کد خبر: ۸۳۶۷۰
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳
واکنش مدیرعامل استقلال به یک شایعه
مدیر عامل باشگاه استقلال خبر احتمال حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا به دلیل بدهی را تلاش "شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی برای بر هم زدن آرامش استقلال" خواند.

استقلال از لیگ قهرمانان حذف می شود؟

مدیر عامل باشگاه استقلال خبر احتمال حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا به دلیل بدهی را تلاش "شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی برای بر هم زدن آرامش استقلال" خواند.

امیرحسن فتحی مدیرعامل استقلال درباره احتمال حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: متاسفانه شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی به دنبال بر هم زدن آرامش استقلال هستند و هر بار به هر بهانه‌ای به دنبال این کار هستند؛ یک بار با شایعه تغییر مدیرعامل، یک بار با شایعه حذف استقلال از آسیا و یک بار هم با شایعه محرومیت استقلال به خاطر بدهی به پروپئیچ.

وی ادامه داد: بیش از دو ماه است که باشگاه استقلال رابطه خوبی با فدراسیون فوتبال دارد و همه مدارک را در اختیار سهیل مهدی قرار داده است. بعد از بررسی یک هفته تا ۱۰ روزه کمیته صدور مجوز حرفه‌ای، مدارک استقلال به استیناف خواهد رفت و در آنجا بررسی خواهد شد. متاسفانه اخبار منتشر شده به هیچ وجه درست نیست و باعث نگرانی هواداران شده است.

او درباره شایعاتی مبنی بر وجود افرادی در داخل و خارج از باشگاه استقلال که موارد بدهی این باشگاه را به AFC گزارش می‌دهند هم توضیح داد: من بی‌اطلاع هستم اما قطعا شیطنت، واژه گسترده‌ای است و دوستان خارج و داخل آرامش استقلال را به هم می‌ریزند. امیدوارم آخر این ماجرا برای استقلال ختم به خیر شود.

فتحی اضافه کرد: استقلال و پرسپولیس بدهی‌های انباشته دارند. ما از سال ۱۳۴۹ تا امروز بدهی مالیاتی انباشته داریم. پارسال ۱۴ مورد پرونده را تسویه حساب کردیم و امسال هم با ۹ نفر تسویه کردیم که هیچ‌کدامشان در زمان مدیریت من و حتی در سه، چهار سال گذشته نبودند. به هر حال عزم ما جدی است که یک بار برای همیشه بدهی‌ها را تسویه کنیم تا مدیران بعدی مشکلی نداشته باشند.

مدیرعامل استقلال درباره خصوصی‌سازی این دو باشگاه هم بیان کرد: هر دو باشگاه با این مشکل روبرو هستند. من امیدوارم خصوصی‌سازی شروعی برای شفافیت‌های مالی در دو باشگاه باشد. متولی این کار وزارت ورزش است. البته بدهی به بازیکنان بیش از ۹۰ درصد به شامل بازیکنان داخلی می‌شود. منابع مالی ما محدود است و اگر منابع مالی ما مثل دیگر باشگاه‌ها باشد یک بار برای همیشه حل می‌شود.

او درباره اینکه آیا استقلال از دولت هم بودجه‌ای گرفته است یا خیر اظهار کرد: برابر با برنامه ششم توسعه مصوب مجلس شورای اسلامی دولت حق به استقلال و پرسپولیس ریالی کمک نکرده و نمی‌تواند بکند. ما یک ریال هم از دولت نگرفته‌ایم و منابع مالی را از طریق اسپانسرها جذب کردیم. در زمان مدیریت من خودمان و با هماهنگی هیات مدیره خودمان با توجه به منابع مالی اقدام به انعقاد قرارداد کردیم. با توجه به منابع مالی خودمان سعی می‌کنیم مشکلات را برطرف کنیم و مجوز حرفه‌ای را بگیریم. کلیه اسناد باشگاه در دستان کمیته صدور مجوز حرفه‌ای است و در حال بررسی هستند و امیدواریم مشکلی برای باشگاه استقلال وجود نداشته باشد.

فتحی در پایان درباره دلخوری‌اش از مدیرعامل پرسپولیس گفت: من دوست ندارم از این کلمه استفاده کنم اما آقای انصاری‌فرد فرافکنی کردند زیرا بلیت فروشی اصلا دست باشگاه استقلال نبود و با صحبت‌هایشان می‌خواستند فضا را ملتهب کنند.

در همین رابطه عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا را به خاطر مسائل مالی رد کرد.

کاظم اولیایی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شایعه حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا به علت مسائل مالی گفت: نمی‌دانم این مسائل از کجا مطرح شده اما مدارک لازم توسط باشگاه‌ها در اختیار دپارتمان صدور مجوز حرفه‌ای قرار گرفته است. مدارک ارسال شده بعد از بررسی و راستی‌آزمایی توسط دپارتمان، به کمیته بدوی و سپس به کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای ارسال می‌شود.

او با بیان اینکه در این مرحله مدارک هر چهار تیم آسیایی بررسی می‌شود، تاکید کرد: فقط بحث استقلال مطرح نیست. هر چهار تیم در این مدارک خود را ارسال کردند و اتفاق جدید دیگری رخ نداده است.

عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای با بیان اینکه تیم‌هایی آسیایی زمان کافی برای تکمیل نواقص پرونده خود را خواهند داشت، گفت: هنوز زمان برای تیم‌ها باقی است. اگر کم و کسری در مدارک تیم‌ها موجود باشد، دپارتمان آن را بررسی می‌کند.

اولیایی با بیان اینکه مدارک تیم‌ها در پنج مورد مختلف از قبیل، ساختاری و حقوقی بررسی می‌شود افزود: تاریخ‌های مختلفی برای هر کدام از موارد اعلام شده است. چالش امسال ما حقوقی است. پرداخت بدهی‌ها کار سختی نیست چرا که می‌توانند با توافق هم پرونده را حل کنند اما مسائل حقوقی از اهمیت بالایی برخوردار است.

عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال تاکید کرد: تعریف باشگاه در ایران واقعی نیست. باید شرایطی را اجرا کنیم که وضعیت تیم‌ها منطبق بر واقعیت باشد. چیزی که به AFC اعلام می‌کنیم با چیزی که در داخل اجرا می‌شود، متفاوت است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار