کد خبر: ۹۴۲۷۲
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

چهار نماینده فوتبال ایران در صورت کناره گیری قطعی و عدم حضور در مسابقات، چقدر جریمه می شوند؟ این سوالی است که این روزها در محافل ورزشی پیچیده است.

به گزارش تابناک ورزشی، میزان محرومیت تیم‌های ایرانی در صورت کنار کشیدن از مسابقات طبق قانون مصوب به شرح زیر است: اگر قبل از شروع مسابقات (بیش از ۳۰ روز) تیمی کنار بکشد، حداقل ۱۰ هزار دلار جریمه می‌شود. اگر تیمی در کمتر از ۳۰ روز انصراف دهد ۲۰ هزار دلار جریمه می‌شود. البته در این بین طبق بند ۵ و ۶ جریمه‌های بعدی در اختیار کمیته اخلاق و کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا است. بعد از شروع مسابقات نیز بند‌های مختلف دارد که در این صورت محرومیت دو ساله و ۵۰ هزار دلار جریمه حداقل خواهد داشت و قابل اعتراض نیست.

علی‌نژاد معون وزیر ورزش در این خصوص گفت: ما از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شویم. اینجا درست به مانند پرونده بازی با نمایندگان عربستان است که برگشتند گفتند این موضوع برای مدتی است و بعد از آن حل می‌شود. الان هم می‌گویند که شما سه بازی را بیرون انجام دهید تا بعد از آن با بررسی کلی موارد میزبانی را بدهیم که این کار را نمی‌کنیم. آن‌ها می‌خواهند فریب بدهند و با مسئله محرومیت ترس ایجاد می‌کنند که چنین نیست. اگر قبل از مسابقات کنار بکشیم احتمال دارد محرومیت وجود داشته باشد و احتمال دارد وجود نداشته باشد و این قطعی نیست. تصمیم گیری بر عهده کمیته انضباطی AFC خواهد بود.

۴تیم ایرانی در صورت انصراف چقدر جریمه می‌شوند؟

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار