کد خبر: ۸۰۸۵۷
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
علی‌رغم ساده‌بودن استفاده از اپ اینستاگرام نکات و مواردی هست که شاید از ویژگی‌های این شبکه اجتماعی به حساب بیاید، اما از دید کاربران پنهان می‌ماند، دانستن این ویژگی‌ها می‌تواند استفاده از اینستاگرام را برای شما لذت‌بخش‌تر کند.

٦ ویژگی پنهان و کاربردی در اینستاگرام

برنامه اینستاگرام راهی‌شده برای موبایل‌های هوشمند بسیار ساده به‌عنوان یک ابزار آسان برای ارتباط اجتماعی آنلاین طراحی شده که در نگاه اول آخرین پست‌های افرادی که شما آن‌ها را دنبال می‌کنید را به ترتیب آخرین در اول به نمایش می‌گذارد.

علی‌رغم ساده‌بودن استفاده از اپ اینستاگرام نکات و مواردی هست که شاید از ویژگی‌های این شبکه اجتماعی به حساب بیاید، اما از دید کاربران پنهان می‌ماند، دانستن این ویژگی‌ها می‌تواند استفاده از اینستاگرام را برای شما لذت‌بخش‌تر کند.

١- پنهان‌کردن فیلتر‌های تصویری
همین فیلتر‌های تصاویر هستند که اینستاگرام را میان کاربران مشهور کردند. اما بسیاری از این فیلتر‌ها در مواردی حتی به کار نمی‌آیند، از ورژن‌های ابتدایی شاهد افزایش تعداد فیلتر‌های اینستاگرام بوده‌ایم و می‌توان گفت بعد از هر به‌روزرسانی تعدادی فیلتر به لیست فیلتر‌ها افزوده می‌شود. شما با رفتن به انتهای لیست فیلتر‌ها و تپ روی گزینه Manage می‌توانید فیلتر‌هایی که قصد دیدن آن‌ها را ندارید، با برداشتن تیک از لیست مشاهده حذف کنید.

٢- حذف تگ نام‌تان
هر کسی که شما را در لیست فالوور‌هایش داشته باشد، می‌تواند شما را در تصاویر به اشتراک گذاشته خودش تگ کند و همین تگ شدن تصاویر در پروفایل شما در قسمت Photo of You قابل نمایش است. برای حدف نام خودتان از تصاویر دیگران کافی است در قسمت Photo of You در پروفایل خودتان روی تصویر مربوطه روی تگ نام خودتان یک بار تپ کنید و بعد از باز شدن کادر جدید روی گزینه Hide From My Profile تپ کرده و سپس گزینه Finish را بزنید.

٣- دوستانتان را رصد کنید
شاید برای شما هم مثل خیلی‌های دیگر این‌که دیگران چه تصاویری را لایک می‌کنند، جالب باشد. این امکان از نسخه‌های آغازین در اینستاگرام وجود داشت. در تب Activity شما می‌توانید ببینید دیگران چه تصویری را در چه زمانی لایک می‌کنند. (تب Activity در سمت چپ تب Following قرار دارد).

٤- تصاویری که در گذشته لایک کردید
متاسفانه جست‌وجو میان عکس‌ها کار سختی است، مخصوصا اگر ندانیم عکس را کدام کاربر به اشتراک گذاشته است. اما اگر بدانیم تصاویری که لایک می‌کنیم توسط خودمان قابل ردیابی است، لایک کردن می‌تواند راه‌حل این جریان باشد. «Photo You’ve Liked» گزینه‌ای است در بخش Setting که امکان دسترسی به تمام تصویر‌هایی که لایک کرده‌اید را به شما می‌دهد (برای دسترسی به Setting روی سه نقطه در صفحه پروفایل تپ کنید).

٥- پست‌های جدید کسانی که می‌پسندید
این‌که بخواهیم مدام صفحه دیگران را چک کنیم تا مبادا مطلبی را از دست ندهیم، خودش کار مشقت‌باری است. اینستا یک راه‌حل آسان برای ما در نظر گرفته است، صفحه شخص مورد علاقه خودتان را باز کنید، روی سه نقطه در قسمت بالا سمت راست تپ کنید و حالا گزینه «Turn on Post Notification» را فعال کنید. با این روش آسان شما از هر پست شخص مورد نظر بلافاصله بعد از ارسال مطلع خواهید شد.

٦- دایرکت‌ها را از قلم نیندازید
پیام‌های مستقیم در اینستاگرام درست مثل همان PV یا Private Message در شبکه‌های اجتماعی دیگر کار می‌کند. تنها ۸۵‌میلیون نفر از کاربران فعال ۴۰۰ میلیونی در ماه از این امکان برای ارتباط با هم استفاده می‌کنند. Direct Message به شما امکان استفاده از تمامی امکانات و فیلتر‌ها را می‌دهد، اما تنها برای ارسال به یک نفر از لیست دوستانتان. برای دسترسی به این بخش تنها کافی است روی جعبه بالای صفحه اصلی سمت راست یک بار تپ کنید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار