کد خبر: ۸۹۲۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
چهارمین روز از ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس یازدهم در ساختمان وزارت کشور در حالی آغاز شد که حاشیه‌های نیز به همراه داشت. 

به گزارش خبرآنلاین، حسین الله کرم، صبح امروز به همراه مجید فهمیده به ساختمان وزارت کشور رفت تا بردار شهید حسین فهمیده را به عنوان یکی از نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم معرفی کند. 

مجید فهمیده نیز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با نیروهای انقلابی و شورای وحدت گفت‌وگو داشته و ممکن است در لیست اصول‌گرایان قرار گیرد، گفت: در صورتی که در لیست قرار نگیرد از قم شهر زاده‌گاهش در انتخابات شرکت خواهد کرد.

بنا به گزارش ایلنا، وی اولویت‌های مجلس یازدهم را فقرزدایی بیان کرد و با اشاره به بیانیه گام دوم، گفت: فقر را به زندان خواهیم انداخت، بیکاری را به اسیر خواهیم کرد.

حسین الله‌کرم هم در وزارت کشور در پاسخ به این پرسش که علت ثبت‌نام نکردنش در انتخابات مجلس شورای اسلامی چیست؟ گفت: به دو دلیل این کار را انجام ندادم. یکی موضوع گام دوم انقلاب است که رهبری آن را مطرح کردند تا کار به دست جوان‌ترها سپرده شود و من هم به شکل نمادین آقای مجید فهمیده برادر شهید محمدحسین فهمیده را برای ثبت‌نام همراهی کردم تا اولین گام نسل جوان در چهل سال دوم انقلاب اسلامی با حمایت نسل نخست انقلاب انجام شود.

بر اساس آنچه ایسنا نوشته است، رییس شورای هماهنگی حزب‌الله تصریح کرد: من همچنان به موضوع کاندیداتوری فکر می‌کنم. اگر به این برسم که می‌توانم کاری برای مردم انجام دهم و کمکی بکنم حتماً وارد انتخابات می‌شوم.یکی از راه‌های مشخص شدن جایگاه مدیریتی افراد موضوع دعوت گروه‌هاست. الان یک یا دو لیست از من دعوت کردند که به نظرم کافی نیست. اگر در چند روز آینده دعوت‌ گروه‌ها و ائتلاف‌ها از من بیشتر شود ممکن است فکر کنم که از نظر مدیریتی من را قابل می‌دانند و آن وقت وارد انتخابات می‌شوم.

ناکامی داماد شهید هسته‌ای برای رسیدن به کرسی مجلس

مهیار مرادی داماد شهید هسته‌ای مسعود علی‌محمدی برای ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس در محل وزارت کشور حضور پیدا کرد، اما به دلیل اینکه تحصیل او در مقطع کارشناسی ارشد به پایان نرسیده بود، ثبت نام وی ناتمام ماند.

مرادی با تاکید بر اینکه یک ترم از تحصیلش باقی مانده و همچنین داماد شهید علیمحمدی است، سعی در اقناع عوامل ثبت‌نام وزارت کشور را داشت که ناکام ماند.

 همچنین کارن خانلری نماینده ادوار ارامنه شمال در مجلس شورای اسلامی برای شرکت در رقابت‌های مجلس یازدهم ثبت نام کرد.

جلوگیری از ورود خبرنگاران به یکی از سالن‌های ثبت نام

بر اساس آنچه که ایلنا نوشته است، محل ثبت نام نامزدهای انتخابات از دو سالن مجزا تعبیه شده است که داوطلبان با طی کردن مراحل به یکی از این دو سالن برای ارائه مدارک و ثبت نام‌شان ارجاع داده می‌شوند.

سالن نخست که ورودی محسوب می‌شود، جایی است که خبرنگاران می‌توانند متوجه شوند که چه کسانی برای ثبت‌نام  در این دوره انتخابات شرکت کرده‌اند. اما در اقدامی که توسط حراست وزارت کشور انجام شد، سالن بالا توسط میز و راهبند مسدود شد و از ورود خبرنگاران به آنجا جلوگیری شد. 

این درحالی است که خبرنگاران و عکاسان برای اینکه از حضور افراد شناخته شده سیاسی باخبر شوند می‌بایست به این سالن دسترسی داشته باشند. با اعتراض خبرنگاران حاضر و پیگیری حوزه روابط عمومی و رسانه وزات کشور محدودیت حضور در سالن شماره یک وزارت کشور تا حدودی رفع شد.

خداحافظی نماینده مجلس دهم از بهارستان

سیامک مره‌صدق نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی، با اعلام کناره‌گیری خود از عرصه انتخابات مجلس گفت: من سه دوره نماینده مجلس بودم و به نظر من سه دوره برای فعالیت یک نماینده کافی است. اگر ما اعتقاد به گردش نخبگان داریم باید این کار را از خودمان در مجلس شروع کنیم، نه اینکه فقط شعار آن را بدهیم و از طرف دیگر مگر یک انسان چقدر ایده و برنامه‌ دارد و می‌تواند در این عرصه نوآوری داشته باشد که بیش از این سمت و کسوتی باقی بماند.

بنابر گزارش فارس، نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: من هرچه نوآوری داشتم در این 12 سال خرج کردم و به نظر من دلیلی برای ادامه کارم وجود ندارد و باید یک ذهن جوان‌تر و با ایده‌های نوتر به جای من در عرصه حاضر شود.

27215

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار