کد خبر: ۸۶۹۱۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
در این گزارش فیلم‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که از دید منتقدان و فیلم باز‌ها از بزرگترین شانس‌های اسکار بهترین فیلم ۲۰۲۰ هستند

در این گزارش فیلم‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که از دید منتقدان و فیلم باز‌ها از بزرگترین شانس‌های اسکار بهترین فیلم ۲۰۲۰ هستند

بهترین فیلم ها در اسکار ۲۰۲۰

تابستان را پشت‌سر گذاشته‌ایم، وارد پاییز شدیم و کم‌کم به یکی از هیجان‌انگیزترین رویداد‌های سینمایی دنیا نزدیک می‌شویم؛ مراسم اسکار.

شاید اسکار چند سالی است که دیگر مانند سابق نیست و بسیاری از جوایز براساس معیار‌های فرامتنی و فراسینمایی و گاهی سیاسی، بین شرکت‌کنندگان تقسیم می‌شود، اما ازآنجا که این مراسم در سطحی بسیار گسترده برگزار می‌شود و رقبایش ازلحاظ جهانی بودن به پایش نمی‌رسند، هنوز هم هیجان‌انگیز است.

در این مطلب، فیلم‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که از دید منتقدان و فیلمباز‌ها از بزرگترین شانس‌های اسکار بهترین فیلم ۲۰۲۰ هستند. با ما همراه باشید.

داون‌تون ابی Downton Abbey

تاریخ اکران: ۲۰ سپتامبر

چند سال پیش، سریالی به همین نام در شبکه بریتانیایی بی‌بی‌سی پخش شد و تعداد زیادی جوایز امی را از آن خود کرد. امسال، نسخه سینمایی این سریال نیز ساخته و اکران شده و یکی از امید‌های اسکار به‌شمار می‌آید.

بزرگ ترین شانس های اسکار 2020
داون‌تون ابی Downton Abbey


درواقع این فیلم سینمایی، پایانی است برای رویداد‌های چند فصل سریال که تاکنون پخش شده است. سال‌هاست که در هر مراسم اسکار، یک فیلم سینمایی انگلیسی حضور دارد، اما شاید هیچکدام از این فیلم‌ها، به این اندازه ازپیش طرفدار نداشتند.

بیشتر بدانید : تمام چیزهایی که باید در مورد فیلم جدید دانتون ابی بدانید! + عکس پشت صحنه

بیشتر بدانید : بازیگران محبوب «دانتون ابی» بر روی پوسترهای جدید فیلم آن

بیشتر بدانید : بالاخره اولین تصاویر از فیلم دانتون ابی (Downton Abbey) منتشر شد!

جوکر Joker

تاریخ اکران: ۴ اکتبر

جوکر، یکی از شخصیت‌هایی است که امسال نیز مانند چند سال دیگر، سالن‌های سینمایی را به تسخیر خود درآورده است. به‌نظر می‌رسد که خوآکین فینیکس تصمیم دارد یک جایزه اسکار نیز به فهرست جوایزش اضافه کند؛ آن هم با اجرای متفاوتی از شخصیت یکی از مهمترین ابرشرور‌های تاریخ سینمایی هالیوود.

بزرگ ترین شانس های اسکار 2020
جوکر Joker


هرچند که شخصیت جوکر بار‌ها برای بازیگران و کارگردان‌هایش جوایز متعددی به ارمغان آورده، اما منتقدان و فیلمباز‌ها ادعا می‌کنند که این جوکر با سایر جوکر‌ها متفاوت است.

بیشتر بدانید : رفتارهای دیوانه وار و هنجارشکنانه جوکر Joker در فیلم + عکس

بیشتر بدانید : بررسی فیلم جوکر Joker؛ برنده ونیز که تماشاچیانش را متحیر کرده است!

بیشتر بدانید : جدیدترین عکس های واکین فینیکس و رابرت دنیرو در جوکر

فانوس دریایی The Lighthouse

تاریخ اکران: ۱۸ اکتبر

تریلر فیلم سینمایی «فانوس دریایی»، این تصور را در ذهن بیننده ایجاد می‌کند که قرار است فیلمی متفاوت ببیند. گویا داستان فیلم درباره دو نگهبان فانوس دریایی با بازی «رابرت پتینسون» و «ویلیام دفوئه» است که بخاطر زندگی در جزیره‌ای دورافتاده، سلامت عقلشان به‌خطر افتاده است.

شاید داستان فیلم به‌نظر ساده بیاید، اما بازی دو بازیگر به‌گونه‌ای است که تا مدت‌ها نمی‌توانید درباره آن فکر نکنید. این فیلم نیز یکی از بزرگترین شانس‌های اسکار امسال است.

هریت Harriet

تاریخ اکران: ۱ نوامبر

باز هم یک فیلم سینمایی دیگر درباره دوران برده‌داری آمریکا و زندگی سخت سیاهپوستان؛ فیلمی که با معیار‌های اسکار هماهنگ است. داستان فیلم، درباره زنی به‌نام «هریت تابمن» است با بازی «سینتیا اریوو» که برنده جایزه تونی نیز شده است.

هریت، زنی برده‌ای سیاهپوست است که زندگی سختی را پشت‌سر می‌گذارد، اما بالاخره به آزادی دست پیدا می‌کند. اگر این فیلم برنده جایزه اسکار شود، فهرست چهار جایزه اصلی سینمایی‌اش، اسکار و امی و تونی و گیلد، تکمیل می‌شود.

مرد ایرلندی The Irishman

تاریخ اکران: ۱ نوامبر

«رابرت دنیرو»، «آل پاچینو» و «جو پشی» در فیلمی به کارگردانی «مارتین اسکورسیزی»؟ آیا یک بار دیگر به دهه ۹۰ آمریکا سفر کرده‌ایم؟ فیلم سینمایی «مرد ایرلندی» دیرتر از سایر فیلم‌هایی که از آن‌ها نام بردیم، اکران می‌شود، اما این فیلم نیز یکی از بزرگترین شانس‌های اسکار است که البته با حضور نام‌های به این بزرگی در مقام کارگردان و بازیگر، اصلا هم چیز عجیبی نیست.

بزرگ ترین شانس های اسکار 2020
مرد ایرلندی The Irishman


داستان فیلم درباره زندگی فرانک شیرن است؛ گانگستری که زندگی گذشته خود را مرور می‌کند. گویا او در ناپدید شدن یکی از اعضای بزرگترین خانواده گانگستر تاریخ آمریکا نقش داشته است.

بیشتر بدانید : 41 فیلم سال 2019 که باید ببینید

فورد دربرابر فراری Ford V Ferrari

تاریخ اکران: ۱۵ نوامبر

از آخرین باری که در هالیوود، فیلم سینمایی بزرگی درباره مسابقات اتومبیل‌رانی ساخته شده، سال‌های زیادی می‌گذرد (البته به‌جز سینمایی دنباله‌دار ابرقهرمانی «سریع و خشن»).

اکنون پس از سال‌ها، فیلم سینمایی فورد دربرابر فراری، ۲۴ ساعت از مسابقه معروف اتومبیل‌رانی Le Mans در سال ۱۹۶۶ را به نمایش می‌گذارد که در آن، «کارول شلبی» و «کن مایلز»، نماینده کمپانی فورد هستند و اتومبیلی خاص را طراحی می‌کنند تا بتوانند کمپانی فراری را شکست دهند. این فیلم با بازی «کریستین بیل» و «مت دیمون»، یکی از بزرگترین شانس‌های اسکار است و انتظار می‌رود که فروش بسیار زیادی نیز داشته باشد.

یک روز زیبا در محله It’s a Beautiful Day in the Neighborhood

تاریخ اکران: ۲۲ نوامبر

فیلم سینمایی «یک روز زیبا در محله» با بازی بازیگر افسانه‌ای هالیوود، «تام هنکس»، یکی از امید‌های اسکار است. تام هنکس در این فیلم، نقش آقای فرد راجرز دوست‌داشتنی را بازی می‌کند.

بزرگ ترین شانس های اسکار 2020
یک روز زیبا در محله It’s a Beautiful Day in the Neighborhood


مجری کودک تلویزیونی که بخاطر رفتار‌های شاد و پرشروشور خود معروف است (گویا شبیه به عمو پورنگ خودمان است). آقای راجرز به روزنامه‌نگاری به‌نام «متیو ریز» کمک می‌کند تا شخصیت خود را که جامعه به او بدگمان است، ازنو بررسی کند.

بمب خبری Bombshell

تاریخ اکران: ۲۰ دسامبر

فیلمی سینمایی درباره «راجر ایلز» که هنوز اکران نشده، اما به‌نظر می‌رسد که قرار است همچون نامش سروصدا کند. بازیگران بزرگی همچون «چارلیز ترون»، «مارگو رابی» و «نیکول کیدمن»، نقش‌های اصلی فیلم را بازی می‌کنند.

بزرگ ترین شانس های اسکار 2020
بمب خبری Bombshell


فیلم سینمایی بمب خبری درباره رسوایی‌های اخیر مدیر معروف تلویزیونی آمریکایی است که زنان زیادی ادعا کرده‌اند که راجر به آن‌ها تعرض جنسی کرده است. در این فلیم نیز داستان سه قربانی این مدیر تلویزیونی روایت می‌شود که سعی دارند تا عدالت را درباره این فرد اجرا کنند.

بیشتر بدانید : رابطه ی جدید شارلیز ترون با نیکول کیدمن و رابی + عکس

گربه‌ها Cats

تاریخ اکران: ۲۰ دسامبر

در نگاه اول، شخصیت‌های گربه‌ای این فیلم، وحشتناک و آزاردهنده به‌نظر می‌رسند، اما عده‌ای اعتقاد دارند که قرار است صحبت‌های زیادی درباره این فیلم در مجامع سینمایی شود. چهره‌های مشهوری ازجمله «تیلور سوییفت» و «جنیفر هادسون» در این فیلم بازی می‌کنند.

بزرگ ترین شانس های اسکار 2020
گربه‌ها Cats


با آوردن نام تیلور حتما می‌توانید حدس بزنید که فیلم گربه‌ها، موزیکال است و فیلم‌های موزیکال پر از چهره‌های معروف نیز همیشه جزو شانس‌های بزرگ اسکار بوده‌اند. در این فیلم، مواردی مثل مو و ظاهر گربه‌ها به‌وسیله پرده سبز انجام شده است. کارگردان فیلم، «تام هوپر» است و فیلم در ماه دسامبر اکران می‌شود.

بیشتر بدانید : تیلور سویفت، جودی دنچ و جنیفر هادسون با شکل و شمایل گربه ای! + عکس

زنان کوچک Little Women

تاریخ اکران: ۲۵ دسامبر

به‌نظر می‌رسد که فیلم سینمایی «زنان کوچک» ساخته شده که برنده جایزه اسکار شود که این مسئله با بازی چهره‌های معروفی مانند «لارا درن»، «سایروس رونان»، «اما واتسون» و «تیموتی شالامت» چندان هم غیرمنتظره نیست.

بزرگ ترین شانس های اسکار 2020
زنان کوچک Little Women


همانطور که می‌دانید، فیلم سینمایی زنان کوچک، چندمین اقتباس از کتاب کلاسیک معروف «لوییزا می‌آلکات» است. «گرتا گرویگ»، کارگردان زن معروف فیلم‌هایی همچون «لیدی برد» (Lady Bird) که پیشتر بازیگر فیلم‌های سینمایی معروفی نیز بود، کارگردانی این فیلم را برعهده گرفته است.

بیشتر بدانید : اولین عکس های منتشر شده از «زنان کوچک» با بازی اما واتسون


داستان ازدواج Marriage Story

تاریخ اکران: ۲۹ آگوست

«اسکارلت جوهانسون» پس از مرگ شخصیتی که سال‌ها آن را ایفا می‌کرد (بیوه سیاه)، در فیلم «انتقامجویان، پایان بازی»، اینبار در فیلمی سینمایی به کارگردانی «نوآ بامباک» بازی کرده که خودش ادعا می‌کند دعوت از او برای بازی در این فیلم، دست سرنوشت بوده، زیرا در شرایطی این نقش را پذیرفته که بعد از طلاق از همسرش، وضعیتش تفاوت چندان زیادی با داستان فیلم نداشت.

داستان این فیلم درباره کارگردان و بازیگری است که درگیر طلاق هستند. پیشبینی می‌شود که فیلم داستان ازدواج نیز از شانس‌های اسکار امسال باشد.

روزی روزگاری در هالیوود Once Upon a Time in Hollywood

تاریخ اکران: ۱۵ آگوست

این یکی نه‌تن‌ها از بزرگترین شانس‌های نامزدی اسکار امسال است، بلکه طبق نظر منتقدان، یکی از بزرگترین شانس‌های برنده شدن این جایزه نیز هست.

بزرگ ترین شانس های اسکار 2020
روزی روزگاری در هالیوود Once Upon a Time in Hollywood


«کوئنتین تارانتینو» اینبار با دعوت از بازیگران بزرگی همچون «لئوناردو دیکاپریو»، «برد پیت» و «مارگو رابی»، داستانی را برروی پرده سینما برده که درباره شخصی به‌نام «ریک دالتون» است؛ کسی که زمانی یکی از بزرگترین ستاره‌های سینمای هالیوود بوده، اما اکنون دیگر به الکل معتاد شده و زندگی‌اش مانند سابق نیست.

این فیلم، نامزد جایزه نخل طلای جشنواره کن فرانسه شد و نظر منتقدان را بسیار جلب کرد. تارانتینو پیشتر دوبار جایزه اسکار را به‌عنوان نویسنده فیلم‌هایش دریافت کرده، اما نتوانسته جایزه کارگردانی اسکار را از آن خود کند. بسیاری پیشبینی می‌کنند که روزی روزگاری در هالیوود، شانس بزرگ تارانتینو برای بردن این جایزه است.


بیشتر بدانید : چرا باید بی صبرانه چشم انتظار تماشای «روزی روزگاری در هالیوود» باشیم؟

بیشتر بدانید : نقد و بررسی فیلم روزی روزگاری در هالیوود + تصاویر

بیشتر بدانید : بهترین فیلم های کمدی سال 2019 برای یک دل سیر خندیدن! + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: زندگی ایده آل


برچسب ها: اسکار ، سینمای جهان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار