کد خبر: ۸۴۴۰۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۶
اوضاع چنارمحمودی با هوشیاری مردم آرام شد و توطئه ضدانقلاب ناکام ماند. در عین حال عضو هیئت رئیسه مجلس از تشکیل کمیته حقیقت‌یاب در این خصوص خبر داده است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: از چند روز پیش با ادعای ابتلای مردم روستای چنارمحمودی از توابع لردگان به ویروس اچ‌آی‌وی با یک سرنگ آلوده مشترک، اوضاع این منطقه به هم ریخته شد. وزارت بهداشت موضوع را به چند سال پیش مرتبط دانست و در عین حال بر محرمانگی اطلاعات بیماران تأکید کرد. مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت هم در همین خصوص طی گفت‌وگویی با «جوان» اعلام کرد که آمار ابتلای ۲۵۰ نفری به ویروس ایدز از اساس کذب است و موضوع مربوط به چندین وقت پیش از این است.

بازگشت آرامش
حالا پس از چند روز ناآرامی و موج‌سواری ضدانقلاب از این غائله به کمک پروپاگاندای رسانه‌های ضدانقلاب و با مکشوف شدن علت اصلی ماجرا، استاندار چهارمحال و بختیاری از بازگشت آرامش به منطقه خبر داده است. اقبال عباسی گفت: عموم مردم شریف لردگان همراهی و همکاری خوبی با نیرو‌های انتظامی و امنیتی داشته و دارند و همین عامل باعث عقیم ماندن خواسته‌های ضد‌انقلاب در بین خواسته‌های مردم در این شهر شد.

وی با بیان اینکه اهالی چنار محمودی در تظاهرات روز شنبه شهر لردگان حضور نداشتند، افزود: متأسفانه یک خرده جریان پیچیده‌ای در دل اعتراضات مردمی به‌دنبال اهداف خود بوده و یکی از دستگیرشدگان فرزند یک ضدانقلاب سرشناس است.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه اوضاع شهر لردگان عادی است، تصریح کرد: نیرو‌های انتظامی و مردمی در هوشیاری کامل مراقب اوضاع هستند. عباسی ادامه داد: از مردم منطقه به خاطر مخاطرات امنیتی که پیش آمد عذر خواهی می‌کنیم، بی‌شک مردم منطقه در جریان هستند که فرزندان آن‌ها شبانه روز در حفظ و تقویت امنیت و آسایش آن‌ها در تلاش بوده و خواهند بود.

تشکیل کمیته حقیقت‌یاب
در همین رابطه هم عضو هیئت رئیسه مجلس از تشکیل کمیته حقیقت‌یاب درباره اتفاقات رخ داده در روستای چنار محمودی شهرستان لردگان خبر داد. محمدعلی وکیلی گفت: درخواستی برای اعمال تبصره یک ماده ۴۵ آیین‌نامه داخلی مجلس درباره حوادث اخیر از سوی تعدادی از نمایندگان تنظیم و به هیئت رئیسه تقدیم شد. وی با بیان اینکه در ماده ۴۵ مطرح شده وقتی واقعه مهمی در کشور رخ می‌دهد و احتمال سوءمدیریت وجود دارد، نمایندگان مجلس می‌توانند از هیئت رئیسه تقاضا کنند که کمیته‌ای را مأمور کشف حقیقت کند، ادامه داد: این درخواست برای پیگیری مشکل پیش آمده در روستای چنار محمودی شهرستان لردگان انجام شد. عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هیئت رئیسه مجلس این درخواست را به کمیسیون بهداشت و درمان که کمیسیون تخصصی است ارجاع داد که کمیته‌ای را برای کشف حقیقت مأمور کند و گزارشی دال بر اصل واقعه و اتفاقات در حاشیه این ماجرا یا تخلف احتمالی یا سوءمدیریتی که صورت گرفته را به مجلس گزارش دهد.

وکیلی خاطرنشان کرد: زمان این مأموریت در آیین‌نامه پیش‌بینی شده و این درخواست به معاون نظارت مجلس ارجاع شده که به کمیسیون بهداشت برود تا کمیته حقیقت‌یاب تشکیل شده و گزارشی را به نمایندگی از مجلس از اصل ماجرا تهیه کند.

وی تصریح کرد: گزارش تهیه شده در نهایت در صحن علنی مجلس قرائت می‌شود.

حمایت مردم لردگان از نظام
گفتنی است دو روز پیش سردار علی محمد اکبری، فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم (ع) با حضور در جمع مردم چنار محمودی به گفتگو با مردم این روستا پرداخت.

فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم (ع) با بیان اینکه سلطنت‌طلب و منافق در لردگان دستگیر شده است، تصریح کرد: زبان مردم و مدافع حقوق مردم در شورای تأمین هستیم و تا حصول نتیجه برای حل مشکلات مردم در کنار مردم خواهیم بود.

وی گفت: از روستای چنارمحمودی و در جمع مردم اینجا به همه دنیا اعلام می‌کنم که آشوبگران ربطی به اهالی منطقه ندارند.

مردم حاضر در جلسه هم در پاسخ به این اظهارات فرمانده سپاه شعار سر دادند که «آشوب کار ما نبود.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار