کد خبر: ۷۳۵۲۶
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹
محمد شریعتمداری در دیدار با اعضای تیم ملی کاراته:
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اشتغال قهرمانان بایستی توسط وزارت ورزش پیگیری شود و این موضوع در دبیرخانه شورای عالی اشتغال نیز پیگیری می شود.

به گزارش پایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، محمد شریعتمداری امروز دوشنبه 26 فروردین در دیدار با رئیس فدراسیون، مربی و اعضای تیم ملی کاراته کشورمان که عازم مسابقات انتخابی المپیک در کشور مراکش هستند، اظهار داشت: قهرمانان تیم ملی کاراته نگران اشتغال خود نباشند.
شریعتمداری تلاش و زحمات مسئولان و اعضای تیم ملی کاراته برای قهرمانی در مسابقات و کسب افتخار برای کشور را موجب افزایش نشاط و امید در اقشار مختلف جامعه دانست و گفت: ورزش قهرمانی موجب افزایش علاقه اقشار مختلف مردم به ورزش و توسعه ورزش همگانی می شود.
وی ادامه داد: سلامت، امید و نشاط در جامعه با ورزش ارتباط مستقیم دارد و ورزش همگانی ابعاد بسیار متنوع اجتماعی دارد که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان بزرگترین نهاد اجتماعی کشور بایستی به این بخش از کارکردهای ورزش توجه ویژه ای داشته باشیم.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئولیت اصلی این حوزه را بر عهده وزارت ورزش و جوانان دانست و گفت: ما با توجه به ارتباط گسترده اجتماعی که با اقشار مختلف جامعه داریم می توانیم به عنوان همراه درجه یک سازمان ورزش کشور برای توسعه ورزش بویژه ورزش همگانی تلاش کنیم.
شریعتمداری ورزش کارگران و بازنشستگان را از مسائل بسیار مهم دانست و اظهار داشت: توسعه ورزش کارگری منجر به افزایش کیفیت تولید می شود و توجه به ورزش بازنشستگان نیز امید به زندگی و نشاط و شادابی را در این عزیزان افزایش می دهد.
وی توسعه ورزش را یکی از راهکارهای مقابله با ناهنجاری های اجتماعی برشمرد و گفت: اعتیاد به عنوان یکی از ناهنجاری های اجتماعی باعث می شود که بخشی از جامعه ما از حرکت و پویایی باز بماند و بهترین راه مقابله با این معضل اجتماعی توجه به ورزش است.
محمدحسن زدا، سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: از زحمات و تلاش های تیم ملی کاراته که باعث افزایش غرور ملی می شوند تشکر می کنیم و همکاری اعضای این تیم با سازمان تأمین اجتماعی باعث افتخار ما است.
وی افزود: اشاعه ورزش و تندرستی باعث کم شدن مشکلات شده و به تحقق اهداف سازمان تأمین اجتماعی نیز کمک می کند.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی نیز که در این جلسه حضور داشت طی سخنانی از توجه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ورزش تشکر کرد و گفت: اعضای تیم ملی کاراته همگی از بیمه شدگان تأمین اجتماعی هستند و حضور این عزیزان در وزارت تعاون نشانه اهمیت دادن به ورزش و سلامتی مردم در این مجموعه است.
سیدحسن طباطبایی، رئیس فدراسیون کاراته در این جلسه گفت: تیم فعلی کاراته پرافتخارترین تیم کاراته کشورمان و از قدرتمندترین تیم های جهان است.
وی افزود: آقای هروی، سرمربی تیم که از همکاران سازمان تأمین اجتماعی است نیز از مربیان پرافتخار این رشته در جهان است و سه دوره پیاپی موفق به کسب قهرمانی جهان شده است.
سیدشهرام هروی، سرمربی تیم ملی کاراته در این جلسه گفت: در تمامی سال های فعالیت در تیم ملی کاراته از حمایت کامل سازمان تأمین اجتماعی برخوردار بوده ام و امیدوارم با کسب نتایج درخشان و افتخار آمیز برای کشور پاسخ حمایت های مدیران و همکاران سازمان تأمین اجتماعی را به خوبی بدهیم.
ذبیح الله پورشیب، کاپیتان تیم ملی کاراته گفت: برگزاری این جلسه نشان دهنده توجه و اهمیت وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی به موضوع ورزش است و امیدواریم حمایت از ورزش و قهرمانان ورزشی ادامه یابد تا ما با انگیزه بالا برای کسب افتخارات بیشتر تلاش کنیم.
امیر مهدی زاده، عضو تیم ملی کاراته گفت: ما اهمیت ورزش قهرمانی و مسئولیت ملی خود را درک می کنیم و با تمام توان برای خوشحالی مردم ایران تلاش میکنیم.
وی مهمترین دغدغه ورزشکاران را نگرانی از آینده دانست و گفت: انتظار ما این است که درباره آینده شغلی خود اطمینان خاطر داشته باشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار