کد خبر: ۸۶۹۷۶
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
در گفتگو با میزان مطرح شد رفع قطعی برق ۲۸ روستای زلزله زده/ پایداری شبکه آبرسانی در مناطق آسیب دیده
خبرگزاری میزان- مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: ۳۰ روستا در حوزه برق از حادثه زلزله اخیر متاثر شد که از این تعداد ۲ روستا به دلیل تخریب بالا هنوز با مشکل روبروست که تا قبل ازظهر امروز مشکلشان رفع می‌شود. تاریخ انتشار: 10:23 - 17 آبان 1398 - کد خبر: ۵۶۵۷۳۶

میثم جعفرزاده در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در خصوص آخرین وضعیت آب و برق مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی اظهار کرد: حدود ۳۰ روستا در حوزه برق از حادثه زلزله اخیر متاثر شد که از این تعداد ۲ روستا یکی از مجموعه سراب و دیگری روستای ورنکش که کانون زلزله بوده و تخریب بالایی در آن رخ داده و امروز تا قبل از ظهر مشکلشان رفع می‌شود.

وی افزود: در حوزه آب شهری و روستایی ۲ روستا با مشکل روبرو شدند که تا ساعت ۷ صبح امروز مشکل این دو روستا به لحاظ شبکه آبرسانی رفع شد و در این بازه مخزن و تانکر‌های اظطراری در محل مستقر بودند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو با بیان اینکه تقریبا شرایط به وضعیت نرمال بازگشته عنوان کرد: ۱۷ پس لرزه بالا در این مناطق رخ داده و اگر شبکه در لحظه اول آسیب نبیند با پس لرزه‌های بعدی آسیب پذیری شبکه بیشتر می‌شود.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: از لحظه شروع زلزله همکاران ما در آماده باش کامل هستند و در حال حاضر تیم‌های عملیاتی در منطقه حضور دارند.

گفتنی است زلزله ۵.۹ ریشتری ساعت ۲:۱۷ بعد از نیمه شب پنجشنبه در حوالی ترک در استان آذربایجان شرقی در عمق دو کیلومتری رخ داد که خسارات جانی و مالی در این استان به همراه داشت و این زمین لرزه در استان‌های آذربایجان غربی و زنجان و قزوین هم احساس شد.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار