کد خبر: ۸۹۳۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲
رئیس قوه قضائیه با بیان این که امام به رای مردم باور داشت، گفت: ما هم می‌گوییم که رفراندوم پیشکش، ولی در مورد تصمیماتی که مردم در آن نقش دارند، مهم هستند و باید از آن اطلاع داشته باشند آن‌ها را در جریان قرار بدهید.

خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز در دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران، روحانیون، نخبگان و اقشار مردم اصفهان اظهار داشت: برای بنده و همکارانم مغتنم است که در حضور شما بزرگواران حضور پیدا کنم، در جمع شما افراد با بصیرت و دغدغه‌مند.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: صحبت‌ها را شنیدم، گزارشات را حتما می‌خوانم و نیز دوستانی که مطالبی دارند و فرصت ارائه نشد، شنیدن حرف آن‌ها برای من و همکاران یک اهمیت و ارزش است و لحن شما دغدغه مند است و دوستانی که از سر دلسوزی و تحول صحبت می‌گویند حتما مغتنم خواهد بود.

وی عنوان کرد: وقت نیست که به تمامی مسائل پاسخ دهم ولی آنچه که امروز در بیانیه گام دوم رهبری اعلام شده و برای همه چراغ راه است، عدالت است و اجرای این موضوع برای همه یک اهمیت است و مسؤولان با مسؤولیت و مردم نیز با نظارت باید بر این موضوع تاکید و توجه داشته باشند.

رئیسی تصریح کرد: باتوجه به امر به معروف و نهی از منکر همه مردم باید احساس مسؤولیت کنند و یکی از شاخص‌های اجرای عدالت همین موضوع است؛ امروز خانواده شهید و ایثارگر، دانشجو، استاد دانشگاه، طلبه حوزوی و ... مسائل جامعه را می‌‌بینند و مجموعه این مسائل حس اینکه باید در جامعه در نسبت به دردها دغدغه مند بود را ایجاد کرده است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه مسائلی که دوستان مطرح کردند، مربوط به حس پاکی است که این افراد داشتند، گفت: در جامعه ای که روح امر به معروف و نهی از منکر نباشد، آن جامعه مرده است و فردی که نسبت به اطرافش بی تفاوت باشد، به گواه اسلام مرده است.

وی ادامه داد: شاید در این مسیر مشکلاتی وجود داشته باشد ولی امام حسین (ع) به ما آموزش داده است؛ شهدا درس‌آموز ما هستند و نه فقط در آسمان اصفهان بلکه در آسمان کل ایران می‌درخشند.

رئیسی بیان کرد: آزادگان و افرادی که در جنگ جنگیدند و اکنون در دفاع از انقلاب هستند، نشان صدق دارند؛ همه افرادی که با این افراد نسبت سببی و نسبی دارند و چه نسبتی که در این شهر و دیار زندگی می‌کنند، باید احساس مسؤولیت کنند.

رئیس قوه قضائیه مطرح کرد: دادستان نباید منتظر شکایت کسی نباشد و در احقاق حقوق مردم تلاش کند؛ نگاه امام به مردم نگاه تشریفاتی نبود و اگر می‌گفت میزان رأی ملت است، به این موضوع باور داشت.

وی افزود: ما می‌گوییم که رفراندوم پیشکش، ولی در مورد تصمیماتی که مردم در آن نقش دارند، مهم هستند و باید از آن اطلاع داشته باشند؛ مهم‌ترین کارهای این کشور در پرتو حضور مردم و نقش اساسی آن‌ها بوده، به عنوان یک مسؤول این همه اظهار لطفی که به دستگاه قضا می‌شود پشتوانه عظیمی در سراسر کشور است.

رئیسی در ادامه گفت: امروز مردم اعلام آمادگی می‌کنند که پشتوانه عظیم باید به نیروی مردمی متراکم تلقی شود و از آن استفاده شود؛ این مجموعه یک فرصت برای انجام وظایف است.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: نقش دستگاه قضایی نظارت است و اگر کارها به روال خودش انجام شود نوبت کمتر به ما می‌رسد.

وی ادامه داد: شبکه ملی اطلاعات اگر فعال شود، بسیاری از مسائل را حل می‌کند و یکی از ضرورت‌هایی است که با قوت آن را دنبال خواهیم کرد و همه بخش‌ها موظف هستند که دستور رهبری را پیگیری کنند و به این اغتشاشات هم که بر می‌خوریم، بیشتر با نقش آن اشنا می‌شویم.

صداقت، کرامت و خدمت به مردم در دستگاه قضایی باید شاخص‌های این مجموعه باشد و همه باید اینگونه ببیند؛ کسانی که امروز در جایگاه حفظ قانون اگر مرتکب جرم و خیانت باشد، حتماً باید به صورت مضاعف مجازات بشوند.

رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: عَلَمی که رهبری در موضوع مبارزه با ناهنجاری و فساد برداشته‌اند، یکی از راهبردهای نظام اسلامی است و به عنوان یک سرباز در دستگاه قضایی باید به همراه همکاران باید هم در اصلاح قوانین دولت و هم در قوانین در قوه مقننه و هم برخورد با متخلفان در قوه قضائی جدی برخورد کنیم.

وی تاکید کرد: فساد در هر جایگاهی باشد فساد است و هرکجا که فساد پیدا شود زیبنده نظام نیست؛ ملامت ملامت‌گران و حاشیه‌سازی‌ها ما را از میدان به در نخواهد کرد.

رئیسی خاطرنشان کرد: ایجاد توطئه توسط دشمنان را نقش بر آب کردید و امروز کشور ما در مقابل این توطئه ایجاد ناامنی در امنیت قرار دارد ولی نباید فراموش کرد آن چه خواست مردم است باید به آن توجه شود.

وی عنوان کرد: آن کسانی که ایجاد ناامنی کردند و خلاف ارزش‌ها حرکت کردند، به اموال عمومی خسارت زدند، اغتشاشات و شرارت کردند، برابر قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد و نسبت به مردم و خواست مردم با تمام وجود باید توجه کرد نسبت به سفره و معیشت مردم باید توجه کرد باید آنچه به کارگران و کشاورزان می‌گذرد، توجه شود که این حرف متین و درستی است و تاکید ما هم هست و وظیفه همه است و ما هم نسبت به حقوق مردم به هیچ وجه کوتاه نخواهیم آمد.

رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: خانواده شهدا دعا کنند تا ناامیدی که دشمن پیدا کرده روز به روز بیشتر شود و امید در دل مردم هم بیشتر؛ دعا کنید آنچه که شهدا و شرع و قانون و اجرای عدالت اقتضا می‌کند جز اهداف شرعی نشناسیم و هیچ مانعی را برای خود مانع تلقی نکنیم.

برچسب ها: رئیسی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار