کد خبر: ۷۵۲۲۸
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۴
رئیس جمهور در آذربایجان غربی:
رئیس جمهور، توسعه امروز ایران را نتیجه اتحاد همه اقوام و اقلیتها دانست و تاکید کرد: افتتاح طرحهای بزرگ، پاسخ قاطع ما به کسانی است که خیال می کنند ملت ایران با فشار، سر خم می کند.

بلافاصله بعد از تهدید، مجبورند اعلام کنند که بدنبال جنگ با ایران نیستند

رئیس جمهور، توسعه امروز ایران را نتیجه اتحاد همه اقوام و اقلیتها دانست و تاکید کرد: افتتاح طرحهای بزرگ، پاسخ قاطع ما به کسانی است که خیال می کنند ملت ایران با فشار، سر خم می کند.

حجت الاسلام و المسلمین  حسن روحانی عصر سه شنبه در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های توسعه منابع آب و خاک نواحی مرزی استان آذربایجان غربی اظهارداشت: فشار ممکن است شرایط سخت ایجاد کند، اما ملت ایران در برابر قلدرها تعظیم نمی کند.

روحانی تأکید کرد: قدرت ملت ایران به حدی است که دشمنان این ملت به محض تهدید ایران بزرگ پشیمان شده و مجبورند اعلام کنند که به دنبال جنگ با ایران نیستند . هنگامی که کاخ سفید اعلام می‌کند مردم ایران باید از ما بترسند تنها چند ساعت بعد با فشار پنتاگون، رئیس جمهور آمریکا مجبور به عذرخواهی شده و می گوید که قصد حمله به ایران را نداریم و این نشان‌دهنده قدرت ملت ما است.

رئیس جمهور اظهار داشت: ملت غیور، متحد، یکپارچه و با ایمان ایران همواره در برابر دشمنان ایستادگی کرده و این اخلاص همه روزه بویژه در ماه رمضان در میان آحاد ملت دیده می‌شود.

روحانی روزه را عبادتی خالص میان بندگان و خدای بزرگ دانست و گفت: روزه عبادتی مخصوص خدا و عاری از شرک ریا است و ملت ایران همواره اخلاص و ایمان خود را در ماه رمضان متجلی کرده و نشان می‌دهند و این قدرتی است که ملت را در برابر قدرتمندان جهان سرافراز کرده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه البته توطئه دشمنان مشکلاتی برای مردم ایجاد کرده و آنها را تحت فشار قرار داده است، گفت: اما این فشارها نمی‌تواند مردم را در هم بشکند و ملت ایران با وجود مشکلات فراوان هرگز سر تسلیم در برابر قلدرمآبان فرود نخواهد آورد.

روحانی با تقدیر از همه کسانی که با تلاش در زمینه آب و خاک موجب خوداتکایی، خودکفایی و ایجاد اشتغال در کشور شده‌اند، گفت: امروز دو سد و پروژه‌های مهمی در زمینه زهکشی و آبیاری افتتاح کردیم که می‌تواند نقش بسزایی در توسعه و آبادانی این استان داشته باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه از ابتدای دولت یازدهم تا به امروز 40 سد ملی و 10 سد استانی، افتتاح کرده‌ایم، گفت: برنامه این دولت افتتاح 62 سد ملی و استانی است.

 روحانی افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های مختلف را به معنای تلاش مردم و کارآمدی نظام دانست و گفت: بسیار خوشحالم که اجرای طرح سد مخزنی کرم‌آباد در این دولت با دستور من آغاز شد و امروز هم در این دولت افتتاح می‌شود و این به واسطه تلاش‌هایی است که توسط خدمتگزاران مردم به انجام می‌رسد که دشمنان قادر به دیدن آن نیستند و متأسفانه زبان ما هم در بیان آنها صریح نبوده و رسانه‌ها، روزنامه‌ها و صدا و سیما در این راستا تلاش چندانی نمی‌کنند.

روحانی با تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع)، گفت: منطقه آذربایجان غربی یادآور روزهای پرشور دفاع، ایثار و فداکاری است و در دوران دفاع مقدس با مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی به این مناطق سفرهای به یادماندنی داشتیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز بسیار خوشحالم که از روزهای تثبیت امنیت به روزهای توسعه و افتتاح پروژه‌های بزرگ در آذربایجان غربی رسیده‌ایم، گفت: استان آذربایجان غربی در دوران دفاع مقدس تلاش، ایثار و فداکاری بسیاری در راستای دفاع از ایران عزیز داشته و پس از دوران دفاع مقدس نیز مردم این استان در مسیر توسعه و آبادانی کشور، تلاش‌های فراوانی کرده‌اند.

وی ضمن ابراز خرسندی از اینکه پروژه‌های این استان از مناطق آذری نشین در ماکو تا مناطق کردزبان در سردشت و پیرانشهر به انجام رسیده ، افزود: این نشان‌دهنده وحدت ایرانیان است و اینکه برای قومیتها ، زبان ها و گویش ها آنچه حائز اهمیت است پیشرفت، استقلال و اقتدار این سرزمین است .

 روحانی با بیان اینکه قدم‌هایی که امروز برای پیشرفت کشور برداشته می‌شود نسبت به سال‌های گذشته معنای بهتری دارد، گفت: امروز در شرایط تحریم قرار داریم و آدم‌های جدیدالورود در عالم سیاست فکر کرده‌اند که می‌توانند عظمت ملت ایران را در هم بشکنند و حرکت در مسیر توسعه، پاسخ قاطع ما به کاخ سفید است که در روزهای تحریم نیز در مسیر آبادانی کشور گام برمی‌داریم.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: این افتتاح‌ها پاسخ صریح و قاطع در برابر آنهایی است که تصور می‌کنند، می‌توانند سر ملت ایران را در برابر زیاده‌خواهی خود خم کنند، اما ملت ایران همیشه ایستاده و سربلند بوده و امروز هم اینچنین خواهد بود.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار