کد خبر: ۸۸۸۶۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
به دنبال آزمایشهای موشکی جدید کره شمالی، ارتش آمریکا طی دو روز گذشته سه هواپیمای جاسوسی خود را بر فراز شبه جزیره کره به پرواز درآورده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از یونهاپ، به دنبال آزمایش‌های موشکی جدید کره شمالی، آمریکا سه هواپیمای جاسوسی خود را بر فراز شبه جزیره کره به پرواز درآورد. 

یک سازمان رد یاب هواپیمایی گزارش داده است که یک هواپیمای EP-E3 نیروی دریایی آمریکا در ارتفاع 7010 پایی در آسمان شبه جزیره کره پرواز کرده است. همچنین دو هواپیمای جاسوسی RC-135V و E-8C دیگر نیز در همین منطقه و در ارتفاعات 9 هزار پایی طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه پرواز کرده و گشت زنی کرده‌اند. 

براساس گزارش خبرگزاری یونهاپ، پرواز هواپیماهای جاسوسی آمریکا پس از آن انجام گرفته که کره شمالی دو پرتابه از نوع کوتاه‌بُرد به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است.

کره جنوبی از طریق خطوط ارتباطی خود با پیونگ یانگ نسبت به اقدام موشکی جدید کره شمالی ابراز تاسف کرده است و آن را برخلاف یادداشت تفاهم نظامی میان دو طرف که سال گذشته به امضا رسید خوانده است. 

این گزارش افزود: به دنبال توقف کامل مذاکرات اتمی میان آمریکا و کره شمالی و تشدید تنشهای لفظی درباره تحولات شبه جزیره کره، احتمال دارد کره شمالی آزمایشهای موشکی بیشتری طی روزهای آینده انجام دهد. 

کره شمالی طی یک سال گذشته 12 بار اقدام به پرتاب موشکهای مختلف کرده است که چند بار آن شامل نوع جدیدی از موشکهای بالستیک کوتاه برد و همچنین موشکهای بالستیک زیردریایی بوده است. 

در حالی که انتظار می‌رفت بعد از دیدار سوم کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که در منطقه مرزی بین دو کره انجام شد، مذاکرات درباره خلع سلاح اتمی کره از سر گرفته شود، اما به دلیل افزایش اختلافات و آنچه که پیونگ یانگ رویکرد متخاصم واشنگتن خوانده است این مذاکرات همچنان در حالت بن بست باقی مانده است. 

انتهای پیام/م

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار