کد خبر: ۷۹۸۶۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
توقف شماره‌گذاری پراید از سال آینده
سردار سید کمال هادیانفر در این باره گفت: در تحلیل تصادفات کشور طی ۱۱ سال گذشته متوجه شدیم که ۳۴ درصد از جان باختگان و مجروحان حوادث رانندگی در خودروی پراید بوده‌اند.

پراید به آخر خط رسید

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اعلام کرد که از سال ۹۹ شماره گذاری خودروی سواری پراید متوقف می‌شود.

به گزارش ایسنا سردار سید کمال هادیانفر در این باره گفت: در تحلیل تصادفات کشور طی ۱۱ سال گذشته متوجه شدیم که ۳۴ درصد از جان باختگان و مجروحان حوادث رانندگی در خودروی پراید بوده‌اند.

هادیانفر با بیان اینکه متاسفانه پراید ایمنی کافی را ندارد، اظهار کرد: ما گزارشاتی را به شکل مکتوب و همراه با مستندات به وزیر صنعت معدن و تجارت ارسال کردیم و به حضوری هم جلسه‌ای داشتیم. با مدیرعامل شرکت سایپا هم جلسه داشتیم و این موارد را منتقل کرده‌ایم و قرار شد با توجه به تعهدی که این شرکت‌ در سال ۹۸ برای فروش داشته‌ از سال ۹۹ اراده بر این شود تا تولید پراید متوقف شود و ما این خودرو را شماره گذاری نمی‌کنیم تا خودرویی ایمن‌تر جایگزین شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم که ایمنی خودروهای ما افزایش پیدا کرده و خودروهای ایمن‌تر جایگزین چرخه تولید شود گفت: به کسانی هم از سواری پراید استفاده می‌کنند توصیه می‌کنیم که بیشتر موارد و نکات ایمنی را به خصوص هنگام رانندگی در جاده‌ها رعایت کنند.

اردیبهشت ماه امسال هم در بازدید اعضای کمیسیون صنایع مجلس از سایپا مدیرعامل این خودروسازی طی گزارشی از توقف تولید پراید و جایگزینی آن با  تیبا و یا کوئیک خبر داده بود.

در همین رابطه سخنگوی  کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی ، ولی ملکی، اعلام کرد که اعضای این کمیسیون از شرکت سایپا بازدید کرده‌اند و ادامه داد: مدیرعامل سایپا گزارشی از برنامه‌های آینده‌ این شرکت ارائه کرده‌است. بر طبق این گزارش، تولید پراید به پایان می‌رسد و تیبا و یا کوئیک جایگزین آن خواهند شد.

ولی ملکی، نماینده مردم مشکین‌شهر اعلام کرد: شرکت سایپا برای جوابگویی به تعهدات خود، تولید پراید را از میانگین 600 عدد در روز به 2 هزار خودرو رسانده بود.

پس از این جلسه، نمایندگان از خط تولید تیبا و کوئیک نیز دیدن کردند.

خبر توقف شماره گذاری پراید در حالی منتشر می‌شود که قیمت پراید هنوز رو به افزایش است و هر روز به قیمت آن افزوده می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار