کد خبر: ۸۸۰۳۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹
تاثیر اختلال در اینترنت بر حجم و ارزش معاملات در داد و ستدهای امروز بورس تهران محسوس تر از روزهای پیشین بود و پیشنهاد مدیر عامل بورس تهران به سهامداران برای تماس با کارگزاران در صورت نداشتن اینترنت به نظر چندان کارساز نبوده است.

تابناک: تاثیر اختلال در اینترنت بر حجم و ارزش معاملات در داد و ستدهای امروز بورس تهران محسوس تر از روزهای پیشین بود و پیشنهاد مدیر عامل بورس تهران به سهامداران برای تماس با کارگزاران در صورت نداشتن اینترنت به نظر چندان کارساز نبوده است.

 امروز (سه‌شنبه) شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران با افزایش ۱۹۷۱ واحدی تا سطح ۳۰۴ هزار و ۶۹۸ واحدی افزایش یافت

شاخص کل هم‌وزن با ۱۵۶۵ واحد افزایش رقم ۸۶ هزار و ۷۹۰ را تجربه کرد.شاخص آزاد شناور نیز با ۳۴۱۷ واحد افزایش تا تراز ۳۵۴ هزار و ۹۲ بالا رفت و شاخص بازار اول با رشد 1141 واحدی تا کانال 220 هزار و 969 واحد پیش رفت و شاخص بازار دوم نیز با رشد ۵۲۶۸ واحدی نتا سطح 621 هار واحدی رشد کرد.

امروز نمادهای بانک صادرات(وبصادر) وبانک تجارت(وتجارت) ،ایران خودرو (خودرو) و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران(حکشتی) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل پالایش نفت بندرعباس(شبندر)، پالایش نفت تبریز(شبریز) و صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) بیشترین نقش کاهنده روی شاخص‌های بازار سرمایه داشتند.

نگاهی به ارزش معاملات

ارزش معاملات بورس تهران به ۹۲۰ میلیارد تومان رسید و تاثیر قطعی اینترنت بر ارزش و حجم معاملات کاملا مشهود و حجم معاملات نیز ۱.۹ میلیارد سهم و اوراق مالی بود.

فلزات اساسی با ارزش معاملات 104 میلیارد تومانی بیشترین ارزش معاملات و نمادهای بانکی‌ها ، در رتبه دوم از نظر ارزش معاملات قرار گرفتند و با معامله نزدیک به ۶۹۹ میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش بیش از ۷۶ میلیارد تومان این جایگاه را تثبیت کردند.

صنایع‌خاک‌چینی‌ایران‌ (کخاک) صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداری توسعه1 (سپاس)، صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کمند (کمند)، صندوق سرمایه گذاری پارند پایدار سپهر (پارند)، ایران‌ارقام‌ (مرقام) و صنایع‌ آذرآب‌ (فاذر) با بیشترین صفوف خرید و تقاضا همراه بودند و در مقابل نمادهای نوش‌ مازندران‌ (غنوش) ، صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداری توسعه1 (سپاس)، صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کمند (کمند)، ایران‌یاساتایرورابر (پاسا)صندوق درآمد ثابت امین یکم فردا (امین یکم)، صکوک اجاره خلیج فارس (صفارس412) و سیمان فارس نو (سفانو) با بیشترین صفوف عرضه و فروش مواجه شدند.

رفت و آمدهای بازار

امروز نماد معاملاتی شرکت های شیمی داروئی ‌داروپخش‌(دشیمی1)، ‌گروه‌صنایع‌بهشهرایران‌ (وصنا1) به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی توسط ناشر، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها(وسکاب)جهت تشکیل جلسه هیئت مدیره در خصوص افزایش سرمایه ، قند لرستان(قلرست)،سیمان کردستان(سکرد)جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه بمنظور تصویب صورت های مالی سرمایه ،سرمایه گذاری ساختمان ایران (وساخت1) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، باتوجه به تغییرات بیش از50درصدی قیمت سهام واطلاعیه منتشر شده در سایت کدال متوقف شدند.

نماد معاملاتی شرکت کارخانجات لیزینگ ایران(ولیز)،تولیدی فولاد سپید فراب کویر(کویر) با توجه به تغییرات بیش از 50 درصدی قیمت سهام و اطلاعیه منتشر شده در سایت کدال، کمک فنر ایندامین سایپا(خکمک) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف بازگشایی شد.

نماد معاملاتی شرکت پمپ‌ سازی‌ ایران‌ (تپمپی1) با توجه به تغییرات بیش از 20 درصدی قیمت سهام وقفه همراه شد و نماد معاملاتی حق تقدم استفاده نشده شرکت های کارخانجات داروپخش(داروح)، داروسازی دکتر عبیدی(دعبیدح)با توجه به عدم کشف قیمت در روز معاملاتی قبل حراج شدند.

برچسب ها: بازار بورس
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار