کد خبر: ۸۴۳۱۸
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۸
در اولین روز معاملات بورس تهران در این هفته شاخص کل ۱۱۸۶ واحد افزایش یافت و به تراز ۳۲۷ هزار و ۳۰۵ واحدی رسید که این مقدار رکورد جدید در بازار بود.
صراط:

امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران با رشد ۱۱۸۸ واحدی مواجه شد و رقم ۳۲۷ هزار و ۳۰۵ واحدی رسید. شاخص کل هم وزن نیز با رشد ۹۶۹ واحد عدد ۹۷ هزار و ۳۷۷ واحد را تجربه کرد. شاخص آزاد شناور نیز با ۲۶۸۸ واحد رشد رو به رو شد و تا رقم ۳۸۲ هزار و ۶۰ واحدی بالا رفت.

به گزارش ایسنا شاخص بازار اول و دوم نیز هر کدام به ترتیب ۸۷۹ و ۲۳۴۶ واحد رشد کردند.

بانک ملت، شرکت ارتباطات سیار ایران، بانک پارسارگاد و پالایش نفت تهران هر کدام به ترتیب ۴۳۳، ۱۴۴، ۱۴۳ و ۱۲۷ واحد تاثیر افزایشی روی شاخص ها داشتند.

در طرف مقابل گسترش نفت و گاز پارسیان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس گروه مدیریت سرمایه گذاری امید و فولاد مبارکه اصفهان هر کدام به ترتیب ۱۹۵، ۱۴۷، ۱۲۲ و ۹۶ واحد تاثیرکاهشی روی شاخص‌های بازار داشتند.

امروز در گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری شاهد رشد قیمت بیشتر سهم‌ها بودیم به طوری که بانک اقتصاد نوین، بانک پاسارگاد، بانک دی و بانک کارآفرین بیش از ۳ درصد رشد قیمت را تجربه کردند و بانک ملت نیز که بیشترین تاثیر را روی شاخص‌های بازار سرمایه داشت با ۵ درصد رشد در قیمت پایانی با صف خرید همراه بود.

بانکی‌ها امروز با حجم معاملات حدود ۳ میلیارد سهم و اوراق مالی رو به رو شدند که ارزش معاملات آنها به عدد ۲۸۶ میلیارد تومان رسید.

البته امروز گروه مواد دارویی بیشترین ارزش معاملات را ازآن خود کرد به طوری که در این گروه ۳۱۰ میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش ۳۹۴ میلیارد تومان داد و ستد شد.

نمادهای همچون سرمایه گذاری البرز، گروه دارویی برکت و داروسازی آوه سینا و پارس دارو بیش از ۴ درصد رشد را تجربه کردند.

در گروه خودرو و ساخت قطعات حجم معاملات ۶۵۴ میلیون سهم  و اوراق مالی رسید که ارزش این حجم از معاملات ناشی ۲۱۲ میلیارد تومان بود.

سایپا، ایران خودرو، پارس خودرو، زامیاد، رینگ سازی مشهد، لنت ترمز ایران و رادیاتور ایران جزو نمادهای بودند که در این گروه با رشد قمیت رو به رو شدند. در طرف مقابل محورسازان ایران خودرو، آهنگری تراکتورسازی ایران، قطعات اتومبیل ایران، تولید محور خودرو و موتورسازان تراکتور سازی ایران جزو نمادهای بودند که کاهش قیمت را تجربه کردند.

در گروه قند و شکر امروز اکثر سهم‌ها با رشد قیمت رو به رو بودند و برخی صف خرید را تجربه کردند.

در بورس تهران تعداد نمادهای مثبت به ۱۵۱ و تعداد نمادهای منفی به ۱۹۳ رسد و همچنین در فرابورس ایران تعداد نمادهای مثبت ۹۵ و تعداد نمادهای منفی به ۱۰۲ رسید.

ارزش معاملات بورس تهران در مجمع به ۲۵۶۷ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۶.۵ میلیارد سهم و اوراق مالی بود. تعداد معاملات این بازار به رقم ۶۰۲ هزار و ۲۹ رسید.

آیفکس نیز با افت ۱۷ واحدی در تراز ۴۲۵۵ نشست و ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۰۲۷ میلیاردی تومانی دست یافت. حجم معاملات نیز به  ۱.۴ میلیارد سهم و اوراق مالی دست پیدا کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار