کد خبر: ۸۲۰۳۴
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
روشن: به وزیر گفتم اگر پرسپولیسی هستی اشکال ندارد!
حواشی مربوط به تاثیر علاقه وزیر ورزش به پرسپولیس چند وقت است به اوج خود رسیده و استقلالی‌ها معتقدند سلطانی‌فر و تیمی پشت پرده، شرایط را برای قهرمانی پرسپولیس فراهم کرده‌اند اما آیا چنین ادعایی صحت دارد؟

وزیر ورزش پرسپولیسی است یا استقلالی!؟

ریشه پرسپولیسی بودن وزیر و شایعه تاثیر آن در نتایج مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران اما به ماجرای وساطت روحانی برای پرونده طارمی-ریزه‌اسپور مربوط می‌شود. پرونده‌ای که سبب شد تا علاوه بر محرومیت چندماهه برای طارمی، پرسپولیس هم از حضور در 2 پنجره نقل و انتقالاتی محروم شود. همین دیالوگ مطرح‌شده میان روحانی و اردوغان کافی بود تا حساسیت‌ها بیشتر از قبل شود. البته نباید فراموش کرد پرسپولیسی بودن برخی از اعضای دولت مثل معاون وزیر امورخارجه و اعضای تیم مذاکره‌‍کننده هسته‌ای کشورمان نیز در دامن زدن به این ماجراها و اتفاقات بی‌تاثیر نبوده‌است.

سال قبل نیز در صفحات و کانال های هواداری استقلال مطالب زیادی علیه وزیر ورزش منتشر شد. بسیاری از هواداران این تیم مدعی بودند که وزیر ورزش پرسپولیسی است و به همین دلیل مشکلات این تیم را حل می‎کند ولی به استقلال کمکی نمی‎کند! حتی تصویری از کارت عضویت سلطانی‎فر در مجموعه ورزشی انقلاب منتشر شد که در آن عضویت او در تیم جوانان پرسپولیس هم قید شده بود؛

کارت ورزشی سلطانی فر


البته در فوتبالی که بازیکنان آن، در یک روز دو بار رنگ عوض می‎کنند و 6 و 4 را هم نشان می‎دهند، عضویت چند دهه پیش سلطانی‎فر در تیم جوانان پرسپولیس به معنای پرسپولیسی بودن او نیست.

کارت ورزشی سلطانی فر


البته احتمال جعلی بودن تصویر اول هم وجود دارد. مدتی قبل تصویری دیگر از کارت ورزشی سلطانی فر در رسانه ها منتشر شده بود که در مقابل رشته ورزشی او والیبال تیم ایران خودرو درج شده بود، نه عبارت جوانان پرسپولیس، آن هم بدون مشخص شدن رشته ورزشی!
با این حال تلاش وزارت ورزش برای حل ماجرای طارمی هم باعث شد تا خشم هواداران استقلال از عملکرد وزیر بیشتر شود. آنها همچنین وزارت ورزش را مانع اصلی منتفی شدن حضور فاتح تریم در استقلال می‎دانستند. هواداران استقلال مدعی بودند وقتی وزارت برای پرداخت هزینه پرونده ژوزه وارد عمل می‎شود باید برای حضور تریم در استقلال هم وارد می‎شد. اما واقعیت ماجرا این است که پرونده طارمی و ریزه اسپور، توسط گرشاسبی سرپرست موقت پرسپولیس در ترکیه پیگیری شد و وزارت ورزش هیچ دخالتی در این ماجرا نداشت.

 این حاشیه ها هنوز هم ادامه دارد اما به نظر می رسد با دیدار چند روز قبل وزیر و پیشکسوتان استقلال و تلاش او برای حل مشکلات استقلال دیگر هواداران استقلال نباید روی پرسپولیسی بودن وزیر مانور بدهند و حاشیه ایجاد کنند. این نکته را حسن روشن از اسطوره های استقلال هم تایید می کند.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در تشریح این جلسه گفت: وقتی سلطانی‌فر صحبت‌های ما را شنید، گفت می‌دانم عده‌ای در حال شیطنت برای استقلال هستند که مثلا مدیرعامل عوض شود ولی ما با این تفکرات و این رفتارها مدیریت را تغییر نمی‌دهیم.

حسن روشن در خصوص نشستی که با وزیر ورزش و جوانان برگزار کردند، گفت: استارت برگزاری این جلسه از مراسمی خورد که از محمد نصیری تجلیل به عمل آمد. در آنجا علی جباری با وزیر کار داشت و من هم به وزیر ورزش گفتم جباری سلطان استقلال است که ظاهرا همان روز تصمیم گرفت نشستی را با پیشکسوتان استقلال برگزار کند.

او ادامه داد: در ابتدای جلسه جباری می‌خواست صحبت کند که صراحتا به وزیر گفت من با شما خصوصی کار داشتم و بهتر بود حرف‌هایم را در تنهایی به شما می‌زدم. اما به نظرم یک جلسه بسیار خوب پر از چالش و بحث در مورد استقلال اتفاق افتاد.

او در خصوص اینکه پرویز مظلومی از فتحی در این جلسه گلایه کرده است، گفت: بله، آقای مظلومی گلایه داشت و می‌گفت ما را در کمیته فنی بازی ندادید. اتفاقا من هم به مظلومی گفتم وقتی خودت سرمربی استقلال بودی، اجازه نمی‌دادی کمیته فنی تشکیل شود و از این موضوع ناراحت می‌شدی، ولی حالا انتظار داری یک مربی خارجی این موضوع را بپذیرد. این مربی خارجی هم فهمیده است کمیته فنی کشکی بیش نیست، به همین خاطر زیر بار نمی‌رود.

پیشکسوت استقلال در خصوص گلایه‌هایی که اعضای حاضر در جلسه از فتحی کردند، گفت: گلایه‌هایی مطرح شد که فتحی هم پاسخ داد. مثلا او می‌گفت تا ساعت 2 بامداد برای استقلال کار می‌کند و بار باشگاه را به دوش می‌کشد. اتفاقا در این جلسه پیشکسوتان به فتحی گفتند که ارزش پیراهن استقلال پایین آمده و به قول علی پروین بازیکنی که می‌خواهد در استقلال و پرسپولیس بازی کند باید پول هم بدهد نه اینکه هزار ادا و اطوار داشته باشد.

روشن در خصوص اینکه پیشکسوتان به وزیر گفته‌اند که او به تیم پرسپولیس گرایش دارد، گفت: اتفاقا من خودم این حرف را به وزیر گفتم و حتی گفتم اگر پرسپولیسی است کار اشتباهی نکرده، چون به یک تیمی علاقه دارد اما او وزیر ورزش است و باید به هر دو تیم نگاهی یکسان داشته باشد.

او در خصوص اینکه علی جباری مدعی شده جلسه بیشتر شبیه یک میهمانی بود و خروجی چندانی نداشت، اضافه کرد: نمی‌دانم چرا علی جباری چنین حرفی زده، ولی او آخرین نفر با وزیر صحبت کرد. قرار بود ابتدا به عنوان نفر اول حرف بزند ولی در نهایت او آخرین نفر حرف‌های قشنگی زد که من خیلی خوشم آمد. کلی مباحث در مورد جدایی 16 بازیکن از استقلال مطرح شد و کلی حرف رد و بدل شد و اتفاقا به وزیر گفتیم که چرا باید پای دلال‌ها به باشگاه استقلال باز شود و این همه حرف و حدیث در نقل و انتقالات این تیم به وجود بیاید که سلطانی‌فر هم گفت این موضوع را قبول دارد و این دلالیسم است که جو استقلال را بهم ریخته است.

پیشکسوت استقلال تاکید کرد: وزیر ورزش تصور می‌کرد ما پیشکسوتان رفته‌ایم تا به او بگوییم فتحی را عوض کن، ولی ما نه تنها چنین حرفی نزدیم، بلکه گلایه‌هایمان را به خود فتحی در خود وزیر انجام دادیم. وقتی سلطانی‌فر صحبت‌های ما را شنید، گفت می‌دانم عده‌ای در حال شیطنت برای استقلال هستند که مثلا مدیرعامل عوض شود ولی ما با این تفکرات و این رفتارها مدیریت را تغییر نمی‌دهیم چون لازمه موفقیت، ثبات است. من فکر می‌کنم اینکه ما حرفی به وزیر در مورد فتحی نزدیم و در روی خود مدیرعامل با او صحبت کردیم، یکی از نکات مثبت جلسه بود.

او تاکید کرد: ما به فتحی گفتیم باشگاه نباید برای جذب یک بازیکن عواملش را به دو کشور دیگر بفرستد و استقلال آنقدر کوچک نشده که بخواهیم دنبال یک بازیکن بیفتیم. اتفاقا وزیر هم این حرف را تایید کرد و حتی یادش بود که علی جباری چه گل‌هایی برای استقلال زده که این موضوع باعث تعجب ما شده بود. او تمام مسائل فوتبال دنیا را ریز به ریز می‌دانست و به نظر من یک جلسه خوبی برگزار شد و شاید باور نکنید اما در این جلسه 2 ساعت و 20 دقیقه‌ای، وزیر ورزش 2 ساعت و 10 دقیقه به صحبت پیشکسوتان گوش کرد و تقریبا حدود 10 دقیقه برای افراد حاضر در جلسه صحبت کرد.

پیشکسوت استقلال در پایان گفت: اینکه در چنین جلسه‌ای مشخص می‌شود اتفاقاتی که طی چند سال اخیر در استقلال رقم خورده اشتباه بوده و پای دلالان به باشگاه باز شده و نباید 16 بازیکن از استقلال می‌رفتند، مسئله‌ای است که همه به آن اذعان داشتند و خروجی جلسه این بوده که این اشتباهات نباید تکرار شود. به این خاطر است که می‌گویم جلسه، جلسه خوبی بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار