کد خبر: ۷۲۷۴۴
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۶
رئیس اداره کل وصول مطالبات و اجرای بانک کشاورزی از تعیین تکلیف و امهال بدهی حدود 200 هزار نفر از کشاورزان در قالب بند خ تبصره 33 خبر داد.
تعیین تکلیف بدهی حدود200هزارنفر از کشاورزان توسط بانک کشاورزیبه گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، فریدون بهبهانی با اعلام این خبر افزود: بیست وششم دی ماه سال جاری مصوبه هیئت محترم وزیران در خصوص بند خ تبصره ٣٣ قانون برنامه ششم از سوی بانک مرکزی به سیستم بانکی ابلاغ شد که با توجه به آمادگی قبلی، یک روز بعد و از تاریخ ۲۷ دی ماه  این دستور العمل در این بانک اجرایی شد.
وی با بیان اینکه  از ۲۰هزار میلیارد اعتبار تخصیصی از سوی دولت محترم، مبلغ ۱۸ هزار میلیارد ریال به بانک کشاورزی اختصاص یافته است تصریح کرد: طی ۲ ماه گذشته، با صرف بیش از  ۶۰درصد آن معادل۱۱هزار میلیارد ریال، بدهی حدود  ۲۰۰هزار کشاورز امهال شده است.
بهبهانی افزود: در مورد كشاورزان مشمول بند مذكور هيچ گونه اخطار، پيگيرى و صدور اجراييه صورت  نمي گيرد و  اجرای مصوبه دولت مربوط به امهال بدهى كشاورزان خسارت ديده با قوت و با همکاری دستگاه های ذیربط در حال اجرا است.
 وی با یادآوری این موضوع که به دليل محدوديت  اعتبار تخصيص يافته براى بخشودگى سود و جرايم بدهى كشاورزان ، در حال حاضر  امهال سه ساله بدهي هاى بيشتر از ٢٠ ميليون تومان ميسر نيست تصریح کرد: اين به معناى توقف اجراى مصوبه نيست و اجراى مصوبه در شعب بانك ادامه دارد.
بهبهانی از بسته حمايتى وصول بانك كشاورزى با هدف تعامل و حمایت از بدهكاران غير مشمول بند خ  كه توان بازپرداخت بدهی سررسيده خود را ندارند خبر داد و گفت: در قالب این طرح  با دریافت ١٠ تا ٢٠ درصد بدهى سررسيده ، امهال را انجام مى دهیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: