کد خبر: ۷۲۳۳۸
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۳
دو تیم فوتبال پرسپولیس و پاختاکور در نخستین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان نیمه اول با نتیجه یک بر یک به پایان رسید.
فرار پرسپولیس از باخت خانگی در بازی نخست لیگ قهرمانان
پرسپولیس در اولین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه یک بر یک برابر حریف ازبک خود متوقف شدند.

دو تیم فوتبال پرسپولیس و پاختاکور در نخستین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان نیمه اول با نتیجه یک بر یک به پایان رسید.

ابتدا پاختاکور با بیگمائف در دقیقه ۵ پیش افتاد اما بودیمیر در دقیقه ۲۴ بازی را به تساوی کشاند.

بازی را تیم ازبکستانی هجومی شروع کرد و با غفلت و اشتباه شجاع خلیل‌زاده در همان دقیقه ۵ به گل رسید. ناهماهنگی سیدجلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده با اشتباه مدافع پرسپولیس همراه شد تا توپ روی دروازه نماینده ایران ارسال شود و ضربه سرمهاجم بلند قامت پاختاکور ابتدا به تیرک خورد و در ریباند و در موقعیتی مشکوک به آفساید به بیگمائف رسید تا او گل اول بازی را به ثمر برساند.

پس از این گل پرسپولیسی‌ها به خودشان آمدند روی دروازه حریف ازبکستانی فشار آوردند و در دقیقه ۹ این دروازه‌بان پاختاکور بود که مانع از گلزنی ترابی روی همکاری این بازیکن و بودیمیر بود. واکنش دروازه‌بان ازبکستانی توپ را به کرنر فرستاد و ضربه سر کامیابی‌نیا روی کرنر ارسالی به شکلی خطرناک از روی دروازه به بیرون رفت.

فشار پرسپولیس سرانجام در دقیقه ۲۴ نتیجه داد روی حرکت تیمی شاگردان برانکو و همکاری شیری و رسن باعث شد تا توپ به محوطه جریمه پاختاکور برسد و ماریو بودیمیر نخستین گل خود را برای پرسپولیس با شوتی زمینی به ثمر برساند.

در اواسط نیمه اول فرخ سایفیف و علیجنف از پاختاکور کارت زرد گرفتند.

پس از این موقعیت هم پرسپولیس دست از حمله نکشید و توسط بودیمیر و ترابی یکی دو موقعیت دیگر ایجاد کرد اما بی‌دقتی سرخ‌ها مانع از گل دوم پرسپولیس در نیمه اول شد.

در اواخر نیمه اول هم ازبکستانی‌ها یکی دو موقعیت نصفه و نیمه ایجاد کردند اما بیرانوند نگذاشت تا دروازه‌اش برای بار دوم باز شود.

تلاش دو تیم در پایان نیمه اول سودی نداشت تا بازی با همان نتیجه یک بر یک به پایان برسد.

نیمه دوم

در ۱۵ دقیقه ابتدایی این نیمه بازی بیشتر در میانه‌های زمین دنبال می‌شد و دو تیم به دنبال فرصت‌طلبی روی اشتباهات مدافعان بودند.

عدم خلاقیت در خط هافبک دو تیم باعث شده بود تا فرصت زیادی در اوایل نیمه اول ایجاد نشود.

در ادامه پرسپولیس توپ و میدان را در اختیار گرفت اما نتوانست موقعیت خاصی ایجاد کند و شوت‌های از راه دور تنها راهکار پرسپولیس برای به ثمر رساندن گل دوم بود.

همچنین تیم ازبک نیز بسته بازی می‌کرد و دلخوش به ضدحملات بود و یک موقعیت هم توسط این تیم ایجاد شد که با دخالت مدافعان پرسپولیس به کرنر رفت.

برانکو در اواسط نیمه دوم با به بازی آوردن نعمتی و رفیعی به جای بودیمیر و رسن سعی کرد تا خلاقیت بیشتری را در زمین ایجاد کند.

در اواخر نیمه دوم پرسپولیس تلاشش برای گلزنی را بیشتر کرد اما تلاش مهاجمان این تیم فایده نداشت تا شاگردان برانکو در خانه متوقف شوند.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، شجاع خلیل زاده، مهدی شیری، محمد نادری، احمد نورالله‌ی، کمال کامیابی نیا، مهدی ترابی، بشار رسن (۸۸- سروش رفیعی)، علی علیپور و ماریو بودیمیر (۷۲- سیامک نعمتی).

ترکیب پاختاکور: سنجر کواتوف، خوج اکبر آلیجانوف، دراگان چران، فرخ سایفیف، ایگور کریمتس، شیرزاد اعظم‌اف، سردار صابرخواجه‌اف، صدرالدین عبدالله‌اف، داستان‌بک همدموف، مارات بیکمائف، جلال‌الدین ماشاریپوف.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار