کد خبر: ۸۴۹۱۷
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳
آمار ویرانگر مهاجم انگلیسی استقلال
استقلالی‌ها تا یکی، دو هفته دیگر می‌توانند امیدوار به تماشای زوجی ویرانگر در خط حمله تیم محبوب‌شان باشند.
به گزارش خبرورزشی، طرفداران استقلال بعد از هفته‌ها حرص و جوش خوردن از دست مهاجمانی که حتی از روی نقطه پنالتی هم موفق به گلزنی نمی‌شدند حالا برای تماشای زوجی اروپایی- آفریقایی با سابقه گلزنی در مهم‌ترین تورنمنت‌های اروپا لحظه‌شماری می‌کنند. استراماچونی از همان روز‌های آغازین فصل با انتقاد از کمبود مهره‌های تهاجمی در جمع شاگردانش مدام به این می‌اندیشید که باشگاه هرچه سریع‌تر کمبود‌ها را برطرف کند، اما نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه با مشکلات بیشتری هم در تیم روبه‌رو شد به خصوص با مصدومیت شیخ دیاباته و طلسم عدم گلزنی سایر مهاجمان. سرانجام بعد از هفته‌ها مدیران باشگاه دست به کار و با مهاجمی انگلیسی وارد مذاکره شدند. گری هوپر ۳۱ ساله با سابقه بازی در لیگ برتر انگلیس و همین‌طور اسکاتلند برای سلتیک، همان مهره‌ای بود که مدیران باشگاه وعده خریدش را از مدت‌ها قبل به سرمربی ایتالیایی داده بودند تا به نحوی خواسته‌های استراماچونی برآورده شود.
گلزنی از چمپیونزلیگ در تهران
نیل لنون ستاره سابق فوتبال اسکاتلند در تابستان تلاش زیادی کرد تا بار دیگر از گری هوپر در جمع شاگردانش برای این فصل لیگ اسکاتلند بهره ببرد، اما دست دست کردن سران باشگاه در ارائه پیشنهاد به مهاجمی که سابقه گلزنی برای سبز‌های شهر گلاسکو در رقابت‌های چمپیونزلیگ و لیگ اروپا را در کارنامه دارد باعث شد گری هوپر قید بازگشت به سلتیک را بزند. ذکر این نکته نیز الزامی است که باشگاه اسکاتلندی برحسب پوست‌اندازی بعد از نزدیک به یک دهه تصمیم گرفت قید لنون در بازگرداندن مهاجمی که از دید باشگاه پابه سن گذاشته بود را بزند تا همین اتفاق برگ برنده مدیران استقلال برای جلب نظر مساعد مهاجم انگلیسی برای ورود به تهران باشد.
آمار یک گل در ۳ بازی
با نگاهی به آمار گلزنی‌های گری هوپر در سال‌های گذشته می‌توان امیدوار بود موتور گلزنی استقلال با تزریق این بازیکن به رگ‌های تیم دوباره روشن شده و جان دوباره‌ای بگیرد. گری هوپر در تمام یک دهه گذشته در هر تیمی حضور داشت آمار گلزنی خوبی از خود به جای گذاشته و میانگین یک گل زده در هر دو تا سه بازی را از خود به جا گذاشته است. آخرین آمار خوب به حضور در شفیلدونزدی و ثبت رکورد ۲۴ گل در ۷۰ بازی رسیده است. در میان تمام ستاره‌های خارجی که در سال‌های گذشته راه فوتبال ایران را در پیش گرفته‌اند این آمار تقریباً در بیلان کاری آن‌ها وجود نداشت از همین‌رو طرفداران استقلال امیدوار هستند برای یک بار هم شده بعد از مامه تیام سنگالی صاحب بازیکنی شوند که در همان بازی‌های اولیه بتواند بار تهاجمی را به دوش بکشد.
تکمیل پازل استراماچونی با زوج «شیخ- هوپر»
حال با آمادگی دوباره شیخ دیاباته و بازگشت او به ترکیب استقلال و همین‌طورخرید گری هوپر ۳۱ ساله که بعد از آنتونی استوکس می‌تواند یکی از خرید‌های جذاب از فوتبال جزیره باشد، طرفداران استقلال امیدوار هستند آخرین قطعه پازل تاکتیکی استراماچونی تکمیل و تیم محبوب‌شان از هفته هفتم و ادامه رقابت‌های حذفی با سر و شکل بهتری به مصاف رقبا برود. مسلماً اگر هماهنگی لازم میان گری هوپر سرعتی با شیخ دیاباته فیزیکی و تنومند ایجاد شود، مرد ایتالیایی نیمکت استقلال نفسی به راحتی کشیده و تیمش سر و شکلی در قامت یک مدعی به خود خواهد گرفت. شکل بازی زوج ویرانگر خط حمله استقلال از این پس می‌تواند کابوسی برای مدافعان رقیب باشد، چون کمتر تیمی از چنین زوجی بهره می‌برد.
مکث
بر حسب آخرین اخبار گری هوپر و شیخ دیاباته تا اواسط هفته جاری همزمان وارد تهران می‌شوند تا یکی تمریناتش را از سر بگیرد و دیگری تست‌های پزشکی برای ثبت نهایی قرارداد را انجام بدهد. از همین‌رو پیش‌بینی می‌شود تا آخر هفته حضور این دو ستاره خارجی شکل دیگری به تمرینات استقلال بدهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار