کد خبر: ۸۹۳۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲
اجلاس سران کشورهای عضو ناتو در لندن بعد از ظهر چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای پایان یافت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، اجلاس سران کشورهای عضو ناتو که از روز گذشته در لندن آغاز شده بود، امروز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.

در این بیانیه آمده است: «امروز ما در لندن یعنی اولین مقر ناتو گرد هم آمده‌ایم تا هفتاد سال اتحاد موفق و قدرتمندانه را جشن بگیریم و سی‌امین سالروز سقوط پرده آهنین را گرامی بداریم. ناتو امنیت قلمرو ما و یک میلیارد شهروند ما، آزادی ما و ارزش‌های مشترک ما را تضمین می‌کند.»

سران کشورهای عضو ناتو در ادامه اعلام کرده‌اند: «ما مصمم هستیم که هزینه‌ها و مسئولیت‌های مربوط به امنیتمان را بین خودمان تقسیم کنیم. از طریق تعهد سرمایه‌گذاری دفاعی، ما سرمایه‌گذاری خود در امور دفاعی را در راستای دستورالعمل‌های 2 درصد و 20 درصد افزایش می‌دهیم و علاوه بر سرمایه‌گذاری برای ایجاد ظرفیت‌های جدید، نیروهای بیشتری را به مأموریت‌ها و عملیات‌های مشترک تخصیص می‌دهیم.»

آنها در بخش دیگری از بیانیه خود با به آنچه تهدیدهای امنیتی روسیه علیه امنیت اروپا خوانده شده، ادعا کرده‌اند: «اقدامات خشونت‌آمیز روسیه تهدیدی برای امنیت اروپا-آتلانتیک محسوب می‌شود. تروریسم نیز در همه اَشکال آن همچنان تهدیدی دائمی برای همه ماست.

در ادامه این بیانیه، اعضای ناتو عملاً روسیه را مقصر فروپاشی پیمان منع تولید موشک‌های هسته‌ای میان‌برد معرفی کرده و افزوده‌اند: «ما در برابر استقرار موشک‌های میان‌برد جدید روسیه که منجر به فروپاشی معاهده منع تولید موشک‌های هسته‌ای میان‌برد شده، رویکردی سنجیده و مسئولانه داریم و این رویکرد را ادامه خواهیم داد. ما همچنان تا جایی که اقدامات روسیه اجازه دهد، از گفتگو و رابطه سازنده با این کشور استقبال خواهیم کرد.»

انتهای پیام/.

برچسب ها: اخبار "روسیه" ، ناتو
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار