کد خبر: ۹۳۸۶۹
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران کفت:با اوجه به وعده وزیر صنعت،معدن و تجارت پیش بینی می شود روند ریزش قیمت ها از ماه آینده آغاز شود.

قیمت خودرو از ماه آینده کاهش می‌یابد

آخرین روز کاری هفته بازار خودروهای داخلی تب افزایشی داشت و قیمت بیشتر خودروهای داخلی از ۳۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان نسبت به قیمت های روز گذشته افزایش پیدا کردند.

 بازار خودرو امروز حرکت خود به سوی سربالایی قیمت ها در بعضی از خودرو ها سریع تر کرد و امروز شاهد افزایش قیمت اکثر خودرو های داخلی در بازار آخر هفته بودیم.

قیمت خودروهای گروه پژو امروز شیب نسبتا ملایم افزایشی را در بیشتر مدل های خود تجربه کردند، به طوری که خودرو پژو ۴۰۵ جی ال ایکس دوگانه سوز با ۱ میلیون تومان افزایش به ۱۰۳ میلیون تومان رسید،پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نیز با افزایشی ۵۰۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته به قیمت ۹۴ میلیون ۵۰۰ هزار تومان در بازار معامله شده است. ۲۰۶ تیپ ۵ نیز با کماکان بدون تغییر در همان  قیمت ۱۱۸ میلیون تومان روز گذشته قرار دارد، قیمت پژو پارس نیز ۱ میلیون تومان افزایش یافته است و به ۱۰۵ میلیون تومان رسید و قیمت پژو ۴۰۵ نیز با ۵۰۰ هزار تومان افزایش به ۹۵میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

پژو ۲۰۷ دنده ای نیز بدون ثبت تغییری نسبت به روز گذشته بر مدار ۱۳۸ میلیون تومانی خود می چرخد، اما پژو ۲۰۷ اتوماتیک با افزایشی ۵۰۰ هزار تومانی به ۱۸۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

این افزایش قیمت تنها شامل حال خودرو های گروه پژو نبود و رانا نیز امروز با افزایشی ۶۰۰ هزارتومانی به قیمت ۹۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی رسید.

خودرو های دنا اما تقریبا در تمامی مدل ها با افزایش چشم گیر قیمت ها روبه رو شدند و دنا معمولی تیپ ۱ با افزایشی ۵۰۰ هزار تومانی به ۱۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. اما در این میان یکی از بیشترین جهش های قیمتی در بازار امروز مربوط به دنا پلاس توربو تیپ ۱ است که روز گذشته به قیمت ۱۷۹ میلیون تومان معامله شده بود و امروز با افزایشی ۲ میلیون تومانی به ۱۸۱ میلیون تومان رسید. دنا پلاس توربو تیپ ۲ نیز با افزایش ۱ میلیون ۳۰۰ هزار تومانی به ۱۹۰ میلیون تومان رسید. دنا پلاس تیپ ۱ نیز با افزایشی ۲۰۰ هزار تومانی به قیمت ۱۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی رسید، اما دنا پلاس تیپ ۲ با افزایش ۲ میلیون تومانی قیمت به ۱۶۸ میلیون تومان رسید.

گروه خودروهای سمند اما امروز از معدود خودروهایی بودند که شاهد افزایش قیمت محسوس و بزرگی نبودند و قیمت برخی مدل های آن بدون هیچ گونه نوسانی همچون روز گذشته معامله شد. سمند ال ایکس بدون تغییر همان ۸۷ میلیون تومان باقی ماند و سمند ای اف ۷ نیز بدون افزایش قیمت نسبت به روز پیش کماکان ۱۰۰ میلیون تومان است. تنها سمند ای اف سون دوگانه سوز با افزایشی ۱ میلیون ۳۰۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته به ۱۲۹ میلیون تومان رسید.

خودرو ساینا دنده ای نیز با افزایش ۱ میلیون تومانی قیمت به ۷۰ میلیون تومان رسید و ساینا اتوماتیک نیز با افزایشی ۹۰۰ هزار تومانی به ۷۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

قیمت سایر خودرو های موجود در بازار نیز غالبا با افزایش های از این دست و در محدوده افزایشی زیر ۱ میلیون تومان قرار دارند و در بعضی از دیگر خودرو های داخلی نیز افزایش خاصی مشاهده نشد.

 در همین حال رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران کفت: با توجه به وعده وزیر صنعت،معدن و تجارت پیش بینی می شود روند ریزش قیمت ها از ماه آینده آغاز شود.

سعید موتمنی گفت:قیمت خودرو شب عید بی تردید ارزان تر از حالا خواهد بود چرا که عرضه به بازار با توجه به رشد تولید خودرو افزایش خواهد یافت.

موتمنی با اشاره به فاصله میان قیمت مصوب کارخانه و قیمت بازار گفت: اگر به بررسی این فاصله در میان خودروهای ارزان‌تر از ۱۰۰ میلیون تومان بپردازیم می‌بینیم در شهریور ماه حداکثر فاصله میان نرخ مصوب کارخانه و بازار به ۱۳ تا ۱۴ میلیون تومان می‌رسد ولی اکنون این فاصله تا ۴۴ میلیون تومان هم رسیده است. یعنی قیمتی که در بازار ۲۰۷ دنده‌ای دست به دست می‌شود ۴۴ میلیون گران‌تر از قیمتی است که کارخانه مصوب کرده است.

او افزود: امروز در بازار پراید ۱۱۱ در حالی به قیمتی نزدیک به ۵۵ میلیون تومان مبادله شد که قیمت مصوب کارخانه آن ۱۶ میلیون تومان کمتر است. این اختلافات دقیقا همان جایی است که موید کم بودن عرضه نسبت به تقاضا است. این کاهش عرضه درنهایت با یک دوره نوسان بازار ارز در هفته گذشته همزمان شد. این همزمانی قیمت‌ها را در بازار ناگهان سه تا چهار میلیون تومان افزایش داد.

رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در رابطه با پیش‌بینی شرایط آینده بازار خودروی کشور گفت: با توجه به ارقامی که جناب وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده‌اند، تولید خودرو در یکسال گذشته رشد سه برابری داشته است. به همین دلیل باور من این است اگر در بازار ارز نوسان خاصی ایجاد نشود بازار خودرو در دو ماه آخر سال با افزایش عرضه خودرو روزهای آرامی را سپری خواهد کرد و بازار نیز به تدریج آرام تر و احتمالا ارزان‌تر خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار