کد خبر: ۸۴۹۱۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۲
ژوزه مورینیو بهترین فوتبالیستی که تا کنون بازی‌هایش در زمین بازی را دیده است، معرفی کرد که این بازیکن جزو بازیکنان نسل فعلی فوتبال دنیا نیست.
به گزارش خبرورزشی، در حالی که در یک دهه اخیر همواره از رقابت کریستیانو رونالدو و لیونل مسی برای تصاحب عنوان بهترین بازیکنان دنیا بحث بوده است و خیلی‌ها آن‌ها را برترین‌های نسل معاصر فوتبال می‌دانند، ژوزه مورینیو یکی دیگر را به عنوان بازیکنی که بهترین بازی‌ها را در زمین فوتبال ارائه می‌کرد، معرفی کرد. در حقیقت او رونالدو را به عنوان بهترین بازیکنی که زیباترین بازی‌ها را ارائه کرده است انتخاب کرد، اما نه کریستیانو رونالدو بلکه همنام برزیلی او.
مورینیو در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: او بهترین بازیکنی بوده است که من در زمین بازی دیده‌ام. هرچند که مصدومیت‌ها دوران بازیگری او را کشتند، دورانی که می‌توانست بسیار بهتر از چیزی که بود باشد. با این حال استعدادی که این پسر با تنها ۱۹ سال سن داشت، باورنکردنی بود. رونالدو نازاریو فوق‌العاده بود.
مورینیو در دوران کاری‌اش به عنوان مترجم بابی رابسون در تیم فوتبال بارسلونا، این موقعیت را داشت که بازی‌های رونالدوی برزیلی را از نزدیک تماشا کند. او با اشاره به عکسی از خودش در کنار بابی رابسون فقید و رونالدو نازاریو، ادامه داد: این عکس مربوط به قهرمانی‌مان پس از پیروزی یک بر صفر مقابل پاری‌سن‌ژرمن روتردام در سال ۱۹۹۷ در جام درجام اروپا است. در آن بازی تنها گل مسابقه را رونالدو زد. او بهترین بازیکنی است که دیده‌ام؟ بله همینطور است. او واقعاً همینقدر خوب بود. نمی‌گویم که حرفه‌اش به اندازه دوران بازیگری مسی یا رونالدو که ۱۵ سال است هر روز در اوج هستند، خوب بوده است بلکه منظورم این است که استعداد این پسر ذاتی بود، او بازیکنی باورنکردنی بود.
رونالدو نازاریو تنها یک فصل در بارسلونا (۱۹۹۶-۹۷) در بارسلونا حضور داشت و پس از آن راهی اینتر شد و ۵ فصل در این تیم بازی کرد و از آنجا به رقیب دیرینه کاتالان‌ها یعنی رئال مادرید پیوست. او پس از سپری کردن ۵ فصل در رئال مادرید، بازی در میلان را هم تجربه کرد و در نهایت در تیم کوریتنیانس برزیل کفش‌هایش را آویزان کرد. او در یک فصل حضورش در نوکمپ قهرمان جام حذفی اسپانیا، جام در جام اروپا و سوپرجام اسپانیا شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار