کد خبر: ۸۷۶۱۱
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵
رئیس قوه قضائیه گفت: دستگاه قضایی باید پرونده‌های سنگین و هر آنچه که دغدغه مردم محسوب می‌شود را به صورت شفاف به جامعه اطلاع رسانی کند.

خبرگزاری مهر: آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه در اختتامیه همایش «فرصت‌های تحول در سازمان قضایی نیروهای مسلح» که عصر پنج‌شنبه در مرکز آموزش قوه قضائیه در قم، برگزار شد، اظهار داشت: سازمان نیروهای مسلح مولود انقلاب اسلامی است و نگاه‌ها باید به آن نگاه انقلابی باشد و ضمن داشتن نظم و ترتیب که از ویژگی‌های نیروهای مسلح است، عدالت را نیز که از ویژگی‌های دستگاه قضایی است را توأمان داشته باشد.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی باید تحولات را از بدنه خود شروع کند، به سخنی از رهبر انقلاب در ارتباط با تحول اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در این زمینه فرمودند باید در ابتدای امر مشکلات را شناخت و سپس نسبت به رفع آن اقدام کرد که این اقدام نوعی تحول است و نباید تحول را با عنوان دگرگونی اشتباه کرد.

رئیس قوه قضائیه برضرورت رسیدگی سریع به پرونده‌هایی که به دستگاه قضایی وارد می‌شود، تأکید کرد و گفت: وجود پرونده‌هایی که سال‌ها از گشوده شدن آن می‌گذرد در سازمان قضایی نیروهای مسلح بی معنی است.

وی با تأکید بر اینکه عدالت و انصاف در کنار سرعت و دقت باید مورد توجه دستگاه قضایی باشد، بیان کرد: پرونده‌ای که به هر دلیلی به موضوع و دغدغه مردم تبدیل شود باید عادلانه، منصفانه، سریع و دقیق مورد رسیدگی قرارگیرد و به مردم اطلاع رسانی شود، در این رابطه قوه قضاییه تحت تأثیر هیچ فضاسازی و جوسازی قرار نخواهد گرفت.

آیت الله رئیسی اضافه کرد: زمان‌بر شدن برخی پرونده‌های مهم اثرگذاری احکام صادره را کاهش می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه باید اقدامات دستگاه قضایی به مردم و جامعه اطلاع رسانی شود، بیان کرد: تبیین اقدامات انجام شده برای نخبگان و منصفانه جامعه ضروری است تا در جریان امور قرار گیرند.

برچسب ها: رئیسی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین