سال ۹۷ توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) که در نمایشگاه دائمی بنیاد برکت برگزار شد با تسلیت رحلت حضرت ام‌البنین (س) اظهار کرد: زمانیکه حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان منجر به شهادت پاسداران انقلاب اسلامی شد، مطئمن بودیم که دشمنان با ضربه سنگینی مواجه می‌شوند و این اتفاق خواهد افتاد.
وی با اشاره به اینکه پیش از انقلاب اسلامی غربیها و آمریکایی‌ها با تمام توان برای جلوگیری از وقوع انقلاب تلاش می‌کردند، گفت: با تمامی فعالیتهای دشمنان، اراده خداوند متعال بر پیروزی انقلاب اسلامی بود.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ادامه داد: پس از انقلاب اسلامی نیز دشمنان بطور جدی بحث تجزیه کشور را مطرح کردند که با لطف خدا آن هم پشت سر گذاشتیم.
مخبر با بیان اینکه در جنگ تحمیلی نیز مردم و جوانان با دست خالی مقابل دشمنان ایستادند، تصریح کرد: از پیروزی انقلاب تا به امروز دشمنان مسئله تحریم را به‌صورت جدی دنبال کرده‌اند‌ تا به مردمی که به نظام سلطه آسیب زده‌اند، ضرری وارد کنند.
وی با اشاره به پیشرفت تجهیزات نظامی کشور پس از انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: امروز در جنگ وسیع اقتصادی هستیم؛ اگر در جنگ تحمیلی بخشی از مردم درگیر بودند، در جنگ اقتصادی تمامی مردم متاثر از این جنگ هستند بنابراین در این جنگ، راهی جز تکیه به مردم نداریم.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان اینکه روح بیانیه رهبر انقلاب برای گام دوم، بسیج کردن مردم با اولویت جوانان است، تصریح کرد: از ابتدا که در ستاد اجرایی حضور یافتیم، برحسب فرمایشات مقام معظم رهبری، اولویتمان را بر محوریت توانمندسازی اقتصادی مردم در مناطق محروم قرار دادیم؛ علاوه بر این فعالیت، با تاکید ایشان، فعالیتهای موردی را نیز پیگیری کردیم.
مخبر با اشاره به اینکه طی چند سال گذشته بیش از ۴۰ هزار پروژه را با بودجه‌ای بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان راه‌اندازی کردیم، یادآور شد: یک هزار و ۵۵۰ مدرسه، یک هزار و ۲۰۰ مرکز فرهنگی، ۳۰ هزار واحد مسکونی، یک هزار و ۱۰۰ پروژه درمانی، ۲ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی، ۱۵۹ مرکز جامع بهداشتی، از جمله این پروژه‌ها هستند.
وی با اشاره به صدور یک میلیون بیمه‌نامه توسط بخش بیمه بنیاد برکت در مناطق محروم کشور افزود: ۱۰ هزار زوج نابارور درمان شدند یا در حال درمان هستند که ۵۴۲ مورد درمان شده‌اند و ۲۲۴ نوزاد به دنیا آمده‌اند.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان اینکه پویشهای خوبی با همکاری مردم شکل گرفته است، تصریح کرد: ۳۰۰ هزار بسته لوازم‌التحریر توسط همین پویشها فراهم شد که در ابتدای سال تحصیلی در مناطق محروم توزیع شد.
مخبر ادامه داد: فعالیت مهمی را با بررسی‌های میدانی پیگیری کردیم و بر این اساس الگوهای اشتغال‌محور را طراحی و ساماندهی کردیم.
وی با تشکر از بانک مهر ایران و مدیرعامل این مجموعه گفت: در هفت ماه گذشته ۴۱ هزار شغل مستقیم توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ایجاد شد که در قبال این آمار ۴۰ هزار شغل غیر مستقیم هم ایجاد شده است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) افزود: خدا را شاکریم که امروز در ستاد در نقطه عطفی قرار داریم؛ من کمترین نقش را در این مجموعه دارم و تکیه‌گاهی هستم که خودم نیز تکیه‌ام به رهبر انقلاب و امام زمان (عج) است؛ همیشه به دوستانم در ستاد گفته‌ام، کار کنید، اگر ضرر کردید به نام من است و اگر موفق شدید به نام خودتان خواهد بود.
مخبر با اشاره به فعالیتهای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در هفت ماه گذشته گفت: ایجاد ۲۰ هزار شغل اجتماع‌محور، اشتغال ۷۰۰ نفر در مشاغل کوچک و متوسط و ارائه تسهیلات به ۱۵۰۰ نفر از جمله این فعالیتها بود.
وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) باید به سمبل «ما می‌توانیم» تبدیل شود، تاکید کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به عرصه‌هایی وارد شده است که مردم توانایی انجام آن را ندارند و دولت هم نباید آن را انجام دهد و از همه مهمتر اضطرار کشور است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره اولویت فعالیتهای ستاد در مناطق محروم کشور خاطرنشان کرد: در دو سال گذشته ۳۸۲ شرکت در این مجموعه سهامشان را به مردم واگذار کردند و آماده‌ایم سهام شرکتها از یک تا ۱۰۰ درصد واگذار کنیم.
مخبر با بیان اینکه هدفمان در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اقتصادی نبوده است، گفت: برای سال آینده، پیش‌بینی می‌کنیم که این ۴۱ هزار شغل مستقیم را به ۷۰ هزار شغل مستقیم برسانیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی؛ رئیس دفتر مقام معظم رهبری نیز در این مراسم اظهار کرد: صحبتهای آقای مخبر و ارائه فعالیتهای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بارقه امید را در دل مردم روشن می‌کند.
وی با اشاره به اینکه بنیاد برکت، واقعا پر برکت است، گفت: ارتباط بین مردم و رهبر انقلاب، عامل ماندگاری نظام اسلامی است.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی در حاشیه این مراسم از نمایشگاه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) که در خصوص معرفی ۴۱ هزار شغل مستقیم ایجاد شده در سال ۹۷ دایر شده بود، بازدید کرد و گفت: گوشه‌گوشه این نمایشگاه، آثار هنری را دیده‌ایم که در خلق آن عاملی جز عشق دخیل نیست.
گفتنی است در این مراسم از سامانه طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت رونمایی شد.  

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار