کد خبر: ۸۷۵۹۱
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
برپایی نمایش مد در افغانستان به عنوان کشوری که بسیاری از مردهای افغان به زنان و دختران خود اجازه نمی دهند به تنهایی از خانه خارج شوند کاری بسیار دشوار است. این نمایش مد در باغی تاریخی در کابل برگزار شد و مدل های زن و مرد با پوشیدن لباس سنتی در مقابل دیدگان 200 تماشاگر که اکثر آنان مرد بودند قدم زدند.

مدل های افغان در جریان برگزاری نمایش مد در کابل پایتخت افغانستان لباس های سنتی مردم این کشور را به تن کردند.

به گزارش فرارو، یلدا حیدری نخستین مدل دختر در افغانستان از مسئولان برگزاری این نمایش مد بود. او آرزو دارد بتواند روزی به عنوان یک مدل بزرگ در نمایشگاه های مد بزرگ در خارج از کشورش حضور یابد.

این نمایش مد در باغی تاریخی در کابل برگزار شد و مدل های زن و مرد با پوشیدن لباس سنتی در مقابل دیدگان 200 تماشاگر که اکثر آنان مرد بودند قدم زدند.

یلدا حیدری که 25 سال دارد می گوید مدلینگ کار پرمخاطره ای در افغانستان است اما باید برای غلبه بر چالش ها جرات داشت. او افزود: در افغانستان که جامعه ای مردسالار است چنین حرفه ای باید مخفیانه برگزار شود.

12 مدل در این نمایشگاه مد لباس که در آن لباس های سنتی مردمان افغانستان به نمایش گذاشته شد شرکت کردند.

بسیاری از مردهای افغان به زنان و دختران خود اجازه نمی دهند که از خانه خارج شوند مگر اینکه خویشاوندی او را همراهی کند. اگرچه طی سالیان اخیر اقدامات قابل توجهی درباره نوع نگاه به زنان در این کشور صورت گرفته است.

برپایی نمایش مد در افغانستان توسط فردی به نام اجمل حقیقی که خود از شرکت کنندگان در این نمایش بود صورت گرفته است. حقیقی 30 ساله می گوید شروع مد و ارتقاء آن در کشوری مانند افغانستان کار ساده ای نیست.

او افزود: من تهدیدهای زیادی دریافت کرده ام اما با این وجود از کار و هدف خود دست نکشیده ام.

مسئول گروه مدلینگ در افغانستان اظهار داشت: با شجاعت به کار خود ادامه می دهیم و اکنون شاهد این هستیم که دختران زیادی با حمایت خانواده های خود برای شرکت در اینگونه نمایش ها اعلام آمادگی می کنند.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین