کد خبر: ۸۸۹۹۶
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
 این روزها شاهد شیوع آنفولانزا و قربانی شدن تعدادی از هموطنان مان از این بیماری هستیم، در ادامه به روش هایی برای پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری اشاره می شود

 این روزها شاهد شیوع آنفولانزا و قربانی شدن تعدادی از هموطنان مان از این بیماری هستیم، در ادامه به روش هایی برای پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری اشاره می شود

 آنفولانزا تا چه زمانی در ایران ادامه خواهد داشت؟

محمد مهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، گفت: همه گیری ویروس آنفلوانزا در کشور، حداقل تا سه هفته آینده ادامه خواهد داشت. توصیه جدی ما این است که هموطنان، بهداشت فردی و عمومی را جدی بگیرند.

وی با تاکید بر ضرورت شستشوی مداوم دست ها، تصریح کرد: داروی تامیفلو به میزان کافی در بیمارستان های کشور موجود است و از این بابت، مشکلی وجود ندارد.

این دارو، ویژه بیمارستان ها بوده و توزیع داروخانه ای ندارد. همه گیری ویروس آنفلوانزا حداقل تا سه هفته آینده ادامه خواهد داشت و موضوع انتقال ویروس آنفلوانزای انسانی به حیوانات، کذب است.


انتقال ویروس در ۳۰ دقیقه از دست آلوده

ویروس آنفلوانزا به شدت مسری است و حداقل در ۳۰ دقیقه از طریق دست های آلوده منتقل می شود.

 حسین عرفانی، رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، صبح شنبه در برنامه تلویزیونی شبکه خبر، به تشریح وضعیت بیماری آنفلوانزا در کشور پرداخت و افزود: تب بالای ۳۸ درجه به همراه سرفه ، سر درد و بدن درد شدید، از علائم ابتلا به آنفلوانزا است.

وی با عنوان این مطلب که تشخیص دقیق آنفلوانزا فقط با آزمایش ترشحات گلو امکان پذیر است، گفت: هیچ متخصصی نمی تواند سرماخوردگی و آنفلوانزای خفیف را تشخیص دهد و باید از طریق آزمایش ترشحات گلو صورت بگیرد.

 بر اساس برنامه مراقبت سازمان جهانی بهداشت، نیازی نیست که همه موارد آنفلوانزا تشخیص داده شود و از طریق «پایگاه دیده ور»، نمونه هایی مورد آزمایش قرار می گیرد.

ویروس آنفلوانزا شدیدا مسری است، پایه اصلی کنترل این بیماری، شستشوی دست ها است. گفته می شود که حداقل ظرف ۳۰ دقیقه این ویروس از طریق دست های آلوده می تواند به فرد دیگری منتقل شود.

 آنفلوانزا در تمام طول سال اتفاق می افتد، اما در فصول سرد سال شرایط انتقال ویروس بیشتر فراهم می شود که با رعایت بهداشت فردی و عمومی، می توان از انتقال این بیماری جلوگیری کرد.

 اگر ما رفتارهای تنفسی خودمان را در جامعه کنترل کنیم، شیوع آنفلوانزا در کشور اتفاق نمی افتد.


بیشتر بدانید : چطور ویروس آنفولانزا را از بین ببریم؟

بیشتر بدانید : چه افرادی باید حتما واکسن آنفولانزا بزنند؟

بیشتر بدانید : چگونه سرماخوردگی را از آنفلوانزا تشخیص دهیم


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: mehrews.com


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار