کد خبر: ۸۴۳۹۶
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۴
حسرت المپیک را ۴۸ ساله بدانید
تاج و فدراسیونش گویی به خواب زمستانی رفته‌اند که در فاصله سه ماه تا آغاز رقابت‌های انتخابی المپیک، کوچک‌ترین عکس‌العملی به اتفاقات و حاشیه‌های تیم امید نشان نمی‌دهند. هر بار حرف‌های قشنگی از پایان چهار دهه ناکامی فوتبال ایران برای حضور در المپیک زده می‌شود و، اما هر بار آش همان آش است و کاسه همان کاسه. تنها رنگ و لعاب حرف‌ها و انتخاب‌ها در همان چند هفته و گاه همان چند روز نخست اندکی تفاوت دارد و بس!
سرویس ورزشی جوان آنلاین: اما باز هم مثل همیشه، اوضاع اصلاً خوب نیست، نه فقط، چون امید‌ها توان پیروزی در بازی‌های دوستانه را هم ندارند یا با قرعه‌ای سخت مواجه شده‌اند و در گروه مرگ انتخابی المپیک قرار دارند، بلکه به دلیل بلاتکلیفی نیمکت تیمی که قرار است به حسرتی ۴۴ ساله پایان دهد.

اما آیا تیمی که در فاصله سه ماه تا آغاز رقابت‌های انتخابی وضعیت نیمکت آن نامشخص است، می‌تواند به چهار دهه حسرت پایان دهد؟

نه خبری از تاج است و نه واکنشی از سوی فدراسیون و حتی سایت آن دیده می‌شود. اتفاقات در شبکه‌های اجتماعی رخ می‌دهد که اگر آن هم نبود شاید تا همین اندازه هم نمی‌دانستیم مجیدی که همواره از توانایی‌های تیمش برای صعود به المپیک و شکستن طلسم چندین ساله یاد می‌کرد و بعد از قرعه‌کشی مسابقات انتخابی نیز تأکید داشت که حتی به خانواده و دوستانش هم گفته با او تماس نگیرند، چون می‌خواهد تمام وقتش را برای امید‌ها و آماده‌سازی آن‌ها برای انتخابی المپیک بگذارد، چند روز قبل (اواخر هفته گذشته) با انتشار متنی پرکنایه در صفحه شخصی خود (به خاطر دخالت‌های نادرست و غیرحرفه‌ای در امور سرمربیگری تیم المپیک ایران را ترک می‌کنم. زمان زیادی از کارم در تیم امید به تلاش برای حل این مشکل بزرگ گذشت، اما نهایتاً ادامه این وضعیت شرم‌آور را به نفع تیم امید در آستانه یک تورنمنت مهم نمی‌دانم و روش‌هایی که بر اساس پست‌های تعریف نشده و غیراستاندارد توسط کمیته فنی بر تیم امید حاکم است مطابق اصول مربیگری‌ام نبوده و نخواهد بود)، عطای نشستن روی نیمکت امید‌ها را به لقایش بخشیده و از سرمربیگری این تیم استعفا می‌دهد و می‌رود. استعفایی که البته سایت فدراسیون فوتبال کوچک‌ترین واکنشی به آن نشان نمی‌دهد؛ نه انتشار، نه تأیید و نه حتی تکذیب خبر آن. سکوت مطلق، سیاستی که تاج در پیش گرفته است!

مجیدی رفت و استیلی آمد. اتفاقی که پیشتر پیش‌بینی شده بود. همان زمان که خبر درگیری لفظی و فیزیکی مجیدی و استیلی در پایان بازی دوستانه با ازبکستان رسانه‌ای شد، گفته می‌شد که استیلی به زودی جای مجیدی را خواهد گرفت، آن زمان هم اگرچه مجیدی به اخبار منتشر شده در خصوص درگیری واکنش نشان داد، اما فدراسیون نه به این مسئله پرداخت و نه گمانه‌زنی‌ها در خصوص نشستن استیلی روی نیمکت تیم امید. همانطور که همچنان هم با وجود انتشار خبر سرمربیگری استیلی در تیم امید، خبری روی خروجی سایت فدراسیون درج نشده و فدراسیون‌نشین‌ها نیز هیچگونه واکنشی (نه تأیید و نه تکذیب) به این اخبار نشان نداده‌اند. گویی که همگی با هم به خواب زمستانی رفته‌اند و امید‌ها هم از چاله مجیدی درآمده اند و در آستانه سقوط به چاه استیلی هستند!

برنامه تمرینی امید‌ها برای حضور در انتخابی المپیک طی امروز و فردا زیر نظر کادر فنی جدید استارت می‌خورد و نفرات جدید نیز طی همین یکی، دو روز برای حضور در اردو معرفی خواهند شد، حتی حرف از برگزاری دو بازی تدارکاتی مقابل شهرخودرو و نساجی هم در میان است و درخواست بازی با فولاد که گویا با مخالفت کادر فنی این تیم خوزستانی رد شده تا امید‌های ایران با همین دو دیدار تدارکاتی و تمرینات درون‌اردویی خود را برای مصاف با تیم‌های مدعی، چون کره‌جنوبی، ازبکستان و چین در گروه سوم مسابقات مقدماتی المپیک توکیو و شکستن طلسم ۴۴ ساله برای تجربه حضور در المپیک آماده کنند. این در حالی است که فدراسیون هنوز مهر سکوت بر لب زده و قصدی برای پاسخگویی در خصوص وضعیت امیدها، داستان استعفای مجازی مجیدی و حضور استیلی روی نیمکت این تیم به عنوان سرمربی جدید ندارد، آن‌هم در حالی که گفته می‌شود کمیته فنی و توسعه در فوتبال با حضور تمامی اعضا، تاج، دبیرکل فدراسیون و استیلی در فدراسیون برگزار شده و سرمربی جدید نه فقط برنامه‌هایش را ارائه داده، بلکه دستیارانش را نیز معرفی کرده است!

با وجود رخ دادن این همه اتفاق، فدراسیون هنوز تصمیمی ندارد در خصوص حواشی ایجاد شده برای امید‌هایی که این روز‌ها در شرایط بغرنجی بسر می‌برند، توضیحی ارائه دهد!

این‌بار حرف از مرزبان است. اما از امیرحسین پیروانی، امید نمازی، امامی‌فر، بختیاری‌زاده و رضا شاهرودی هم به عنوان دستیاران استیلی یاد می‌شود. از نفراتی که گویی قرار است در کنار محمد حبیبی و حاج اسبویی که موقتاً، مربی گلر‌های امید‌ها هستند، به کادر فنی اضافه شوند.

تمام رقبای آسیایی ایران در راه المپیک تمرینات آماده‌سازی خود را آغاز کرده‌اند، اما اینجا هنوز کسی نمی‌داند به‌درستی سکان هدایت تیم امید به دست کیست، وقتی فدراسیون حتی حاضر نیست در این راستا اطلاع‌رسانی کند و بگوید استعفای مجیدی را پذیرفته و استیلی را جایگزین او کرده یا در حال رایزنی برای به دست آوردن دل سرمربی مستعفی است!

کمیته ملی المپیک هم البته همه چیز را به دست فدراسیون سپرده است. پیشتر هم همین بود و تنها انتظار در این میان مسئله مشورت بود که مرتبه قبلی و در انتخاب مجیدی صورت نگرفت تا کمیته با فدراسیون سرسنگین شود و دست تاج و دوستانش بازتر، به‌گونه‌ای که حالا آقایان حتی خود را مؤظف به پاسخگویی در خصوص ابهامات نیمکت امید‌ها هم نمی‌دانند و با این نگاه و حمایتی که تاج و فدراسیونش به امید‌ها دارند، از همین امروز باید به لطف مدیریت تاج که مو لای درزش نمی‌رود، حسرت المپیک را ۴۸ ساله بدانیم! البته بعید است که کک آقایان هم از بابت بالا رفتن سن این حسرت بگزد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار