کد خبر: ۹۶۸۰۲
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
معاون سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی:
تبریز- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی ادعای صادرات هر گونه گوشت قرمز را از کشور و استان تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حبیب شریفیان در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه هم‌اکنون برخی از افرادی که منفعتشان در نوسان قیمت است، به این شایعات دامن می‌زنند، اظهار داشت: معتقدیم انتشار اخبار نادرست و شایعه سازی در این خصوص بر التهاب بازار گوشت همانند گذشته دامن می‌زند از این رو بر اساس اطلاعات موجود صادرات گوشت قرمز و دام زنده از اساس کذب بوده و مجوزی در این خصوص صادر نشده است.

وی با بیان اینکه با توجه به انباشت دام در واحدهای دامداری که وجود دارد برای به تعادل رسیدن قیمت دام زنده برنامه ریزی برای آغاز خرید حمایتی دام صورت خواهد گرفت، گفت: در چند روز گذشته برنامه ریزی های لازم برای خرید حمایتی دام توسط شرکت پشتیبانی امور دام آغاز شده است که این امر می‌تواند تا حدودی به تعدیل قیمت کمک کند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه انتشار برخی خبرها در خصوص صادرات، جنبه روانی تأثیرگذاری بر جامعه دارند ادامه داد: جنگ امروز نیز جنگ روانی است که به همین سبب اطلاع رسانی صحیح و به موقع در این مورد حائز اهمیت است.

شریفیان با بیان اینکه تلاش مجموعه همکاران در سطح سازمان و وزارت متبوع بر این بوده تا قیمت تمام شده گوشت قرمز منطقی شود ادامه داد: این روند باید به نحوی باشد که انگیزه دامداران برای ادامه تولید تقویت شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه با توجه به میزان تولید لازم است در مقاطعی دام توسط خریدهای حمایتی از بازار خارج و در سردخانه‌ها نگهداری شود و در زمان‌های مورد نیاز این گوشت‌ها به بازار عرضه شود تا از میزان وابستگی به واردات کاسته شود.

وی افزود: همواره دست‌هایی پشت ماجرای نوسان قیمت گوشت در بازار وجود دارد، دلالانی که طی فرآیند خرید از دامدار و عرضه بازار حضور دارند و کم هم نیستند دام را به قیمت پایین از دامدار خریداری و با قیمت گزاف به دست مردم می‌رسانند از این رو در پی آن هستیم تا با حذف واسطه‌ها و اصلاح این سیستم نسبت به منطقی شدن قیمت گوشت برای تولیدکننده و مصرف کننده اقدامات لازم را به عمل آوریم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار