کد خبر: ۷۹۷۵۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
انفجارهای مهیب در یک پایگاه نظامی روسیه در سیبری رخ داده که منجر به انتقال هزاران نفر از مردم روستاهای مجاور به مناطق دیگر گردید. حالا به خاطر شکل انفجارها شایعاتی مبنی بر اتمی بودن انفجارها شنیده می شود.

انفجارهای مهیب روسیه به خاطر بمب های اتمی بود؟ + عکس و فیلم

به گفته وزارت دفاع روسیه، انفجار‌ها در یک زاغه مهمات در سیبری که روز دوشنبه روی داد تاکنون دست‌کم هشت مجروح برجای گذاشته است.
 
پس از انفجار شدید که احتمال می رود مربوط به کلاهک‌های هسته‌ای در کراسنویارسک روسیه باشد مقامات نظامی را مجبور کرد دستور تخلیه روستا‌ها و شهر‌های اطراف محل انفجار تا شعاع ۲۰ کیلومتری را صادر کنند.

وزارت دفاع روسیه محل انفجار‌ها را پایگاهی نظامی در منطقه کراسنویارسک ذکر کرده و گفته است برای کمک به اطفای حریق، ۱۴ روبات به منطقه اعزام کرده است.
 
به گفته مقام‌های محلی، از ساعات اولیه بامداد دوشنبه و پس از وقوع انفجارهادر این انبار مهمات، حدود ۱۱هزار تن از ساکنان اطراف این پایگاه منطقه را ترک کرده‌اند. گفته می‌شود که سربازان این پایگاه به پناهگاه‌های زیرزمینی منتقل شده اند.

گفته می شود که این رشته انفجار در یک انبار مهمات رخ داده که مقادیر زیادی گلوله توپ در آن نگهداری می شده است. این مرکز نظامی در نزدیکی شهر آچینسک واقع است.

بنا بر گزارش ها، حداقل هشت نفر از جمله چند نظامی زخمی شده اند؛ سه نفر آنها در بیمارستان تحت مداوا قرار دارند.

تصاویر منتشر شده توسط کاربران شبکه های اجتماعی آتش سوزی در محل و بلند شدن ستون دود به آسمان را نشان می دهد که در طول شب هم ادامه داشته است.

گفته می شود که سربازان در پایگاه یادشده به پناهگاه های زیرزمینی منتقل شده اند.

حداقل سه هزار نفر از مردم ساکن روستاهای مجاور به مناطق دیگر منتقل شده اند. مقامات در شهر آچینسک به خبرگزاری تاس گفته اند ۱۱ هزار نفر دیگر نیز برای تخلیه منطقه آماده می شوند.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار