کد خبر: ۹۴۳۲۲
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۹
رئیس سازمان تعاون روستایی استان همدان خواستار ورود تشکل‌های بخش کشاورزی به بورس کالا به خصوص در حوزه محصولات کشاورزی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان به نقل از روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان رضا عباسی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۳۵ هزار تن انواع محصولات کشاورزی بصورت توافقی توسط تشکل های بخش کشاورزی خریداری شد.

وی ادامه داد: بازاریابی محصولات کشاورزی با بهره‌گیری از کسب و کارهای جدید بخصوص استارت‌آپ‌ها در اولویت فعالیت تعاون روستایی استان همدان قرار دارد که در این زمینه اپ خرید و فروش آنلاین محصولات کشاورزی تا پایان سال معرفی خواهد شد.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان همدان افزود: عرضه مستقیم محصولات کشاورزی نیز با هدف کاهش واسطه گری در بخش کشاورزی همواره در دستور کار تعاون روستایی قرار دارد که بر این اساس تا پایان سال مرکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در همدان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت ورود تشکل‌های بخش کشاورزی به بورس کالا به خصوص در حوزه محصولات کشاورزی گفت: افزایش عرضه محصولات کشاورزی در بورس سبب شفافیت معاملات و قیمت گذاری محصولات کشاورزی می‌شود.

عباسی افزود: سیر و کشمش از محصولات مهم و برند استان همدان است که در بورس عرضه می‌شوند همچنین عرضه گردو در بورس نیز در دستور کار قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: در استان همدان ۱۱۷ هزار بهره‌بردار فعالیت می‌کنند که بیش از ۲۰۰ شرکت تعاونی فعال خدمات تولید و توزیع نهاده‌ها از جمله کود، سموم و بذر را به آنان ارائه می‌کنند.

انتهای پیام/  3140/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین