کد خبر: ۸۱۷۸۸
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
مدیرعامل بورس کالا ضمن حمایت از ساماندهی مقرراتی بازار پایه این اقدام را اولین قدم در صیانت از حقوق عامه سهامداران و کمک به سلامت بیشتر بازار دانست.

حامد سلطانی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: دلیل نیاز بازار پایه به نظارت بیشتر را ذات مخاطره‌پذیر و حجم به نسبت کوچک شرکت‌های این بازار دانست که امکان جودهی، قیمت‌سازی، کرنرینگ و نهایتا تضییع حقوق قاطبه سهامداران و افزایش ریسک‌های غیر عملیاتی بازار سرمایه در برابر کسب سودهای کوتاه مدت غیر منطقی توسط عده‌ای محدود را به بازار تحمیل می‌کند.
وی اظهار امیدواری کرد که در گام‌های آینده مشخصه‌های سلامت هر ابزار مالی و قوانین حاکم بر آن تصویب شده و با همکاری شرکت های رتبه بندی، فعالین بازار علی الخصوص فعالان فعلی بازارپایه و مکانیزم‌های افشای اطلاعات در معرض استفاده عموم قرار گیرد.
از حدود ۱۸ ماه پیش صحبت‌هایی شده که دستورالعمل جدید بازار پایه فرابورس ایران اصلاح شود. این طور که اعلام شده از ۱۳ شهریور نمادهای بازار پایه بسته و برای انتقال به تابلوهای جدید زرد، نارنجی و قرمز آماده می‌شوند و در نهایت ۲۵ شهریور این قانون قرار است به مرحله عملیاتی برسد.

نام:
ایمیل:
* نظر: