کد خبر: ۷۹۷۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
عبداللطیف آل الشیخ، وزیر امور اسلامی عربستان، در اقدامی که جنجال زیادی به پا کرد، سر یک خانم نیوزیلندی را در جریان مراسم حج بوسید و او را در آغوش گرفت.

دردسر آقای وزیر به دلیل بوسیدن حاج خانم + فیلم

عبداللطیف آل الشیخ، وزیر امور اسلامی عربستان، در اقدامی که جنجال زیادی به پا کرد، سر یک خانم نیوزیلندی را در جریان مراسم حج بوسید و او را در آغوش گرفت.

به گزارش فرارو، این اقدام وزیر، انعکاس گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی عربی داشت. برخی کاربران، رفتار وزیر را «انسان دوستانه» دانستند و از آن تمجید کردند و برخی دیگر، رفتار وزیر را «حرام» شمردند.

گفته می‌شود که حاج خانم نیوزیلندی، از نجات یافتگان حمله تروریستی به مسجد «کرایست چرچ» بوده و شوهرش را هم در جریان این حمله از دست داده است.

در فیلمی که از رفتار جنجالی وزیر منتشر شده، آل شیخ در حال صحبت با اصحابه رسانه‌ها دیده می‌شود. زن نیوزیلندی با لباس سفید در کنار او ایستاده و گریه می‌کند. وزیر سعودی به نشان همدردی او را در آغوش می‌کشد.

 کاربران عرب واکنش‌های متفاوتی به این ماجرا داشتند. کاربری به نام سلوی العضیدان در توئیتی انتقادی نوشت: «وزیر به خاطر آنچه انجام داده، یک عذرخواهی به مردم بدهکار است. حتی اگر این کارش فی البداهه باشد. حرام، حرام است و ارتکاب علنی یک کار حرام، فاجعه است. بیایید منصف باشیم، به نظر من، بین خانمی که ماجد المهندس (خواننده سرشناس عرب) را بغل کرد و آقایی که یک زن نامحرم را در آغوش گرفت، هیچ تفاوتی وجود ندارد. منتظر عذرخواهی هستیم. تا قاپیدن نامحرم‌ها به یک عمل بشردوستانه تبدیل نشود!»

کاربر دیگری به نام عبدالله بن مشبب تصویری از حاج خانم نیوزلندی در آغوش وزیر سعودی منتشر کرد و نوشت: «این تصویر طبیعی و بسیار لطیف است. فقط کسانی که قلب‌هایشان مرض دارند، از این عکس ناراحت می‌شوند.»

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار