کد خبر: ۸۵۵۱۰
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی اعلام کرد:
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با اشاره به آغاز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی از 10 آذر، گفت: رسانه‌ها و بویژه رسانه ملی باید توجه داشته باشند که روند رسمی انتخابات بعد از این تاریخ شروع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، علیار راستگو در نخستین جلسه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان، به اهمیت انتخابات در ابعاد ملی و بین‌المللی اشاره کرد و گفت: انتخابات مجلس در اسفند ماه امسال، بزرگترین و مهم‌ترین رویداد سیاسی کشور در سال جاری است و همه دست‌اندرکاران و مجریان انتخابات باید با علاقه و جدیت در این عرصه حضور یابند.

وی با اشاره به آغاز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی از 10 آذر، گفت: رسانه‌ها و بویژه رسانه ملی باید توجه داشته باشند که روند رسمی انتخابات بعد از این تاریخ شروع می‌شود.

راستگو ادامه داد: رسانه ملی باید به اهمیت اصل انتخابات و نقش و جایگاه مجلس شورای اسلامی در نظام سیاسی و اجرایی کشور بپردازد و از ورود به مصادیق و جریان‌های حاضر در انتخابات پرهیز کند.

رئیس ستاد انتخابات استان همچنین بر انتشار اخبار معتبر و رسمی از رسانه‌ها تأکید کرد و گفت: جریان اطلاع‌رسانی صحیح باید قبل از شکل‌گیری ذهنیت در بین مردم اتفاق بیفتد و اجازه رواج شایعات در جریان انتخابات داده نشود.

دبیر ستاد انتخابات استان نیز بر سرعت عمل مراجع رسمی اطلاع‌رسانی در جریان انتخابات تأکید کرد و گفت: رسانه‌های رسمی و شناسنامه‌دار باید روند اطلاع‌رسانی را مدیریت کنند تا از انتشار اخبار غیررسمی و نامعتبر جلوگیری شود.

مرتضی محمدزاده افزود: در شرایط کنونی، مهم‌ترین موضوع تلاش برای پررنگ کردن مشارکت مردم در انتخابات است که رسانه‌ها می‌توانند با بیان واقعیت‌ها و امیدآفرینی در جامعه در این زمینه موثر باشند.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان نیز نظارت بر روند شفاف و سیال اطلاعات در راستای برگزاری باشکوه انتخابات را مهم‌ترین وظیفه این کمیته عنوان کرد و گفت: با وجود رسانه‌های مکتوب و مجازی و کانال‌های اطلاع‌رسانی در شبکه‌های اجتماعی، صداوسیما همچنان نقش اساسی در ایجاد اعتماد عمومی و شکل‌دهی به افکار عمومی دارد.

ذوالفقار همتی افزود: بر این اساس انتظار می‌رود صداوسیمای استان همچون انتخابات‌های گذشته نسبت به پخش برنامه‌هایی در جهت تبیین اهمیت انتخابات و جلب مشارکت مردم برای حضور در پای صندوق‌های رأی اقدام کند.

معاون خبر صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی نیز از تشکیل ستاد انتخابات رسانه ملی خبر داد و گفت: روند اطلاع‌رسانی صداوسیما در دو مقطع قبل و بعد از ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس با برنامه‌های پیش‌بینی شده انجام می‌شود.

مجتبی ابراهیمی با بیان اینکه رسانه ملی در گرم کردن تنور انتخابات نقشی اساسی دارد، افزود: صداوسیما در بخش‌های مختلف انتخابات برنامه‌هایی را با اهداف تبیین اهمیت انتخابات تا تهییج مردم به حضور گسترده در انتخابات در دستور کار دارد که در مقاطع مختلف انتخابات به شکل گسترده به ایفای نقش خواهد پرداخت.

محمد عزیزی راد، مدیر خبرگزاری جمهوری اسلامی در تبریز هم با اشاره به گسترش روزافزون جریان اطلاعات با ظهور شبکه‌های اجتماعی، گفت: با وجود شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های مختلف خبری و اطلاع‌رسانی، رسانه‌های رسمی اهمیت ویژه‌ای در جریان انتخابات دارند و باید در این زمینه احساس مسئولیت کنند.

 

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار