کد خبر: ۹۶۷۶۱
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۲
رئیس هیأت نظارت بر انتخابات مجلس در دماوند و فیروزکوه:
دماوند- رئیس هیأت نظارت بر انتخابات مجلس در دماوند و فیروزکوه گفت: در انتخابات مجلس شورای اسلامی، فرد منتخب در مرحله اول انتخابات باید حداقل ۲۰ درصد از کل آرا را کسب کند.

به گزارش خبرنگار مهر، عزت الله خانجانی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت جمهوریت در انقلاب اسلامی اظهار داشت: نظام ما بر اساس جمهوریت شکر گرفته، مردم سرنوشت خود و جامعه را بر اساس قانون رقم خواهند زد.

وی تصریح کرد: در ایران اسلامی مردم به شکل مستقیم و یا غیر مستقیم مسؤولین خود در کشور را انتخاب می‌کنند، انتخابات فرصتی است برای مردم که بتوانند مدیران خود را در هر ارگانی انتخاب، نقش اساسی مردم در اینگونه عرصه‌ها است که مشخص می‌شود.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات مجلس در دماوند و فیروزکوه افزود: انتخابات دارای سه ضلع است مردم، نامزدها و مسؤولین که به واسطه آنها انتخابات برگزار می‌شود.

خانجانی افزود: مسئولان نیز باید اصل بی طرفی را رعایت کرده و به وظایف مشخص خود در راستای برگزاری انتخابات سالم ادا کنند، نامزدهای انتخاباتی نیز باید خود را واقعی و صادقانه به مردم معرفی کنند.

وی با تاکید بر اینکه نامزدها نباید منافع ملی کشور را زیر سوال نبرند، همچنین ستادهای مربوطه را کنترل کنند و پاسخگوی طرفدارانشان باشد، گفت: قوانین تبلیغات باید رعایت شود و به دنبال خرید آرا نباشند و به طور جدی ناظر به اعمال نامزدها هستیم و در صورت تخلف امکان بازگشت نظراتمان وجود دارد، حتی بعد از تأیید نیز نظارت‌ها شدید است.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات مجلس در دماوند و فیروزکوه عنوان داشت: در پای صندوق‌ها هیأت اجرایی و هیأت نظارت بر انتخابات حاضر هستند و کسی دیگر حق دخالت در انتخابات را ندارد حتی بازرسین نیز حق دخالت در اجرا را ندارند.

خانجانی با بیان اینکه در انتخابات مجلس شورای اسلامی، فرد منتخب در مرحله اول انتخابات باید حداقل ۲۰ درصد از کل آرا را کسب نماید گفت: در دوره گذشته در سال ۹۴ نصاب رأی آوری برای ورود به مجلس ۲۵ درصد بود.

وی با بیان این در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه ۷۷ نفر داوطلب نمایندگی شده بودند، عنوان کرد: از این تعداد ۷ نفر انصراف، ۱۹ نفر تأیید و ۵۱ نفر صلاحیت شأن احراز نشده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار